Keystone logo
Ecole Centrale de Lyon Magister inżynierii w nanoskali
Ecole Centrale de Lyon

Magister inżynierii w nanoskali

Écully, Francja

2 Years

Język angielski

Pełny etat

Request application deadline

Sep 2024

Request tuition fees

W kampusie

Wstęp

Celem tego tytułu magistra jest kształcenie przyszłych menedżerów, inżynierów i badaczy w dziedzinie nanotechnologii oraz zapewnienie im narzędzi do radzenia sobie z najnowszymi osiągnięciami w nanotechnologii i biologii. Absolwenci będą gotowi do podejmowania międzynarodowych projektów , w których te różne dziedziny się pokrywają.

École Centrale de Lyon jest wiodącą instytucją tego programu magisterskiego Université de Lyon, który jest akredytowany wspólnie z INSA Lyon i Université Claude Bernard Lyon 1.

Pięć głównych laboratoriów pomocniczych

Stopień ten to dwuletni program (Master 1 i 2) zbudowany wokół nanonauki i nanotechnologii. Prowadzone jest w oparciu o wiedzę naukową wykładowców i badaczy z pięciu głównych laboratoriów w Lyonie: Instytutu Nanotechnologii w Lyonie (INL), ILM (centrum badań w dziedzinie nanonauki), MATEIS (laboratorium nauk o materiałach), LMI (laboratorium badań wielomateriałowych i laboratorium interfejsów) i ISA (instytut nauk analitycznych).

Międzynarodowy mistrz nauczany w języku angielskim

Jako prawdziwie międzynarodowy stopień, 60% zagranicznych studentów Centrale Lyon zapisuje się na ten tytuł magisterski, a lekcje prowadzone są w całości w języku angielskim . Wielu naukowców o międzynarodowej renomie spoza Francji prowadzi w ciągu roku seminaria dotyczące swoich dziedzin wiedzy.

Nanonauka i wyzwania jutra

Obiekty w skali nano wykazują niezwykłe właściwości , które nie istnieją w skali makroskopowej. W fizyce na pierwszy plan wysuwa się mechanika kwantowa, natomiast w mechanice płynów zamknięcie prowokuje inne prawa. Możliwość kontrolowania materii w nanoskali może umożliwić tworzenie urządzeń o określonych właściwościach, które można włączyć do istniejących urządzeń lub otworzyć pole dla nowych zastosowań inżynieryjnych . Nanonauka stanowi awangardę kilku dyscyplin : fizyki, chemii, elektroniki i biologii. Jest wykorzystywana, aby sprostać wyzwaniom jutra w obszarach obejmujących zdrowie, energię odnawialną, komunikację i wiele innych sektorów.

Rekrutacja

O szkole

pytania