Keystone logo
ESPI

ESPI

ESPI

Wstęp

Grupa ESPI : 50 lat historii, wiedzy i know-how w dziedzinie nieruchomości!

Grupa ESPI , utworzona w 1972 r. przez głównych graczy na rynku nieruchomości, – założona jako stowarzyszenie (ustawa z 1901 r.) – jest prywatną instytucją szkolnictwa wyższego, której kwalifikacje są uznawane przez państwo na poziomie 6 (Bac+ 3) i 7 (Bac+ 5) lub dyplomy szkolne i zarejestrowane w Krajowym Katalogu Certyfikacji Zawodowych (RNCP), z cyklem licencjackim i zawodowym magisterskim (6 specjalizacji). 50 lat istnienia pozwoliło Grupie zakorzenić się we wszystkich branżach związanych z nieruchomościami. Dziś nasi studenci są rozproszeni po kampusach Paryża, Nantes, Marsylii, Bordeaux, Lyonu i Montpellier.

Od momentu powstania Grupa ESPI pokazała swoją odmienność: jej interesariusze – profesjonaliści lub nauczyciele-badacze – wszyscy eksperci w swojej dziedzinie oraz trafność i spójność programów edukacyjnych są kluczem do jakości i profesjonalnej edukacji. Jego potężna sieć stale się rozwija: ponad 9 000 byłych studentów zajmuje odpowiedzialne stanowiska, w tym wielu menedżerów. Jego 600 partnerów, firm i związków zawodowych oraz 250 prelegentów robi wszystko, co w jego mocy, aby wspierać uczniów w wykonywaniu zawodów, do których są przeznaczeni. Wskaźnik stażu jest najlepszą ilustracją akademickiej jakości i profesjonalizmu szkoły: 97% uczniów po zakończeniu nauki jest zatrudnionych.

Misja szkoleniowa

Trenuj dzięki naszej doskonałości akademickiej, operacyjnej, odpowiedzialnej i innowacyjnej profesjonalistom we wszystkich gałęziach nieruchomości w kraju i za granicą.

Misja innowacji i badań

Weź udział dzięki naszym produkcjom naukowym i naszej wiedzy specjalistycznej w przemianach i innowacjach krajowego i międzynarodowego ekosystemu nieruchomości.

Statystyka

 • Od 1972 r
 • 8 kampusów
 • 250 pracowników dydaktycznych
 • 3900 studentów
 • 11 800 dyplomów
 • 30 partnerów międzynarodowych

  Funkcje kampusu

  Paryż

  Ten nowy kampus, obecnie zainstalowany w nowoczesnym budynku położonym w samym sercu miasta Levallois-Perret, u bram Paryża, jest wyposażony w najnowsze technologie, z salami wyposażonymi w tablice interaktywne i laboratoriami edukacyjnymi rozmieszczonymi na 5 piętrach. Sala edukacyjna zaprasza uczniów i gości na przerwę kawową.

  Nowa siedziba umożliwia organizację jeszcze bardziej profesjonalnych wydarzeń i warsztatów we współpracy z firmami z branży nieruchomości.

  Ta nowa lokalizacja jest punktem zwrotnym dla szkoły, oferując jej współczesną oprawę architektoniczną i innowacyjny sprzęt edukacyjny, który pozwala kampusowi utrzymać wiodącą pozycję na rynku paryskim.

  Nantes

  Regularnie uznawane za najatrakcyjniejsze miasto we Francji i jedno z najbardziej innowacyjnych w Europie, Nantes rzeczywiście ma wiele atutów.

  Będąc kreatywną metropolią, stawiającą na innowacje i podejście do rozwoju biznesu, wie, jak promować bogatą pulę umiejętności pochodzących z wielu ośrodków szkoleniowych znajdujących się na jego terytorium.

  Oczywiście sektor nieruchomości ma również swoją rolę do odegrania w atlantyckiej metropolii. Liczne projekty rewitalizacji miast utworzone w celu wspierania dynamiki gospodarczej obszaru metropolitalnego Nantes stanowią rzeczywiście wspaniałe możliwości dla wszystkich specjalistów w tej branży.

  Właśnie z myślą o uczestnictwie w tym rozwoju Grupa ESPI otworzyła w 2003 roku swój drugi kampus w Nantes przy rue Louis de Broglie 285, w parku biznesowym Rivière.

  Marsylia

  Marsylia, drugie co do wielkości miasto we Francji, znajduje się obecnie w cyklu rozwoju gospodarczego opartego na zróżnicowanych sektorach, silnym przemyśle i centrach doskonałości w szkolnictwie wyższym i badaniach. W centrum rozwoju gospodarczego znajduje się projekt Euroméditerranée. Ta operacja restrukturyzacji obszarów miejskich, największa w historii przeprowadzona w całej Unii Europejskiej, ma na celu zapewnienie metropolii prowansalskiej międzynarodowego zasięgu.

