Keystone logo
Emerson College MFA in Film and Media Art
Emerson College

MFA in Film and Media Art

Boston, Stany Zjednoczone

2 Years

Język angielski

Pełny etat, Niepełny etat

Request application deadline

05 Sep 2024

USD 1402 / per credit *

W kampusie

* additional fees may apply. Scholarships are available

Wstęp

Niezależnie od tego, czy chcesz poznać film fabularny, dokumentalny, media eksperymentalne, sztukę instalacyjną czy media interaktywne, nasza sztuka filmowa i medialna (MFA) zapewni Ci niezbędną wiedzę.

Pracuj z obrazem i dźwiękiem, aby bawić, informować, przekonywać i rzucać wyzwania, korzystając zarówno z tradycyjnych, jak i nowych form mediów. Rozwijaj wiedzę na temat dyscyplin związanych z filmem i dźwiękiem 16 mm i cyfrowym oraz produkcją mediów interaktywnych, wykorzystując to zrozumienie w przypadku tradycyjnych i konwergentnych dzieł medialnych.

Nasz program oferuje trzy różne punkty wejścia, w zależności od Twojego wcześniejszego doświadczenia i trwa od 2 do 3 lat, umożliwiając studentom z różnorodnymi doświadczeniami życiowymi i zróżnicowanym środowiskiem akademickim wzajemne inspirowanie się do rozwoju artystycznego. Po przyjęciu do programu współpracujemy z Tobą w celu stworzenia niestandardowego programu nauczania opartego na Twoich celach zawodowych i edukacyjnych.

Twórz, rzucaj wyzwania, inspiruj i informuj poprzez sztukę mediów w naszym programie MSZ w dziedzinie filmu i sztuki mediów.

Rozwiniesz wiedzę na temat produkcji filmów, wideo, audio i mediów interaktywnych - i przekażesz to zrozumienie do tworzenia dzieł multimedialnych. Praca z obrazem i dźwiękiem oraz tradycyjnymi i wschodzącymi formami medialnymi. Aby mieć pewność, że kreatywni, utalentowani studenci na wszystkich poziomach doświadczenia znajdą miejsce w naszym programie, dajemy Ci możliwość aplikowania do trójfazowego programu nauczania na dowolnym poziomie najlepiej odpowiadającym Twojemu doświadczeniu.

Program highlights include:

  • Przeglądaj różne gatunki produkcji medialnej i rozwijaj wiedzę specjalistyczną w zakresie wykorzystania technologii medialnych, krytyki i teorii oraz biznesu medialnego
  • Ucz się od członków wydziału, którzy sami są pracującymi artystami (i których szeregi obejmują stypendystów Guggenheima i Fulbrighta) i buduj sieć kreatywnych partnerstw, które będą inspirować i wspierać Cię w Twojej karierze artystycznej
  • Skorzystaj z naszych najnowocześniejszych udogodnień i zanurz się w konkretnym obszarze zainteresowań, tworząc ciągłą pracę w kreatywnym środowisku współpracy
  • Brak wymagań GRE do zastosowania
  • 2-3-letni program z zaawansowanymi możliwościami stałego zatrudnienia dostępny dla osób z wcześniejszym doświadczeniem
  • Zajęcia oferowane w dzień i w nocy, aby dopasować się do Twojego harmonogramu

Faculty

W ramach naszego programu MFA dotyczącego sztuki filmowej i mediów będziesz otoczony utalentowanymi ludźmi, którzy nieustannie rzucają wyzwania, inspirują i wspierają Twój twórczy rozwój. Dowiesz się niezwykłych rzeczy od nauczycieli, którzy sami są artystami.

Twój dyrektor programowy dla absolwentów, Michael Selig, będzie głównym doradcą wydziału, doradzając Ci w wyborze kursu, aby mieć pewność, że osiągniesz swoje cele edukacyjne i spełnisz wymagania programu. Będziesz także otrzymywać wiadomości o programach i wydziałach od swojego dyrektora programowego, a także o wszelkich możliwościach na terenie kampusu i poza nim, które mogą Cię zainteresować.

Alumni

Nasi wielokrotnie nagradzani absolwenci zrobili karierę jako artyści, nauczyciele i artyści-rezydenci, którzy tworzą różne formy filmu i mediów. Wśród naszych ostatnich absolwentów znajdują się m.in.:

  • Elaine McMillion Sheldon, reżyserka, producentka i autorka zdjęć oraz Jeff Soyk, dyrektor artystyczny i projektant stron internetowych, Hollow, ich wielokrotnie nagradzanego, interaktywnego projektu dyplomowego. Hollow otrzymał stypendium Guggenheim Memorial Fellowship, nagrodę Peabody, fundusz Tribecca New Media Fund oraz był nominowany do Oscara i nagrody Emmy.
  • Keely Kernan, reżyserka jej interaktywnego filmu dokumentalnego The Mississippi: The Story of America's River. Jej projekt został nagrodzony stypendium Princess Grace.
  • Georden West, dyrektor ich projektu dyplomowego Patron św. Ich projekt został nagrodzony Studencką Nagrodą Akademii w kategorii alternatywa/eksperyment.
  • Shaka Dendy, artystka-rezydentka Boston Center of the Arts latem 2019 r.

Rekrutacja

Program

Stypendia i Finansowanie

Możliwości związane z karierą

Referencje studentów

Opłata za program

O szkole

pytania