Keystone logo
EIT RawMaterials Academy - RaMES

EIT RawMaterials Academy - RaMES

EIT RawMaterials Academy - RaMES

Wstęp

Nasz nowoczesny styl życia opiera się na surowcach. Od żelaza i stali naszej infrastruktury kolejowej po złoto i srebro w obwodach smartfonów: surowce są wszędzie. Nawet przejście do neutralnej klimatycznie przyszłości wymaga kobaltu dla pojazdów elektrycznych, litu dla akumulatorów, krzemu dla fotowoltaiki i paneli słonecznych oraz metali ziem rzadkich dla turbin wiatrowych wytwarzających energię odnawialną.

W miarę jak świat staje się coraz mniejszy i bardziej hiperpołączony, wpływ społeczeństwa na Ziemię nigdy nie był bardziej widoczny. Obecnie jasne jest, że musimy przejść na gospodarkę obiegową, aby odpowiedzialnie korzystać z ograniczonych zasobów Ziemi. Ale co może zrobić jedna osoba, aby pomóc? Więcej niż myślisz! Prawdziwa zmiana wymaga odwagi, innowacyjnego myślenia i zbiorowego działania - tego samego zestawu umiejętności, którego EIT RawMaterials Academy - RaMES szuka u przyszłych studentów. Czy jesteś gotowy wydobyć swój surowy talent, pomóc w kształtowaniu bardziej okrągłej, zielonej gospodarki i tworzyć zrównoważone rozwiązania dla jutra?

Co oferujemy studentom?

EIT RawMaterials Academy - RaMES oferuje studentom wyjątkową okazję do nauki w dynamicznym środowisku, skupiając się na prawdziwych wyzwaniach życiowych. Przyznawany przez EIT (Europejski Instytut Innowacji i Technologii), organ Unii Europejskiej, EIT Label jest certyfikatem jakości, który jest przyznawany tylko doskonałym programom edukacyjnym na poziomie magisterskim i doktoranckim.

Jako student programu EIT-Labelled z EIT RawMaterials Academy - RaMES, będziesz częścią największej europejskiej sieci surowcowej z ponad 120 partnerami podstawowymi i stowarzyszonymi oraz 180 partnerami projektowymi, w tym specjalistami w dziedzinie szkolnictwa wyższego, naukowcami i ekspertami branżowymi z ponad 20 krajów europejskich. Jako student EIT Label zostaniesz przyjęty do tej sieci i będziesz mistrzem i wkładem w cele EIT RawMaterials, polegające na znalezieniu nowych, innowacyjnych rozwiązań w celu zabezpieczenia zrównoważonych dostaw surowców w całym łańcuchu wartości: od eksploracji, wydobycia i wydobycia, do przetwarzania minerałów, recyklingu i ruchu w kierunku gospodarki obiegowej. EIT RawMaterials ma na celu wyposażenie nowego pokolenia innowatorów w Europie w niezbędne przedsiębiorcze nastawienie do projektowania i dostarczania rozwiązań materiałowych. Będziesz mieć również szansę na współpracę międzynarodową i opracowanie zrównoważonych rozwiązań dla pilnych wyzwań gospodarczych, środowiskowych i społecznych. I długo po ukończeniu studiów, możesz pozostać połączony poprzez EIT RawMaterials Alumni.

Czego się spodziewać?

 • Praktyki dyplomowe w wiodących firmach europejskich
 • Członkostwo w społeczności absolwentów EIT RawMaterials
 • 'Nauka przez działanie' dzięki kursom opartym na wyzwaniach, które skupiają się na rzeczywistych problemach
 • Wyjazdy studyjne i wizyty w innowacyjnych firmach i zakładach przemysłowych
 • Ekscytujące nowe sposoby uczenia się: kursy online, wirtualna i rozszerzona rzeczywistość oraz MOOCs
 • Kursy mające na celu pielęgnowanie pomysłów na start z akceleratorami i inkubatorami
 • Moduły kursów poświęcone umiejętnościom w zakresie przedsiębiorczości i innowacji
 • EIT RawMaterials Wsparcie innowacji: konkursy na biznesplan, obozy dla innowatorów, finansowanie zalążkowe
 • Doświadczenie w dziedzinie surowców - kompleksowe zrozumienie całego łańcucha wartości surowców
 • Szkoły letnie i kursy interdyscyplinarne EIT RawMaterials
 • Mobilność europejska - studia w co najmniej dwóch krajach europejskich

Ekskluzywne działania i wsparcie dla studentów ze znakiem EIT

Studenci na programach magisterskich oznakowanych przez EIT w ramach EIT RawMaterials Academy - RaMES otrzymują szereg dodatkowych możliwości, aby zwiększyć swoje umiejętności w zakresie innowacji i przedsiębiorczości, rozwinąć swoją sieć w sektorze surowców i zdobyć doświadczenie, którego potrzebują, aby się rozwijać.

Te ekskluzywne wydarzenia gromadzą studentów EIT-Labelled z całej Szkoły Mistrzów i stanowią podstawę twoich wspólnych doświadczeń edukacyjnych, czyniąc cię pełnoprawnym członkiem społeczności EIT RawMaterials.

Lokalizacje

 • Bologna

  Via Zamboni,33, 40126, Bologna

  • Trondheim

   Høgskoleringen,1, 7034, Trondheim

   pytania