  Oczywiście takie rozwinięcie integruje wszystkie profile profesjonalistów z branży nieruchomości. Właśnie z myślą o umożliwieniu swoim studentom zintegrowania tej dynamiki rozwoju grupa ESPI otworzyła swój kampus w Marsylii w 2012 roku. Od tego czasu nasza siedziba została przeniesiona do 10 miejsc de La Joliette w dzielnicy La Joliette, nowej dzielnicy gospodarczej centrum Marsylii, położone na północ od Starego Portu, w sercu projektu restrukturyzacji miejskiej.

  bordeaux

  Bez wątpienia jedno z najatrakcyjniejszych miast w kraju, Bordeaux to przede wszystkim metropolia na ludzką skalę. Dynamiczny lokalny ekosystem i duża liczba rozwijających się tam innowacyjnych firm sprawiają, że jest to obszar bardzo atrakcyjny dla wszystkich profili. Sektor nieruchomości nie jest wyjątkiem i wszyscy główni gracze w tej branży działają na tym terytorium.

  Obecny w Bordeaux od 2019 roku, nasz kampus znajduje się w samym sercu dzielnicy Bastide, w centrum miasta, naprzeciwko przystanku tramwajowego „Jardin Botanique” przy 73 Avenue Thiers. W środowisku łączącym mieszkania, sklepy, miejsca kultury i tereny zielone, nasz kampus oferuje idealne środowisko pracy dla 140 studentów.

  Lyon

  Region Auvergne-Rhône-Alpes jest jednym z najbardziej dynamicznych we Francji. Sektor nieruchomości nie jest wyjątkiem, a w naszym regionie działają wszyscy liczący się gracze w tej branży. Od 2017 roku ESPI ma swoją siedzibę w Lyonie, a z początkiem roku akademickiego 2018 przeniosło się do nowej siedziby. Nowa siedziba o powierzchni 950 m2 oferuje wyjątkowe środowisko pracy. Sale lekcyjne wyposażone są w najnowocześniejszy ekran dotykowy. Podgrupa „kabiny robocze” umożliwia naukę metodą projektów na wielu kursach. Wydzielone strefy i kafeterie pozwalają studentom w pełni cieszyć się nauką. Wszystko na terenie kampusu zostało zaprojektowane tak, aby studenci i profesjonaliści z branży nieruchomości mogli spotykać się i wymieniać pomysłami w optymalnych warunkach.

  Montpellier

  Od początku roku akademickiego 2018 kampus w Montpellier zaprasza studentów na kształcenie w zawodach z zakresu nieruchomości, branży, której dynamikę i potencjał obserwujemy od dawna, a której przyszłość wydaje się niepodważalna.

  Kampus Montpellier gwarantuje wysokiej jakości warunki szkoleniowe i zapewnia wsparcie ludzkie, łącząc w sobie wysokie standardy i życzliwość.

  Lille

  Kampus wita Cię w strategicznej dzielnicy „miasta” Lille, niedaleko Euralille i dworców kolejowych. Bogate w wyjątkowe dziedzictwo architektoniczne, blisko Londynu, Amsterdamu, Brukseli i Paryża, wyposażone w pierwszy inkubator i akcelerator start-upów we Francji dzięki Euratechnologies, atrakcyjności Lille nie da się już udowodnić!

  Pomiędzy odkrytą na nowo gastronomią a kwitnącą ofertą kulturalną, miasto oferuje wszystkie składniki, aby przeżyć niezapomniane studenckie przeżycie.

  Oferta szkoleniowa kampusu w Lille doskonale odpowiada na dynamikę rynku nieruchomości i oferuje swoim partnerom, głównym graczom w branży, utalentowane pokolenie pracowników dziś i jutro.

  Montreal

  Montreal to miasto wyjątkowe pod wieloma względami. Po pierwsze, choć jest to drugie co do wielkości francuskojęzyczne miasto na świecie, łatwo jest ćwiczyć swój angielski w wielu lokalnych społecznościach anglojęzycznych lub podróżując do Stanów Zjednoczonych, których granica znajduje się w odległości około 45 minut drogi.

  Jakość życia tutaj jest doskonała, istnieje wiele usług publicznych, wysoki poziom bezpieczeństwa i niższe koszty życia niż w większości dużych miast Ameryki Północnej. Wszystkie te czynniki i wiele innych sprawiają, że jest to chętnie wybierany kierunek studiów uniwersyteckich. Montreal rozwija się dzięki innowacji, roi się od możliwości i daje każdemu szansę wykorzystania pełnego potencjału.

  To w duchu wydajności i troski, typowym dla Quebecu, kampus w Montrealu otwiera przed tobą swoje drzwi. Oprócz wszystkich korzyści w zakresie kwalifikacji i kontaktów zawodowych, na studentów czeka wzbogacające ludzkie doświadczenie.Wybranie mobilności międzynarodowej oznacza nauka wychodzenia ze strefy komfortu, rozwijanie umiejętności interpersonalnych i otwieranie się na inne praktyki kulturowe. To niezwykła zaleta w świecie, w którym granice coraz bardziej się zacierają.

   Lokalizacje

   • Paris

    12 rue Belgrand LEVALLOIS-PERRET, 92300, Paris

    • Montreal

     507 Place d'Armes #260,, H2Y 2W8, Montreal

     • Nantes

      Nantes, Francja

      • Marseille

       Marseille, Francja

       • Bordeaux

        Bordeaux, Francja

        • Lyon

         Lyon, Francja

         • Montpellier

          Montpellier, Francja

          • Lille

           Lille, Francja

           pytania