Keystone logo
European School of Banking Management Specjalizacja Master KYC – Poznaj swojego klienta
European School of Banking Management

Specjalizacja Master KYC – Poznaj swojego klienta

Milan, Włochy

6 Months

Włoski

Niepełny etat

Request application deadline

Request earliest startdate

Request tuition fees

Mieszany, Nauka na odległość

Wstęp

Dobry proces KYC musi obejmować trzy etapy:

  1. Identyfikacja klienta - pierwszą częścią procesu jest ustalenie prawdziwej tożsamości klienta i upewnienie się, że wszystkie kontrole zostały udowodnione;
  2. Należyta staranność wobec klienta - proces oceny tego, kim jest klient, w jakie działania się angażuje i na jakich obszarach geograficznych działa. Wnioski o należytą staranność mogą obejmować zarówno proste środki, jak i wyższe poziomy kontroli dla osób, przedsiębiorstw lub obszarów działalności wysokiego ryzyka.
  3. Ciągłe monitorowanie - ważne jest, aby stale monitorować klientów i wszelkie znaczące zmiany lub odchylenia w firmie, która ma być badana.

Master ma na celu zapewnienie systematycznej i kompleksowej analizy wytycznych prawnych i regulacyjnych, których firmy muszą przestrzegać w zarządzaniu ryzykiem prania pieniędzy, uchylania się od opodatkowania i finansowania terroryzmu.

Master obejmuje najlepsze praktyki w zakresie zarządzania, zarządzania ryzykiem i kontroli wewnętrznej, w tym studia przypadków, ćwiczenia i punkty do dyskusji.

Uczestnicy rozwiną większe uznanie i zrozumienie procesu KYC, uzyskując wgląd w międzynarodowe i krajowe ramy prawne i regulacyjne dotyczące należytej staranności wobec klienta.

Na zakończenie kursu absolwenci otrzymają certyfikat KYCACERT ® (Know Your Customer Advanced Certification), drugi poziom certyfikacji KYC we Włoszech.

Program

Wynik programu

Idealni studenci

O szkole

pytania