Keystone logo
European School of Banking Management Master OSINT – Open Source INTelligence
European School of Banking Management

Master OSINT – Open Source INTelligence

Milan, Włochy

4 Months

Włoski

Niepełny etat

Request application deadline

Request earliest startdate

Request tuition fees

Mieszany, Nauka na odległość

Wstęp

OSINT to akronim angielskich słów Open Source INTelligence (z otwartych źródeł) i określa proces / czynność gromadzenia informacji poprzez konsultacje z publicznie dostępnymi źródłami lub źródłami otwartymi.

OSINT to czynność, którą wcielił się w postać Roberta Redforda o kryptonimie „Condor” w filmie Sidneya Pollacka „Three Days of the Condor” z 1975 roku. Redford był analitykiem CIA, który pracował w tajnym biurze w Nowym Jorku, gdzie czytał i analizował zawartość książek, gazet i czasopism z całego świata w celu znalezienia ukrytych znaczeń, tajnych kodów i podejrzanych osób.

Dziś ta działalność, podobnie jak rządy, siły policyjne, wywiad itp., Rozprzestrzeniła się również wśród organizacji prywatnych, takich jak duże firmy, banki i pośrednicy finansowi, które coraz częściej stosują tę metodologię.

Najbardziej dotknięte funkcje to: audyt wewnętrzny, zgodność, przeciwdziałanie praniu pieniędzy, zarządzanie ryzykiem, rekruter i dziennikarze śledczy.

Specjalizacja Master przedstawi podstawowe i zaawansowane koncepcje dla personelu zbliżającego się do świata Intelligence po raz pierwszy, aw szczególności OSINT.

Celem Master jest dostarczenie dogłębnej wiedzy z dyscyplin związanych ze światem Intelligence, koncentrując się na metodach analizy Open Sources i ich praktycznym zastosowaniu. Ze względu na przeważającą część praktyczną, każdy student musi być obecny i mieć własny komputer osobisty (tryb BYOL - Bring Your Own Laptop).

Program

Wynik programu

Idealni studenci

O szkole

pytania