Keystone logo
ENAC Magister systemów lotniczych - nawigacja i telekomunikacja
ENAC

Magister systemów lotniczych - nawigacja i telekomunikacja

Toulouse, Francja

2 Years

Język angielski

Pełny etat

19 Jun 2024

Sep 2024

EUR 15 800 *

W kampusie

* dla studentów spoza Europy; 11750 € czesne | 9540 euro dla studentów europejskich; Opłata za usługę Early Bird w wysokości 7150 EUR

Wstęp

Master of Science (MSc) w ASNAT to 2-letni program oferujący zaawansowane i naukowe kursy z zakresu pozycjonowania satelitarnego i telekomunikacji kosmicznej.

Opracowany przy wsparciu Komisji Europejskiej i Agencji Europejskiego GNSS, tytuł magistra ASNAT powstał w ramach projektu SESAR (Single European Sky ATM Research), którego celem jest opracowanie nowej generacji systemu zarządzania ruchem lotniczym, zdolnego do zapewnienia bezpieczeństwo i płynność transportu lotniczego na całym świecie w ciągu najbliższych 30 lat. W ramach tego programu ENAC przyczynia się do badań i szkolenia przyszłych ekspertów w celu poprawy infrastruktury ATM.

Ostatnio GNSS zyskał duże zainteresowanie na całym świecie ze względu na znaczny wzrost zastosowań wykorzystujących GPS lub innych dostawców do pozycjonowania:

  • wypoczynek
  • rolnictwo
  • aeronautyka
  • usługi oparte na lokalizacji itp.

Ten międzynarodowy entuzjazm potwierdza ogólnoświatowy rozwój innych globalnych i regionalnych systemów nawigacji satelitarnej w Europie, USA, Chinach, Rosji, Indiach i Japonii, tworząc silne zapotrzebowanie na ekspertów w tej dziedzinie.

Zakres studiów magisterskich

Celem tego magistra ASNAT jest zapewnienie studentom zaawansowanych umiejętności i wiedzy w dziedzinie GNSS (GPS, Galileo, nawigacja inercyjna, monitorowanie integralności itp.) i powiązanych aplikacji w celu przygotowania ich do wejścia w wysoce dynamiczny GNSS i GNSS - branża zależna. Ponadto studenci przejdą także szkolenie z zakresu telekomunikacji, gdyż obie dziedziny silnie się uzupełniają.

Ten tytuł magistra w zakresie GPS, Galileo, Glonass, Beidou i technologii zapewni studentom przewagę na rozwijającym się i rosnącym rynku nawigacji satelitarnej i telekomunikacji. Absolwenci będą mieli możliwość wejścia do dużych firm, MŚP, instytucji krajowych i laboratoriów badawczych.

Partnerstwo europejskie

Ten tytuł magistra w ASNAT został opracowany przy wsparciu Komisji Europejskiej i Agencji Europejskiego GNSS, GSA (7. program ramowy w ramach umowy o grant nr 248016).

Program

Rekrutacja

Opłata za program

Udogodnienia

O szkole

pytania