Keystone logo
© ©Faculty of Mechanical Engineering for University of West Bohemia
Faculty of Mechanical Engineering for University of West Bohemia

Faculty of Mechanical Engineering for University of West Bohemia

Faculty of Mechanical Engineering for University of West Bohemia

Wstęp

Zapewniamy naszym uczniom wysokiej jakości edukację, rozwijamy ich umiejętności i pokazujemy im możliwe drogi, aby mogli podbić otaczający ich świat.

Alma Mater tysięcy uczniów, którzy odnieśli sukces

Wydział Mechaniczny jest jednym z najstarszych wydziałów w Pilźnie i od ponad 70 lat potwierdza swoją niezastąpioną pozycję w tym przemysłowym mieście. Długa tradycja zakładów Škoda w Pilźnie stworzyła doskonałe podstawy dla edukacji technicznej, która wraz z najnowszymi technologiami i wiedzą utorowała drogę do stworzenia nowoczesnej, otwartej instytucji edukacyjnej, szeroko rozpoznawalnej w nauce i badaniach, poszukiwanej przez wiodące firmy współpraca.

Wydział Mechaniczny kształci wysoko wykwalifikowanych specjalistów na akredytowanych kierunkach studiów, cieszących się dużym zainteresowaniem na rynku pracy. Inspiracje do treści naszych kierunków studiów czerpiemy głównie ze współpracy z praktyką przemysłową oraz współpracy z uczelniami w kraju i za granicą.

Wydział posiada dziesiątki kontaktów z uczelniami na całym świecie. Wiele z tych kontaktów i projektów umożliwia naszym wykładowcom i studentom pracę lub studiowanie za granicą na uczelniach iw firmach, wnosząc z powrotem nową wiedzę i doświadczenie do naszego środowiska akademickiego.

Wydział Mechaniczny posiada akredytowane programy badawcze i studia doktoranckie. Prowadzi również postępowania habilitacyjne i profesorskie.

Dlaczego warto u nas studiować?

Po prostu dlatego, że możliwość studiowania technologii jest absolutnie świetna! Zapewni Ci wspaniały start w karierę zawodową, pomoże w znalezieniu interesującej i obiecującej pracy, a może nawet stanie się Twoim hobby. Studiowanie technologii poprawi Twoje umiejętności, a nie tylko wiedzę. Programowanie komputerów przeniesie Twoją pracę o krok wyżej, a będziesz w stanie projektować i nauczyć się myśleć jak inżynier podczas rozwiązywania problemów. Wierzymy, że nasze przywództwo zapewni Ci wszystko, czego potrzebujesz, aby samemu wymyślać i produkować niesamowite rzeczy.

I co jeszcze?

Jeśli interesujesz się modelowaniem komputerowym, rzeczywistością wirtualną, symulacjami komputerowymi, wzornictwem przemysłowym, technologią medyczną i motoryzacyjną, pociągami i tramwajami, zaawansowanymi materiałami czy technikami zarządzania, to dobrze trafiłeś! A dla tych, którzy nie są jeszcze pewni, na czym chcielibyście się uczyć, możemy Wam doradzić i zaproponować odpowiednie kierunki studiów. Poznacie nowych przyjaciół na uniwersytecie, a może nawet razem zbudujecie nowy model bolidu Formuły, albo wzbogacicie swoją edukację o staż na jednej z naszych partnerskich uczelni na całym świecie.

A moja kariera?

Istnieje ogromne zapotrzebowanie na studentów inżynierii, a jeśli dodasz do swoich umiejętności język globalny, możesz wybierać spośród dobrze płatnych ofert pracy na całym świecie.

Życie Wydziału

Wydział organizuje coroczne imprezy dla swoich studentów, część dla całej uczelni, a część tylko dla studentów wydziału. Na początku semestru odbywają się imprezy wprowadzające dla odświeżających na kampusie Wydziału. Studenci mogą spotkać się w przyjaznym, nieformalnym środowisku ze starszymi kolegami z klasy, a także z Dziekanem Wydziału na koncercie zespołów studenckich.

Przez cały okres studiów organizujemy wycieczki i zawody z Katedrą Wychowania Fizycznego i Sportu. W okresie wakacyjnym Uczelnia organizuje szkoły letnie oraz obozy podmiejskie naszego Wydziału Wychowania Fizycznego i Sportu, w których można pomóc.

Statystyka

 • Ponad 70 lat tradycji
 • 6 działów
 • 950 + studenci
 • 10 000 + absolwentów
 • Szkoła rekomendowana przez pracodawców 2018, 2019 (3 miejsce)
 • Nowoczesny kampus uniwersytecki
 • Okręgowy Instytut Technologiczny (RTI)
 • Centrum Badań Energetycznych
 • Bliskie powiązania z przemysłem

  Lokalizacje

  • Pilsen

   Univerzitní,8, 301 00, Pilsen

  Programy

   Instytucja oferuje również:

   pytania