Keystone logo
EIT RawMaterials Academy - RaVeN

EIT RawMaterials Academy - RaVeN

EIT RawMaterials Academy - RaVeN

Wstęp

Nasz nowoczesny styl życia opiera się na surowcach. Od żelaza i stali naszej infrastruktury kolejowej po złoto i srebro w obwodach smartfonów: surowce są wszędzie. Nawet przejście do przyszłości neutralnej dla klimatu wymaga kobaltu do pojazdów elektrycznych, litu do akumulatorów, krzemu do fotowoltaiki i paneli słonecznych oraz pierwiastków ziem rzadkich do turbin wiatrowych wytwarzających energię odnawialną

W miarę jak świat staje się mniejszy i bardziej połączony, wpływ społeczeństwa na Ziemię nigdy nie był tak widoczny. Teraz jest jasne, że aby odpowiedzialnie wykorzystywać skończone zasoby Ziemi, musimy przejść na gospodarkę o obiegu zamkniętym. Ale co może zrobić tylko jedna osoba, aby pomóc? Więcej niż myślisz! Prawdziwa zmiana wymaga odwagi, innowacyjnego myślenia i zbiorowego działania – tego samego zestawu umiejętności, których EIT RawMaterials Academy - RaVeN szuka u przyszłych studentów. Czy jesteś gotowy wydobyć swój talent, pomóc w kształtowaniu zielonej gospodarki o bardziej zamkniętym obiegu i tworzyć zrównoważone rozwiązania na przyszłość?

Co oferujemy studentom?

EIT RawMaterials Academy - RaVeN oferuje studentom wyjątkową możliwość nauki w dynamicznym środowisku, koncentrując się na wyzwaniach życia codziennego. Nadawany przez EIT (Europejski Instytut Innowacji i Technologii), organ Unii Europejskiej, Znak EIT jest certyfikatem jakości, który przyznawany jest wyłącznie doskonałym programom edukacyjnym na poziomie magisterskim i doktoranckim.

Jako student programu EIT RawMaterials Academy - RaVeN opatrzonego znakiem EIT, będziesz częścią największej europejskiej sieci surowców z ponad 120 partnerami głównymi i stowarzyszonymi oraz 180 partnerami projektów, w tym specjalistami z szkolnictwa wyższego, badaczami i przemysłem ekspertów z ponad 20 krajów Europy. Jako student EIT Label zostaniesz powitany w tej sieci i będziesz propagować cele EIT RawMaterials, a także przyczyniać się do ich realizacji, polegających na znalezieniu nowych, innowacyjnych rozwiązań zapewniających zrównoważone dostawy surowców w całym łańcuchu wartości: od poszukiwań, wydobycia i wydobycia, do przetwarzania minerałów, recyklingu i przejścia na gospodarkę o obiegu zamkniętym. EIT RawMaterials ma na celu wyposażenie nowego pokolenia innowatorów w Europie w przedsiębiorczy sposób myślenia niezbędny do projektowania i dostarczania rozwiązań materiałowych. Będziesz także mieć szansę na współpracę międzynarodową i opracowywanie zrównoważonych rozwiązań palących wyzwań gospodarczych, środowiskowych i społecznych. Długo po ukończeniu studiów możesz pozostać w kontakcie za pośrednictwem absolwentów EIT RawMaterials.

Czego oczekiwać?

 • Prowadzenie staży w wiodących firmach europejskich
 • Członkostwo w społeczności absolwentów EIT RawMaterials
 • „Nauka przez działanie” dzięki kursom opartym na wyzwaniach, które koncentrują się na rzeczywistych problemach
 • Wyjazdy studyjne i wizyty w innowacyjnych firmach i obiektach przemysłowych
 • Nowe, ekscytujące sposoby uczenia się: kursy online, rzeczywistość wirtualna i rozszerzona oraz kursy MOOC
 • Kursy opracowane z myślą o rozwijaniu pomysłów na start-upy za pomocą akceleratorów i inkubatorów
 • Moduły kursów poświęcone przedsiębiorczości i umiejętnościom innowacyjnym
 • EIT RawMaterials Wsparcie innowacji: konkursy na biznesplany, obozy innowacyjne, finansowanie zalążkowe
 • Specjalizacja w dziedzinie surowców - kompleksowe zrozumienie całego łańcucha wartości surowców
 • Letnie szkoły EIT RawMaterials i kursy interdyscyplinarne
 • Mobilność europejska – badanie w co najmniej dwóch krajach europejskich

Ekskluzywne zajęcia i wsparcie dla studentów ze znakiem EIT

Studenci studiów magisterskich ze znakiem EIT w ramach EIT RawMaterials Academy - RaVeN otrzymują szereg dodatkowych możliwości rozwijania swoich umiejętności w zakresie innowacyjności i przedsiębiorczości, rozwijania sieci kontaktów w sektorze surowców oraz zdobywania doświadczenia potrzebnego do prosperowania.

Te ekskluzywne wydarzenia gromadzą uczniów ze znakiem EIT z całej Master School i stanowią podstawę wspólnych doświadczeń edukacyjnych, dzięki czemu jesteś pełnoprawnym członkiem społeczności EIT RawMaterials.

Uniwersytety uczestniczące

 • AGH, Kraków, Polska
 • TU Freiberg, Niemcy

Lokalizacje

 • Kraków

  aleja Adama Mickiewicza,30, 30-059, Kraków

  • Freiberg

   Akademiestraße,6, 09599, Freiberg

   pytania