Keystone logo
European University of Post-Industrial Cities (UNIC)

European University of Post-Industrial Cities (UNIC)

European University of Post-Industrial Cities (UNIC)

Wstęp

Szkoła European University of Post-Industrial Cities (UNIC) powstała w 2020 roku z myślą o zaoferowaniu edukacji włączającej dla nowego pokolenia uczniów. Sojusz 10 europejskich uniwersytetów z siedzibą w miastach poprzemysłowych, finansowany przez Komisję Europejską, współpracuje z instytucjami miejskimi w celu zapewnienia, że kwestie miejskie są uwzględniane w nauczaniu i badaniach w sposób, który jest dostępny i integrujący dla wszystkich uczących się. Sojusz uruchamia pierwszy wspólny stopień magisterski w 2023 roku i szuka studentów, którzy posuną naprzód transformacje postindustrialne swoich miast i staną się wysoko wykwalifikowanymi absolwentami w nowych dyscyplinach naukowych, które odpowiadają na potrzeby zmieniającej się gospodarki w Europie i na całym świecie.

Funkcje kampusu

European University of Post-Industrial Cities (UNIC) składa się z dziesięciu uniwersytetów zlokalizowanych w różnych krajach Europy, reprezentujących dziesięć różnych miast poprzemysłowych.

Wszystkich dziesięciu partnerów podziela tożsamość UNIC. Powstaliśmy w czasach przemian postindustrialnych i przyczyniliśmy się do nich, takich jak zamknięcie fabryki Opla w Bochum, zamknięcie fabryki samochodów Forda w Cork, cięcia w przemyśle Nokia Industry w Oulu czy szybka cyfryzacja port w światowym mieście portowym Rotterdam oraz inne ważne przemiany społeczne, gospodarcze i kulturalne. Przejście od produkcji do usług prowadzi również do szerokiego zakresu przemian społecznych, gospodarczych, kulturowych i demograficznych. Nasze postindustrialne miasta są punktami zapalnymi takich szerszych przemian w krajobrazie społecznym Europy. Obejmuje to przemiany na rynku pracy i zatrudnieniu (młodzieży), wzorców migracji i różnorodności związanej z migracją, stare i nowe nierówności, wpływ nowych technologii, nowe zmiany w zdrowiu itp.

  Lokalizacje

  • Rotterdam

   Burgemeester Oudlaan,50, 3062 PA, Rotterdam

  • Rotterdam

   Burgemeester Oudlaan,50, 3062 PA, Rotterdam

   • Bilbao

    Unibertsitate Etorbidea,24, 48007, Bilbao

    • Bochum

     Am Einkaufszentrum,1, 44791, Bochum

     • Istanbul

      Sarıyer Rumeli Feneri Yolu, 34450, Istanbul

      • Liège

       Place du 20 Août,7, 4000, Liège

       • Oulu

        Yliopistokatu,9, 90570, Oulu

        • Zagreb

         Unska ulica,3, 10000, Zagreb

         pytania