Keystone logo
Estonian Academy of Music and Theatre

Estonian Academy of Music and Theatre

Estonian Academy of Music and Theatre

Wstęp

Estonian Academy of Music and Theatre (EAMT) to wyjątkowa uczelnia publiczna oferująca wyższe wykształcenie we wszystkich głównych dziedzinach muzyki i teatru poprzez programy licencjackie, magisterskie i doktoranckie. Uważana za jedną z najbardziej funkcjonalnych instytucji edukacji muzycznej w Europie, EAMT może pochwalić się obiektem o powierzchni 13 500 m2 zlokalizowanym w centrum Tallina, stolicy Estonii. W 2022 roku Estonian Academy of Music and Theatre został trzeci rok z rzędu włączony do QS World University Ranking, który jest jednym z najlepszych międzynarodowych systemów rankingowych mierzących popularność i wydajność uniwersytetów z całego świata. 17 listopada 1918 roku Towarzystwo Estońskie opowiedziało się za utworzeniem wyższej szkoły muzycznej. 9 maja 1919 roku statut szkoły został zatwierdzony przez Ministra Oświaty. Szkoła początkowo nosiła nazwę Wyższej Szkoły Muzycznej w Tallinie, gdyż utworzenie konserwatorium muzycznego nie leżało w gestii Towarzystwa Estonii. W 1923 roku zmieniono jednak jego nazwę na Konserwatorium Tallińskie, które jest prekursorem dzisiejszego Estonian Academy of Music and Theatre. Dziś akademia jest uznaną na całym świecie instytucją edukacji i badań muzycznych. Zdecydowana większość estońskich muzyków i ludzi teatru studiowała lub uczyła się w tej instytucji, co czyni ją filarem estońskiego życia kulturalnego. Misją Estonian Academy of Music and Theatre jest podtrzymanie, rozwój i promocja kultury estońskiej na najwyższym poziomie, poprzez studia muzyczne i teatralne, a także działalność twórczą i badania naukowe.

Wizja i misja EAMT

 • Wizja. Estonian Academy of Music and Theatre to prestiżowa i atrakcyjna instytucja edukacyjna, naukowa i kulturalna o wysokim poziomie profesjonalizmu, dbająca o zachowanie narodowych tradycji kulturowych i aktywnie rozwijająca współpracę międzynarodową, a jednocześnie otwarta na kreatywne pomysły, różnorodne badania naukowe i innowacyjne projekty interdyscyplinarne.
 • Misja. Misją Estonian Academy of Music and Theatre jest podtrzymanie, rozwój i promocja kultury estońskiej na najwyższym poziomie, poprzez studia muzyczne i teatralne, a także działalność twórczą i badania naukowe.

Podstawowe wartości EAMT

 • Kreatywność: zapewniamy możliwości sensownego wyrażania kreatywności na wysokim poziomie.
 • Zabawa: rozumiemy, że zabawa jest podstawą każdej kreatywnej działalności, umożliwiając odkrywanie nowych podejść i rozkwit.
 • Biegłość: dążymy do kompetencji, dzielenia się pomysłami i wiedzą, a także konsekwentnego uczenia się i rozwoju, dając tym samym przykład obecnym i przyszłym twórcom w dziedzinie muzyki i teatru.
 • Zaangażowanie: uznajemy oddanie się swojemu powołaniu za warunek konieczny do osiągnięcia wysokiego poziomu kreatywności. Oferujemy środowisko sprzyjające zaangażowaniu, umożliwiające odkrywanie panujących prawd, jak i tworzenie świeżych interpretacji.
 • Zachowanie naszej kultury narodowej: rozumiemy naszą wyjątkową odpowiedzialność za podtrzymywanie i pielęgnowanie pokoleń twórców muzyki i sztuk dramatycznych, którzy zapewnią w przyszłości rolę estońskiej muzyki i teatru w naszej tożsamości narodowej. Jesteśmy świadomi znaczącego wpływu naszej pracy na podtrzymywanie i rozwój kultury estońskiej.
 • Otwartość: jesteśmy otwarci na różne podejścia w sztuce, edukacji i badaniach, wszechstronność stylów i metod w muzyce i teatrze. Dzielimy się pomysłami i wiedzą, przyznajemy się do błędów. Jesteśmy zjednoczeni i prostolinijni w poszukiwaniu najlepszych rozwiązań.
 • Równe i pełne szacunku traktowanie: wszystkich uczniów, współpracowników i partnerów traktujemy jednakowo i z szacunkiem oraz dajemy wyraz uznania dla ich sukcesów i osiągnięć.

Funkcje kampusu

  Lokalizacje

  • Tallinn

   Tatari,13, 10116, Tallinn

  pytania