Keystone logo
© Kees Stuip
Erasmus School of Economics - Erasmus University Rotterdam

Erasmus School of Economics - Erasmus University Rotterdam

Erasmus School of Economics - Erasmus University Rotterdam

Wstęp

Wszyscy członkowie wydziału są zaangażowani zarówno w badania naukowe, jak i w nauczanie. To pozwala szkole się rozwijać. Dzięki pięciu programom studiów licencjackich i 18 programom dla absolwentów, Szkoła Główna Handlowa Erasmus stara się być najlepsza w swoich dyscyplinach (ekonomia, ekonomika biznesu i ekonometria) i dąży do osiągnięcia doskonałości zarówno w zakresie badań naukowych, jak i nauczania. Można to zmierzyć na podstawie wyników w rankingach.

Szkoła Główna Handlowa Erasmus ma strategiczne ukierunkowanie na ekonomię. Tak jak było 100 lat temu, ponieważ szkoła została założona w 1913 roku, ekonomiści są bijącym sercem Uniwersytetu Erazma w Rotterdamie. Najlepsi absolwenci Erasmusa wnieśli wybitny wkład w naukę, rząd i biznes.

Erasmus School of Economics jest znanym na całym świecie instytutem, który przyczynia się do poszerzenia wiedzy naukowej o przyszłe problemy gospodarcze i stara się odpowiedzieć na aktualne, istotne kwestie dotyczące rządu i firm. Szkoła koncentruje się na tworzeniu, rozpowszechnianiu i stosowaniu wiedzy naukowej, wszystko z ekonomicznego punktu widzenia. Szkoła Główna Handlowa Erasmus opiera się na najnowszych spostrzeżeniach w tej dziedzinie. Współpracuje z międzynarodowymi partnerami naukowymi i posiada lokalne punkty kontaktowe w kwestiach biznesowych związanych z wyjątkową pozycją miasta Rotterdam jako centrum transportu i przemysłu.

Funkcje kampusu

Centrum Uniwersytetu Erasmus w Rotterdamie jest kampus Woudestein, dogodny dojazd rowerem w 15 minut od centrum Rotterdamu, w tym od nowego, eleganckiego dworca kolejowego Rotterdam Centraal (gdzie można także dojechać tramwajem lub metrem do EUR). Poza godzinami zajęć, studenci studiują w nowym, pełnym światła budynku Polak lub w naszej najnowocześniejszej bibliotece uniwersyteckiej, piją kawę w Erasmus Food Plaza lub biorą udział w wydarzeniu w teatrze lub kawiarni w de Smitse. Centrum sportowe na terenie kampusu oferuje między innymi zajęcia fitness, taniec, spinning, squash i tenis.

  Statystyki absolwentów

  Rankingi

  Szkoła Główna Handlowa Erasmus stara się być najlepsza w swojej dziedzinie (ekonomia, ekonometria) i dąży do osiągnięcia doskonałości zarówno w swoich badaniach, jak i nauczaniu. Można to zmierzyć na podstawie wyników w rankingach.

  Istnieje kilka międzynarodowych rankingów uczelni, w których uczestniczy Erasmus School of Economics, uznawanych za najbardziej wpływowe. Ranking uniwersytetów QS World, ranking Times Higher Education i ranking akademicki światowych uniwersytetów. Większość rankingów skupia się na badaniach, jednak niektóre z nich w ciągu ostatnich kilku lat stały się wielowymiarowe.

  Wyżej wymienione wpływowe rankingi wykazały, że istnieje zapotrzebowanie na bardziej zrównoważony system rankingowy, oparty na większej liczbie wskaźników poza badaniami. W związku z tym dostosowali swoją metodologię, włączając więcej wskaźników, które zdecydowanie dają bardziej zrównoważony i dokładny obraz uniwersytetu.

  Rankingi uniwersytetów QS World

  • 2. miejsce w Holandii
  • 14. miejsce w Europie
  • 44. miejsce na świecie

  Ranking QS

  QS World University Rankings to jeden z takich wieloaspektowych rankingów, w którym Erasmus School of Economics wypada szczególnie dobrze w zakresie ekonomii/ekonometrii.

  W badaniu bierze się obecnie pod uwagę ponad 2000 uniwersytetów i plasuje się na ponad 700.

  Wymagania wstępne

  Wykaż swoje zaangażowanie i gotowość do odniesienia sukcesu w szkole biznesu, przystępując do egzaminu GMAT — najczęściej stosowanego egzaminu wstępnego, który mierzy Twoje umiejętności krytycznego myślenia i rozumowania.

  Pobierz mini quiz GMAT, aby zapoznać się z pytaniami, które znajdziesz na egzaminie.

  Lokalizacje

  • Rotterdam

   Erasmus School of Economics P.O. Box 1738, 3062PA, Rotterdam

  pytania