Keystone logo
Escuela de Artes Visuales Martin A. Malharro

Escuela de Artes Visuales Martin A. Malharro

Escuela de Artes Visuales Martin A. Malharro

Wstęp

Martín A. Malharro Był

urodził się w mieście Azul, 25 sierpnia 1865 roku. Jego tendencje artystyczne przejawiają się w wieku czternastu lat, kiedy wyjeżdża do Buenos Aires, gdzie pracuje zarobkowo. Zmienia swoje nazwisko z Mailharro na Malharro.

W 1882 rozpoczął studia rysunkowe w Asociación Estímulo de Bellas Artes pod kierunkiem Francisco Romero. Jako źródło utrzymania projektuje etykiety na papierosy, wizytówki, papier firmowy itp.

W 1890 spędził długi czas na ranczu dr. José Ramosa Mejíi, gdzie doświadczenia przeprowadzone w plenerze przed równiną pampejską przygotowały grunt do kontaktu z impresjonizmem.

Uczestniczył w Drugim Salonie Ateneum, który odbył się w 1894 roku z pejzażem zatytułowanym „O zmroku” i z dwoma flotami: pancernikiem Huáscar i korsarzem oraz La Argentina. Ten ostatni otrzymuje drugie wyróżnienie i jest podkreślany przez stołeczne gazety.

W 1901 powrócił do Buenos Aires po byciu świadkiem paryskiej Wystawy Stulecia w 1900, która umocniła sukces impresjonizmu w oczach opinii publicznej. W następnym roku Salon Witcomb organizuje wystawę jego obrazów wykonanych we Francji, niektóre z nich zostały ukończone w Buenos Aires. Na zakończenie Joaquín V. González wyraża zgodę na nabycie W środku natury dla Narodowego Muzeum Sztuk Pięknych.

Lokalizacje

 • Buenos Aires

  Buenos Aires, Argentyna

  Programy

   Instytucja oferuje również:

   pytania