Keystone logo
© FH Westküste
Fachhochschule Westküste

Fachhochschule Westküste

Fachhochschule Westküste

Wstęp

West Coast University of Applied Sciences to młoda i nowoczesna uczelnia publiczna w Szlezwiku-Holsztynie. Założona w 1993 roku, pomimo swojej stosunkowo krótkiej historii, może pochwalić się szybkim rozwojem i ugruntowała swoją pozycję na stałe w krajobrazie uniwersyteckim. Jesteśmy zaangażowani w profil uniwersytetu nauk stosowanych i postrzegamy siebie jako innowacyjnych, osobistych i dynamicznych. W kampusie w Heide studiuje obecnie prawie 1900 młodych mężczyzn i kobiet z regionu i całych Niemiec oraz z zagranicy. Zatrudniający około 200 pracowników West Coast University of Applied Sciences jest również jednym z największych pracodawców w regionie.

West Coast University of Applied Sciences łączy dwa wydziały (biznesowy i technologiczny) z różnorodną ofertą kursów licencjackich i magisterskich. Wszystkie kursy są dostosowane do wymagań rynku pracy. Uczelnia ściśle współpracuje z gospodarką regionu i utrzymuje liczne kontakty krajowe i międzynarodowe, m.in do 40 uczelni partnerskich na całym świecie. Integralną częścią studiów licencjackich jest semestr praktyczny, podczas którego studenci mogą uzyskać pierwszy głębszy wgląd w potencjalne obszary zawodowe i zbadać możliwości wejścia do firmy.
Szeroka, różnorodna i zorientowana na zastosowania działalność badawcza uniwersytetu i jego instytutów wspiera nasze zakotwiczenie w regionie poprzez intensywny transfer wiedzy i różne projekty współpracy oraz „otwarte drzwi”, aby zatrzymać naszych absolwentów jako specjalistów w Szlezwiku-Holsztynie.

West Coast University of Applied Sciences zwraca uwagę opinii publicznej na różne sposoby. Poza cyklicznymi „otwartymi” wydarzeniami na terenie kampusu uczelnia jest obecna poprzez swoją stronę internetową i profile na Facebooku, Instagramie, Xingu i LinkedInie oraz własny kanał na YouTube.

Cechą szczególną West Coast University of Applied Sciences i jednej z naszych wizytówek jest bliskie wsparcie i porady udzielane studentom przez cały okres studiów. Indywidualne wsparcie, łatwe do zarządzania grupy szkoleniowe i rodzinna atmosfera definiują nasz obraz siebie. Wykładowcy, którzy znają swoich studentów po imieniu, są u nas normą; przepełnione sale wykładowe są natomiast raczej rzadkie. Uczelnia oferuje przyjemną atmosferę nauki, co sprawia, że zdecydowana większość studentów uzyskuje dyplom w ramach standardowego okresu studiów.

West Coast University of Applied Sciences uważa się za „uniwersytet otwarty” i buduje m.in. stale poszerza ofertę kształcenia niestacjonarnego i uzupełniającego dla pracujących studentów. Inny nacisk kładziony jest na internacjonalizację, np poprzez poszerzanie kontaktów międzynarodowych, umiędzynarodowienie kursów czy poprzez promocję semestrów zagranicznych dla naszych studentów.

10 dobrych powodów dla West Coast University of Applied Sciences

1. Studiujemy bez względu na to, co się stanie...
... przeciwstawiamy się Coronie nowoczesnym, cyfrowym nauczaniem, dzięki czemu bezpiecznie dotrzesz do celu - nawet w tych wyjątkowych czasach.

2. Nasi uczniowie…
...tworzą prawdziwą społeczność, niezależnie od kierunku i semestru. Żyjemy razem i wzajemnie się wspieramy.

3. Nie zostawimy Cię samego...
...ponieważ dzięki naszym biurom studiów, poradni studenckiej, pomocy społecznej czy duszpasterstwu jesteśmy zawsze osobiście na potrzeby naszych studiów.

4. Nasze życie na kampusie…
...jest nieformalny i zrelaksowany. Dzięki niewielkim odległościom, świetnej kantynie i wygodnym miejscom do siedzenia, można tu wytrzymać również między wykładami.

5. Wysokie znaczenie praktyczne...
…wyróżnia studia na West Coast University of Applied Sciences. Dzięki praktycznemu semestrowi, wielu realnym projektom i nauczycielom, którzy wnoszą doświadczenie z sektora prywatnego, przygotujemy Cię w najlepszy możliwy sposób do startu w Twojej karierze.

6. Nasi absolwenci...
…zachowaj nas w dobrej pamięci – według ankiety dziewięciu na dziesięciu chciałoby ponownie uczyć się u nas.

7. Nasze międzynarodowe uczelnie partnerskie...
…są zlokalizowane na całym świecie. Nowa Zelandia, RPA, Hiszpania, Meksyk lub USA - masz wybór, mamy sieć na czas za granicą.

8. Nasi nauczyciele…
...postrzegaj swój sukces akademicki jako sprawę serca. Dlatego nasze studia znamy po imieniu i są czymś więcej niż tylko numerem maturalnym.

9. Czesne…
...nie istnieje, to wszystko.

10. Wartość rekreacyjna…
...Heath i okolice oferują znacznie więcej niż sugeruje nazwa. Miasto powiatowe ma wszystko, czego potrzeba do życia, a nawet trochę więcej z plażą targową, koncertami na największym rynku w Niemczech lub pubami w Schumacherort. A dzięki bliskości Morza Północnego, St. Peter-Ording oraz Hamburga, Flensburga i Kilonii jesteśmy po prostu „pośrodku”.

Lokalizacje

  • Heide

    Fritz-Thiedemann-Ring 20, 25746, Heide

pytania