Keystone logo
East Central University

East Central University

East Central University

Wstęp

East Central University był jedną z trzech normalnych szkół założonych we wschodniej Oklahomie w 1909 roku. Trzy podobne instytucje zostały założone wcześniej w zachodniej części nowego stanu i każda zapewniała kształcenie przygotowawcze, w tym dwa lata studiów kończących się certyfikacją nauczycieli.

Wybór Ady na lokalizację uczelni nastąpił po intensywnym lobbingu 25 000 Club, lokalnego klubu wspierającego, który również zbierał fundusze na pensje wykładowców, aby można było rozpocząć zajęcia w lokalnych kościołach i klasach publicznych. Ustawodawca z 1910 roku przeznaczył fundusze na pensje wykładowców i budowę budynku, który został ukończony w tym samym roku na 16-hektarowym terenie podarowanym przez Dana Haysa, działacza z Chickasaw.

W 1919 roku sześć zwykłych szkół stało się kolegiami nauczycielskimi i zaczęło nadawać stopnie licencjata. W 1939 r. Dodali studia magisterskie w dziedzinie sztuki i nauk ścisłych i zostali wyznaczeni jako kolegia stanowe. W 1954 r. Sześć kolegiów uzyskało zezwolenie na oferowanie pierwszej pracy magisterskiej na piątym roku dla nauczycieli. Od tego czasu dodano inne stopnie magisterskie. W 1974 roku East Central stał się East Central Oklahoma State University. Nazwa została zmieniona na East Central University w 1985.

English Language Requirements

Potwierdź swoją znajomość języka angielskiego testem języka angielskiego Duolingo! DET to wygodny, szybki i niedrogi test online z języka angielskiego akceptowany przez ponad 4000 uniwersytetów (takich jak ten) na całym świecie.

Lokalizacje

  • Ada

    East 14th Street,1100, 74820, Ada

    pytania