Keystone logo
ESJ Lille : École Supérieure de Journalisme

ESJ Lille : École Supérieure de Journalisme

ESJ Lille : École Supérieure de Journalisme

Wstęp

Założona w 1924 roku, Lille Graduate School of Journalism (ESJ Lille) jest jednym z pierwszych profesjonalnych szkół szkolenia dziennikarstwa w Europie. Jest najstarszym z 14 szkół uznanych przez zawodu we Francji.

Latarnia absolwent szkoły, najstarsze, ważne dwa lata kształcenia dla 60 uczniów. Pierwszy rok jest Polymedia (radio, telewizja, gazety, agencje, web), a drugi jest wyspecjalizowanym. Te ostatnie mogą być wykonane przez naukę.

Jest on dostępny przez selektywną konkurencji na poziomie +3. Szczególnym wydarzeniem jest organizowany Studenci międzynarodowe, Konkurs organizowany jest wspólnie zLille Instytut Studiów Politycznych (Sciences Po Lille), Umowa ta pozwala studentom do odbioru pod koniec naukę w dwa dyplomy: the ESJ Lille (uznanego zawodu) i że z IEP Lille (warto klasa 2 Mistrza politologii).

ESJ Lille rozwinęła w ostatnich latach, w uzupełnieniu do ich stopnia i historii, inne kursy:

  • Od września 2014 roku Akademia ESJ Lille oferuje pocztowy trasy promu. Wprowadzić na rekord (150 miejsc) z minimalnym poziomie Bac. Ta "tła Dziennikarstwo ESJ Lille", wyjątkowa we Francji, pozwala studentom absolwentów do realizowania szkolenie wprowadzające do pracy w prasie i przygotowanie konkursu szkół około 10 godzin tygodniowo. Dla studentów w uczelniach partnerskich kanałów Lille 1,2,3 podążać tą drogą można potwierdzić jedna trzecia kredytów niezbędnych do uzyskania licencji oraz rok jego najlepszy start w konkursie szkolnym.
  • Regionalny naciśnij tygodniowe umrzeć jak piętnaście lat studentów do tygodników regionalnych. Jest to licencja zawodowa, nie wchodzi konkurencja w temperaturze od +2.
  • Dziennikarz i sektora naukowego (liceum M2) tworzą jedną studenci roku dziennikarstwa, którzy już posiadają tytuł magistra lub kapitan 1 nauki i technologii. Wchodzi ona konkurencję na +4.
  • Międzynarodowy die Magister zarządzania Mediów (Mi2M) (liceum M2). Wchodzimy dla abonentów z mistrzem 1, nauczanie odbywa się zdalnie, na platformie szkoleniowej.
  • Prep równych szans młodym ludziom towarzyszy wybranych kryteriów akademickich i społecznych w przygotowywaniu egzaminów wstępnych uznanych szkół dziennikarstwa. ESJ Lille obsługuje wszystkie koszty szkolenia, które są zwolnione uczniowie tej klasy.
  • TV-umożliwia przygotowanie kandydatów do szkół dziennikarskich przygotować w najlepszym nauczanie odbywa się zdalnie, na platformie szkoleniowej. Jest wpisany na rejestrację.

Szkoła rozwija także wiele działań międzynarodowych. Ona regularnie interweniuje w wielu krajach Europy, Afryki i Azji. Założyła w 1994 roku Theophrastus sieci skupiającej 20 francuskich ośrodków szkolenia dziennikarstwa.

ESJ Lille dąży do wspierania wymiany i refleksji wśród dziennikarzy i naukowców. Publikuje w ten sposób we współpracy z Uniwersytet Laval (Quebec), Les Cahiers dziennikarstwa. Szkoła chce także wykonywać funkcję laboratorium w służbie zawodowej i mediów.

Stowarzyszenie Szkoła Zarządzania składa się z pięćdziesięciu członków (pracowników informacji, absolwentów, władz lokalnych, przedstawicieli regionalnych szkolnictwa wyższego, firm regionalnych, politycznych, kulturowych i ekonomicznych). Plansza jest kierowany przez Louis Dreyfus, prezes Le Monde. Reżyser Pierre Savary (dziennikarz, były student ESJ Lille, 65-ty promocja).

Lokalizacje

  • Lille

    50, rue Gauthier-de-Châtillon 59046 Lille cedex France, 59046, Lille

Programy

pytania