Keystone logo
Emerson College Master of Fine Arts in Writing for Film and Television
Emerson College

Master of Fine Arts in Writing for Film and Television

Boston, Stany Zjednoczone

2 Years

Język angielski

Pełny etat

Request application deadline

05 Sep 2024

USD 1402 / per credit *

Mieszany

* additional fees may apply. Scholarships are available

Wstęp

Studia MFA Emersona poświęcone pisarstwu dla filmu i telewizji uczą Cię pisać dla filmu, telewizji i innych wschodzących form mediów w wielu gatunkach. Zbuduj portfolio pisarskie profesjonalnego kalibru, korzystając z oryginalnych filmów fabularnych, pilotażowych i krótkich próbek scenariuszy.

Nasz wydział składa się z filmowców, producentów, scenarzystów i teoretyków, którzy będą mentorami i przeprowadzą Cię przez kursy online. Każdy semestr rozpoczyna się sześciodniową rezydencją na naszym kampusie w Bostonie lub Los Angeles, podczas której będziesz uczestniczyć w warsztatach, pokazach, wykładach i zajęciach mistrzowskich z gościnnym wykładowcą. Wśród poprzednich wykładowców znaleźli się Krista Vernoff, showrunnerka Grey's Anatomy, David Magee, autor książki Life of Pi, Mara Brock Akil, twórczyni bycia Mary Jane i nie tylko.

Profesorowie MSZ zajmujący się pisaniem dla filmu i telewizji firmy Emerson przeprowadzą Cię przez proces pisania, od początkowego pomysłu na historię po ostateczną wersję każdego scenariusza. Pełniąc rolę mentorów w całym programie, profesorowie będą się z Tobą regularnie spotykać, aby omówić Twoje cele zawodowe, doradzać Ci podczas tworzenia profesjonalnego portfolio pisarskiego i pomagać Ci w osiągnięciu sukcesu po ukończeniu studiów.

W każdym semestrze będziesz pracować z profesjonalnym wykładowcą gościnnym podczas osobistych zajęć mistrzowskich. Pozostała część kursu odbędzie się online, co zapewni Ci elastyczność zarabiania na MFA z dowolnego miejsca.

Program highlights include:

 • Program MFA dla niskiej rezydencji
 • Każdy semestr rozpoczyna się sześciodniową rezydencją, na przemian w naszych kampusach w Bostonie i Los Angeles, podczas której studenci biorą udział w kursach mistrzowskich, seminariach, pokazach, wykładach gościnnych, odczytach scenicznych, sesjach prezentacji i nie tylko
 • Semestry są w 100% online z asynchronicznymi zajęciami (i niektórymi synchronicznymi warsztatami), które pasują do Twojego harmonogramu
 • No GRE required to apply
 • Dwuletni program w pełnym wymiarze godzin

Faculty

Wydział Sztuk Wizualnych i Mediów firmy Emerson składa się z wielokrotnie nagradzanych wykładowców z branży telewizyjnej i filmowej.

Twój dyrektor programowy dla absolwentów, Jim Lane, będzie głównym doradcą wydziału, doradzając Ci w wyborze kursu, aby mieć pewność, że osiągniesz swoje cele edukacyjne i spełnisz wymagania programu. Będziesz także otrzymywać wiadomości o programach i wydziałach od swojego dyrektora programowego, a także o wszelkich możliwościach na terenie kampusu i poza nim, które mogą Cię zainteresować.

Przegląd rezydencji

Każdy semestr rozpoczyna się tygodniową rezydencją w kampusie firmy Emerson w Bostonie lub Los Angeles, podczas której możesz spotkać się z wykładowcami, współpracować z kolegami i wziąć udział w zajęciach mistrzowskich prowadzonych przez naszą katedrę Semel – wielokrotnie nagradzanego scenarzystę filmowego i telewizyjnego.

Podczas tygodnia rezydencji będziesz brać udział w kursach mistrzowskich, seminariach, intensywnych warsztatach i warsztatach w grupach rówieśniczych. Wieczorne sesje obejmują projekcje, gościnne wykłady i inscenizowane odczyty prac studentów. Seminaria, wykłady i warsztaty będą odzwierciedlać tematykę rezydencji.

Spotkasz się z doradcami, aby ustalić plan pracy na semestr. Przed zakończeniem każdej rezydencji będziesz mieć jasne terminy semestralnej pracy twórczej, listy lektur i obejrzeń oraz harmonogram wszystkich spotkań online.

Katedra Semel i wykłady gościnne

Studia magisterskie Emersona w zakresie pisania filmów i telewizji zapraszają wielokrotnie nagradzanych scenarzystów filmowych i telewizyjnych do swoich kampusów w Bostonie i Los Angeles podczas tygodniowej rezydencji na początku każdego semestru.

Semel Chair in Screenwriting to pracująca scenarzystka, która podczas rezydencji poprowadzi Kursy Mistrzowskie, spotka się ze studentami oraz poprowadzi wieczorny pokaz i dyskusję na temat twórczości prelegenta. Katedry Semel zmieniają się w każdym semestrze i są ogłaszane na kilka tygodni przed rozpoczęciem semestru. Inni wykładowcy gościnni to menedżerowie, agenci i nie tylko.

Alumni

Nasi absolwenci z sukcesem pracowali w branży filmowej i telewizyjnej. Niedawni wybitni absolwenci to:

 • Nicole Savini, współproducentka wykonawcza Tooning publikuje wiadomości w Paramount+
 • Kelly Edwards, autorka książki „Sekrety prezesa zarządu”
 • Jessica Hill, dyrektor ds. reklamy w Warner Media
 • CJ Ehrlich, scenarzysta i zdobywca drugiego miejsca na Ivy Film Festival za scenariusz do filmu Loser Island
 • Kylie Rolincik, finalistka National Lampoon i Stage 32 „Search for Comedy Writing Gold”.
 • Willie Block, współautor książki Prowl

Rekrutacja

Stypendia i Finansowanie

Program

Opłata za program

Możliwości związane z karierą

Referencje studentów

O szkole

pytania