Keystone logo
EC2U

EC2U

EC2U

Wstęp

Co to jest EC2U?

Europejski Kampus Uniwersytetów Miejskich (EC2U) to wielokulturowy i wielojęzyczny sojusz składający się z siedmiu od dawna działających, prowadzących edukację i badania, zaangażowanych lokalnie i globalnie uniwersytetów z czterech różnych regionów Unii Europejskiej: Uniwersytetu w Coimbrze, Uniwersytetu w Iași, Uniwersytetu w Jenie, Uniwersytetu w Pawii, Uniwersytetu w Poitiers (koordynator), Uniwersytetu w Salamance i Uniwersytetu w Turku.

Ambicją Sojuszu jest stworzenie innowacyjnej przestrzeni umożliwiającej swobodny przepływ mobilności pomiędzy siedmioma uczelniami i miastami stowarzyszonymi.

EC2U w liczbach

 • 160 000 Studenci
 • 20 000 Personel administracyjny, nauczyciele & naukowcy
 • 30 Wspólnicy
 • 1 600 000 Obywatele w zasięgu bezpośrednim

Członkowie

Uniwersytet w Coimbrze (Portugalia)

Skoncentrowany na przyszłości i uznany za głównego promotora zmian, Uniwersytet w Coimbrze ma ponad 7 wieków doświadczenia w tworzeniu i rozpowszechnianiu wiedzy, kultury, nauki i technologii poprzez studia, nauczanie, najnowocześniejsze badania i innowacje w najróżniejszych dziedzinach wiedzy.

UC jest najstarszym uniwersytetem w Portugalii i jednym z najstarszych na świecie, a jego historia sięga wieku, który nastąpił po powstaniu samej Portugalii, gdyż został założony w 1290 roku. Uniwersytet rozprzestrzenił się w mieście Coimbra, modyfikując jego krajobraz i czyniąc z niego prawdziwy City-University, w którym znajdziemy kosmopolityczną akademię.

Uniwersytet w Iasi (Rumunia)

Uniwersytet Alexandru Ioan Cuza w Iasi, pierwszy nowoczesny uniwersytet założony w Rumunii (w 1860 roku), jest stale w rankingu 1 - 3 wśród rumuńskich uniwersytetów pod względem badań, edukacji i przejrzystości instytucjonalnej. Z około 23000 studentów i 2000 pracowników etatowych na 15 wydziałach, oferta akademicka naszej uczelni obejmuje 80 stopni na poziomie licencjackim (4 w języku angielskim, 1 w języku francuskim), 116 programów na poziomie magisterskim (14 w języku angielskim, 1 w języku francuskim) oraz 27 kierunków studiów na poziomie doktoranckim (wszystkie oferowane również w języku angielskim).

Uniwersytet w Jenie (Niemcy)

Założony w 1558 roku Uniwersytet Friedricha Schillera w Jenie jest jednym z najstarszych uniwersytetów w Niemczech. Niegdyś centrum niemieckiej myśli filozoficznej, stało się szeroko zakrojoną, intensywnie prowadzącą badania instytucją o globalnym zasięgu i prężnie działającą międzynarodową społecznością ponad 18 000 studentów studiów licencjackich i podyplomowych z ponad 110 krajów świata.

Uniwersytet w Pawii (Włochy)

Uniwersytet w Pawii (UNIPV) jest jedną z najstarszych instytucji akademickich na świecie: został założony w 1361 roku i do XX wieku był jedynym uniwersytetem w rejonie Mediolanu i regionie Lombardii.

Dziś jest to wszechstronny uniwersytet, który obejmuje wszystkie obszary tematyczne - Nauka i Technologia, Inżynieria Naukowa, Nauki Przyrodnicze, Nauki Humanistyczne i Nauki Społeczne - i składa się z 18 Wydziałów oferujących programy studiów na wszystkich poziomach, od stopni licencjackich do programów doktoranckich. Kadra akademicka liczy ponad 900 profesorów i naukowców. 21 000 studentów, zarówno z Włoch, jak i z zagranicy, studiuje na Uniwersytecie w Pawii.

Uniwersytet w Poitiers (Francja)

Założony w 1431 roku, Uniwersytet w Poitiers jest multidyscyplinarnym uniwersytetem, który zapisuje 29 000 studentów, z czego 4200 to studenci międzynarodowi ze 120 różnych krajów, nadzorowani przez 2700 pracowników (administracja, personel dydaktyczny i badacze). Poitiers zajmuje 2 miejsce w ogólnym rankingu głównych miast studenckich we Francji w latach 2018-2019 i jest powyżej średniej krajowej z 16% studentów zagranicznych.

Uniwersytet w Salamance (Hiszpania)

Uniwersytet w Salamance został założony w 1218 roku i jest jednym z trzech najstarszych uniwersytetów w Europie, szczycącym się szerokim wachlarzem wydziałów i instytutów badawczych w dziedzinie nauk i sztuk. W 2011 roku uzyskała status Campus of International Excellence. Jest to uniwersytet odniesienia w swoim regionie i poza nim (Kastylia i León) i "Alma Mater" prawie wszystkich historycznych uniwersytetów Ameryki Łacińskiej.

Uniwersytet w Turku (Finlandia)

Uniwersytet w Turku (UTU) to międzynarodowy uniwersytet badawczy i aktywna społeczność akademicka licząca 25 000 studentów i pracowników z ponad 100 różnych krajów. Główny kampus Uniwersytetu znajduje się w historycznym centrum miasta Turku - w pobliżu unikalnej przyrody i archipelagu południowo-zachodniej Finlandii. Jako jeden z wiodących uniwersytetów w Finlandii, Uniwersytet w Turku oferuje możliwości studiowania i badań w siedmiu wydziałach i siedmiu jednostkach specjalnych.

Lokalizacje

 • Poitiers

  Université de Poitiers - 15, rue de l'Hôtel Dieu - TSA 71117 - 86073 POITIERS Cedex 9, 86000, Poitiers

 • Iași

  Bulevardul Carol I, Nr.11, 700506, Iași

  • Salamanca

   Patio de Escuelas Mayores, 1, , Salamanca

   • Coimbra

    Rua Larga 3000-370, , Coimbra

    • Jena

     Universitätshauptgebäude Fürstengraben 1, 07743, Jena

     • Pavia

      C.so Strada Nuova, 65, 27100, Pavia

      • Turku

       Turun yliopisto, 20500, Turku

       pytania