Keystone logo
ESIEA Graduate Engineering School

ESIEA Graduate Engineering School

ESIEA Graduate Engineering School

Wstęp

ESIEA, szkoły absolwent inżynierii i Research Center, kampusy w Paryżu i Laval (Francja), specjalizujący się w naukach cyfrowych i technologii.

Przyjdź i przyłącz się nowe twarze w świecie cyfrowym przy ESIEA: mężczyzn i kobiety, którzy jutro będą w stanie zrozumieć skomplikowane systemy, projektowanie i budowę nowych i myśleć o nowych zastosowań i sposobu ich rynek ... Założona w 1958 roku z kampusów w Paryżu i Laval (Francja), ESIEA kształci inżynierów IT specjalizujących się w systemach informatycznych i systemów wbudowanych, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na zaawansowanej wiedzy w gospodarce cyfrowej. Od medycyny transportu, nie zapominając mediów, finansów, energii, rekreacji i edukacji ... świat cyfrowy jest wszędzie.

ESIEA zaprasza do zwiedzania wielu możliwości, jakie oferuje, aby zaplanować przyszłą karierę i sprawiają, że są prawdziwe. Dostęp do dowolnego sektora IT!

 • Dołącz do szkoły inżynierskiej, gdzie uczniowie są postrzegane jako osoby, którym osobiste relacje i niezależnie od przedsiębiorczość; gdzie można wysłać swoje ambicje, swój talent i swoją potencjalną wolną rękę, podczas gdy rozwija się w adaptacji, wielu wykwalifikowanych i kreatywnych profesjonalistów.
 • Zastosować swoją wiedzę od 1 roku, biorąc udział w projektach naukowych i integracyjnych.
 • Społeczeństwo Pomoc narastającymi pośrednictwem udział w projektach badawczych naszych laboratoriach.
 • Przyjdź i dołącz do społeczności zespołu porywający dociekliwych miłośników ", którzy lubią" uczenie się przez działanie ", a którzy dzielą swoje marzenie wiodących innowacji, gdzie ma to największe znaczenie.

Bezpieczeństwo IT, rzeczywistość wirtualna, systemy wbudowane, zdrowie, systemy informacyjne, wirtualizacji i cloud computing, systemy informacji bankowych, duże danych, połączonych obiektów, aplikacje mobilne, i wiele innych.

Główne obszary zainteresowań: IT stosowane do bezpieczeństwa, zdrowia i wirtualnej rzeczywistości

Wiedza ESIEA w dziedzinie bezpieczeństwa IT zyskała uznanie dzięki swojej "kryptologii Operacyjnego i Wirusologii" (CVO) laboratorium badawcze i kursów specjalistycznych: Specialized Master (Mastère) "Informacja i Security Systems" (w języku angielskim i francuskim).

"Digital Interakcje - Zdrowie i Handicap" lab prowadzi przełomowe badania w zakresie rehabilitacji osób niepełnosprawnych i pomocy przy odzyskiwaniu wierzytelności autonomii poprzez interakcje z zakresu technologicznych obszarach kompetencyjnych: wirtualnym i Augmented Reality, robotyki, komunikujących się obiektów, systemów wbudowanych, itp.

W jaki sposób uczniowie korzystają badania?

Zachęca innowacyjnych i up-to-date nauczania i uczenia się.

Uczniowie mogą pracować z naukowcami w ramach projektów naukowych i technologicznych lub w ramach celu "promowanie badań i innowacji" programu od 1 roku w szkole.

Po nałożeniu na praktyczne rozwiązywanie problemów, uczestnictwo badania mogą stanowić prawdziwą wartość dodaną dla przyszłych pracodawców w CV.

ESIEA jest powiązana z dwóch szkół doktoranckich oraz jego partnerstwa uczelni pozwalają absolwentom ESIEA na studia doktorów we Francji lub za granicą.

Szkoła w sercu cyfrowego ekosystemu

ESIEA jest aktywnym graczem w sieciach i partnerów z wiodących firm w dziedzinie IT (CGI Atos, Sopra Steria Capgemini ...) rozwoju gospodarczego - członek francuskiego Tech i Cap Digital i obrazy & RESEAUX kręgach konkurencyjności.

 • Partner w różnych inicjatyw na rzecz rozwoju przedsiębiorczości: Laval Mayenne Technopole, Ivry miejski Campus i Numa, centralnym punktem Paris start-upy.
 • Członek założyciel Wirtualnej Laval i srebro Valley, innowacyjnej sieci rozwoju biznesu w regionie paryskim.

Studia na ESIEA rozpoczynając dwa lata po ukończeniu szkoły

Rok 3: Wprowadzenie "praktyce" - najpierw Cyfrowy Nauka i technika kursy do opanowania podstaw. Nacisk na praktyczne i laboratoryjne pracy, z kilku formalnych wykładów.

 • Realizacja 4 projektów do realizacji (rozwój naukowej, technicznej i prywatnego) oraz opracowanie planu kariery. Międzynarodowy projekt.
 • Od roku 1, studenci mogą zdecydować się na badania lub na bazie podejścia opartego na przedsiębiorczość dzięki naszym specjalnym badań i inicjatyw rozruch innowacji lub przedsiębiorczości.

Rok 4: specjalizująca się w polu - pierwszym ważnym wyborem specjalizacji: systemy informacyjne lub systemów wbudowanych.

 • Realizacja projektu zespołowych, innowacyjna nauka i technologia, nadzorowane przez spółkę lub badań laboratoryjnych - od 4 do 5 miesięcy staż przemysł rok 5: Perspektywy kariery - przyszłych inżynierów wybrać jeden z głównych i dwóch nieletnich (jeden techniczną i jeden kierowniczą) do zwiększyć swoją wiedzę w dziedzinie, w której mają zamiar zacząć.
 • Projekt na rzecz przedsiębiorczości.
 • Staż Inżynieria, podwójne stopni we Francji i zagranicznych instytucji partnerskich.
 • Alumni System "buddy" dla wszystkich nowych absolwentów.

Specjalizacje: 4 łazienki podyplomowe ścieżki specjalizacji (poziom 1 i 2 rok magisterskie): IT i zdrowie, bezpieczeństwo IT, przedsiębiorczość, badania naukowe i innowacje.

Absolwentów i specjalistów pracować w parze ze szkoły na każdym etapie doświadczenia studenta Absolwenci brać czynny udział w życiu szkoły poprzez wychowanie indywidualne uczniów, sponsoring staże, wybierając kandydatów, nadzorujących projekty lub nauczanie ... Coraz więcej specjalistów łączą nauczycieli i mają wiele różnych możliwości, aby sprostać uczniowie: Forum Przemysłu, randki praca, rok 1 i 2 projekty inżynieryjne proponowane przez firmy klienta ...

Lokalizacje

 • Paris

  Paris/Ivry Campus 74 bis, avenue Maurice Thorez Ivry-sur-Seine, , Paris

 • Laval

  38 rue des Docteurs Calmette et Guérin 53000 Laval, 53000, Laval

pytania