Keystone logo
Easy Tango

Easy Tango

Easy Tango

Wstęp

Mistrz tanga argentyńskiego, fundamentalne odniesienie do współczesnego tanga.

Jego wieloaspektowe podejście traktuje Tango jako dynamiczny uniwersum kulturowe.

Trener tanga, tancerz i choreograf Diego został przyjęty w Liceo Superior Academia Nacional del Tango de Argentina, głównej instytucji Tango na świecie.

Twórca najbardziej innowacyjnej metody nauczania „ Easy Tango ”. Celem jest nauczenie się szybkiego i zabawnego tańca.

Diego rozwinął część swojego zawodu w UNESCO, tworząc i kierując Pierwszym Międzykulturowym Programem Tanga sponsorowanym przez wspomnianą Organizację Narodów Zjednoczonych w dziedzinie edukacji, nauki i kultury.

Pracował w jednostkach mikroprzedsiębiorstw oraz w Programie „Młody Puls” Międzyamerykańskiego Banku Rozwoju (IDB), promując Tango jako przemysł kulturalny.

Diego miał przywilej posiadania najlepszych nauczycieli, hojnych mentorów swojej prestiżowej kariery zawodowej.

Pod koniec studiów w Liceo Superior del Tango poeta Horacio Ferrer, prezes Narodowej Akademii Tanga, mianował go koordynatorem Grupy Młodzieżowej tej instytucji.

Dr Rene Favaloro, eminencja uznawana na całym świecie za twórcę przepustki, otrzymała stypendium na specjalizację z arteterapii w szpitalach uniwersyteckich w USA, rozwijając później Program Zdrowia Tango w Fundacji Favaloro.

Nagroda Nobla w dziedzinie literatury Gabriel García Márquez wyróżniła go w siedzibie UNESCO w Paryżu, promując sponsorowanie jego programu „Tango Bus” na rzecz kultury i rozwoju.

Otrzymał stypendium Organizacji Państw Amerykańskich. (OEA), aby specjalizować się w zarządzaniu kulturą w mieście Waszyngton DC USA.

Lokalizacje

 • Martínez

  Hipólito Yrigoyen,439, B1640, Martínez

  Programy

   Instytucja oferuje również:

   pytania