Keystone logo
ESIMODE

ESIMODE

ESIMODE

Wstęp

Nasza szkoła została uruchomiona w 1981 roku przez Chambre Handlu i Przemysłu w Tuluzie i stowarzyszenia handlowego Apparel. ESIMODE oferuje szeroką gamę kursów dla studentów mody, który obejmuje specjalistyczne dyplomy. Obejmują one projektowanie mody, mody, technik zarządzania, dzięki czemu wzór włókienniczych i couture.

Chociaż Tuluza jest znany jako europejskiej centrali w przemyśle lotniczym, ale także oferuje bardzo udany przemysł włókienniczy, historycznie kluczowym aktywności w regionie Midi-Pyrénées, jest także ważnym turystycznym i strona rolne we Francji.

Toulouse zawdzięcza swoją dynamikę do młodej populacji; jedna trzecia z nich jest w wieku pomiędzy 18 i 29. Obecność niektórych 100.000 uczniów sprawia, Tuluza (lokalnie znany jako "Różowe Miasto") drugiego największego francuskiego miasteczka uniwersyteckiego (tuż za Paryżu) i cenione miejscu ze względu na dużą liczbę placówek dydaktycznych. Trzy uniwersytety, obejmujące 14 szkół w ogóle, wraz z szerokiej gamy zarówno działań sportowych i kulturalnych, w całkowicie przyjazną atmosferę, zapewniają reputację Tuluzy jako rozwijające się miasto.

Tkanina miejskiego miasta obejmuje 342 gmin i aglomerację, która jest klasyfikowana jako 4. najważniejszego ośrodka włókienniczego we Francji. Jest to najważniejszy zakład produkcyjny we Francji zgrzebnej nici i materiałów, takich jak wełna. W Tuluzie, przemysł tekstylny zatrudnia około 4000 osób; lub prawie 7000, jeśli obejmują sektory ubiory, wyroby skórzane i projektowanie mody.

MBA branży mody Got uczelni lub dyplom szkoły biznesu i masz w sobie pasję do mody? Nie szukaj dalej, to Master of Business Administration jest dla ciebie. Ten kurs pomoże Ci rozwinąć swoje kompetencje i rozpoczęcie pracy w tym sektorze. MBA przygotowuje studentów do:

Budowanie kompleksowego spojrzenia z różnych funkcji w branży mody do tworzenia mostów między rozwoju, produkcji, marketingu i zarządzania. Trenować w technikach i metodach w celu zarządzania złożoną branżę. Rozwijanie ducha przedsiębiorczości i innowacji. Ten program jest unikalny w swej treści edukacyjnych i promuje możliwość integracji w branży mody. Komitet naukowy jest odpowiedzialny za zatwierdzanie i monitorowanie programu opartego na potrzebach branży mody.

Poziom i warunki wjazdu: Doskonała znajomość języka francuskiego

BACHELOR FASHION DESIGN CREATOR Aby przygotować studentów do kariery tworzenia i projektowania w branży mody w zakresie tworzenia tkanin, koncepcji szerokiej gamy odzieży, dodatków odzieżowych i ekspozycję produktów. Aby uzyskać dobry poziom techniczny w języku angielskim, aby być w stanie uzyskać dostęp do Bachelor in Fashion Design (4 lata szkolnictwa wyższego). Program ten koncentruje się na doskonałego opanowania wiedzy i umiejętności związanej ze sposobem tworzenia w sektorze mody. Wiedza jest wzmocniona dzięki 8-tygodniowego stażu zawodowego w firmie.

ZAWARTOŚĆ KURSU: Pola Podstawowych do opanowania - twórcze podejście: rysunek, rysunek techniczny, kolory, historii sztuki, projektowania mody, Opracowanie wzoru, budowa, tworzenie kolekcji tekstylnej i technicznego języka angielskiego, handlu produkcji. dodatkowa wiedza: tekstylia, profesjonalna komunikacja, marketing moda, prawo i środowisko kulturowe.

Poziom i warunki wjazdu: Doskonała znajomość języka francuskiego

KOLEKCJA MANAGER Wyrobami włókienniczymi i AA w modzie i luksusowe Przemysłu, na kierunku Fashion Business Management (poziom magistra)

Czas trwania kursu: 2 lata Wnioskodawca musi posiadać stopień licencjata z regionalnym akredytowanych uczelni lub ukończyli równoważne przygotowanie akademickie określone przez odpowiednie władze uczelni.

Poziom i warunki wjazdu: Doskonała znajomość języka francuskiego to 2-letni kurs przygotowuje absolwenta do funkcji zarządzania i wyprzedaży w przedsiębiorstwach branży mody. Aby w pełni doświadczyć i zrozumieć nauczanie akademickie, każdy student kompletne 2 miejsca pracy w trakcie trwania kursu, każdy zachodzących podczas roku akademickiego i trwały od 10 do 12 tygodni.

ZAWARTOŚĆ KURSU: Zarządzanie i kontrola produkcji, projektowania mody DAO obiektowo zorientowane oprogramowanie, projektowanie mody i podejmowania Wzorzec, historia i kultura moda, wprowadzenie do wzoru czyni, stopniowanie i montaż przemysłowa odzież, tekstylia, włókna i tkaniny technologia, techniczny angielski, umiejętności osobiste i praktyk przywódczych w środowisku zawodowym, strategie Fashion group (Corporate Law / Financial zarządzanie / ekonomia).

Tekstylnym i odzieżowym, luksusu i projektowanie mody - stopień magistra

Czas trwania kursu: 4 lata.

Poziom i warunki wjazdu: Doskonała znajomość języka francuskiego Na koniec kursu, młodzi projektanci nabyli umiejętności potrzebne do pracy w obu francuskich i zagranicznych firm odzieżowych oraz, tam gdzie to jest ich ostateczny cel, aby stworzyć własną wytwórnię mody. ZAWARTOŚĆ KURSU: Twórcze podejście, rysunek, kultura, projektowanie mody, tekstylia tworzenie, instalacja produktu techniczny angielski, profesjonalna komunikacja, prawo i środowisko, marketingu mody.

Lokalizacje

  • Toulouse

    3547 avenue de la lauragaise 31683 Labège cedex, 31683, Toulouse

    pytania