Keystone logo
Eötvös Loránd University Magister amerykanistyki
Eötvös Loránd University

Magister amerykanistyki

Budapest, Węgry

2 Years

Język angielski

Pełny etat

30 Jun 2024

Sep 2024

EUR 3500 / per semester *

W kampusie

* czesne / semestr: 3500 €. Bezzwrotna opłata za wniosek: 150 EUR. Opłata za egzamin wstępny: 100 EUR

Wstęp

Silna obecność Stanów Zjednoczonych na całym świecie, dobrze widoczna w kontekście polityki, gospodarki i kultury, wymaga grona ekspertów, którzy oprócz doskonałej znajomości języka angielskiego posiadają specjalistyczną wiedzę z zakresu historii, polityki, społeczeństwo, kultura, język i literatura Stanów Zjednoczonych. Mając to na uwadze, program studiów magisterskich American Studies ma na celu przekazanie absolwentom niezbędnej wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych, które mogą być owocnie wykorzystane zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym, zainteresowanym komunikacją i / lub reprezentacją amerykańskich wartości i interesów.

Dwuletni program nie przyznaje kwalifikacji nauczycielskich. Studenci są uprawnieni do przyjęcia na doktorat. programy. W ramach Kursu Master studenci będą mieli możliwość przygotowania się na studia doktoranckie.

Celem tego kursu jest przeszkolenie wysoko wykwalifikowanych specjalistów zdolnych sprostać specyficznym wymaganiom rynku pracy w dziedzinie wymiany kulturalnej i międzykulturowej. Oprócz władz lokalnych, krajowych lub międzynarodowych w sektorze publicznym ważne jest podkreślenie rosnącego zapotrzebowania na francuskich absolwentów w sektorze prywatnym, np. W firmach międzynarodowych.

Szkolenie przygotuje również studenta do kontynuowania nauki w jednej ze szkół doktoranckich na wydziale.

Nasi absolwenci znajdują stanowiska głównie w sektorach edukacji i badań, zarządzania turystyką, bankowości i finansów oraz komunikacji międzykulturowej.

Rekrutacja

Program

Wynik programu

Możliwości związane z karierą

O szkole

pytania