Keystone logo
Driestar Christian University for Teacher Education

Driestar Christian University for Teacher Education

Driestar Christian University for Teacher Education

Wstęp

Zapewnienie dobrej edukacji dzieciom i młodzieży zawsze było naszą ambicją. Edukacja przenikała tożsamość biblijna. Edukacja, która naprawdę ich dotyka i daje im coś trwałego. Dla dzieci i studentów w Holandii, ale także dla osób z całego świata.

Driestar Christian University for Teacher Education jest centrum wiedzy dla chrześcijańskiej edukacji. W 1944 r. Założyliśmy mały, zreformowany ośrodek szkoleniowy dla nauczycieli. Od tego czasu rozwinęliśmy się w edukację na Uniwersytecie Zawodowym, która specjalizuje się w szkoleniu nauczycieli szkół podstawowych i średnich. W 2005 roku instytucja ta połączyła się z centrum wsparcia edukacyjnego.

Driestar Christian University for Teacher Education jest instytucją z trzema działami i ma 325 pracowników. Naszą ambicją jest oferowanie programów, które są aktualne i mają kontakt z praktyką pedagogiczną. Wszystkie nasze programy zostały sklasyfikowane między pierwszą a piątą krajową listą ocen programów szkolenia nauczycieli. Specjalne potrzeby edukacyjne są jednym z naszych obszarów specjalizacji.

Jesteśmy blisko związani z kilkoma szkołami podstawowymi i pielęgnujemy bliskie relacje z praktykami w tej dziedzinie, a dzięki temu zaangażowaniu wiemy, co jest ważne dla nauczycieli w ich klasach.

Chrześcijańska tożsamość

Driestar Christian University for Teacher Education jest instytucją zreformowaną. Naszym fundamentem jest wieczne i nieomylne Słowo Boże oraz spowiedź wiary oparta na Biblii (Katechizm Heidelberski, Niderlandzkie wyznanie wiary i kanonicy Dordta).

Nasza chrześcijańska tożsamość jest podstawą naszej organizacji: wszystkie aspekty pedagogiczne i organizacyjne oparte są na chrześcijańskiej wierze. Oddanie, niezawodność, mądrość, przynależność i odwaga to podstawowe wartości, z których staramy się wykonywać naszą pracę.

Postawa

 • Coram Deo: pojęcie, że żyjemy dla Boga.
 • Stewardship: pojęcie, że otrzymujemy talenty i pilnie angażujemy te talenty tam, gdzie Bóg nakłania nas do pracy.
 • Uzależnienie: pojęcie, że żyjemy w zepsutym świecie i jesteśmy całkowicie zależni od Bożego miłosierdzia i siły, które otrzymujemy od Niego.

Wizja

Na Driestar Christian University for Teacher Education , cała praca jest inspirowana naszym przekonaniem, że Biblia jest wiecznym i żywotnym Źródłem.

Daje nam podstawowe zasady nauczania i wychowania. Czujemy się wezwani do oceny wszystkich tendencji w edukacji zgodnie z biblijnymi wytycznymi i mamy nadzieję, że wygłosimy (protestancki) chrześcijanin i (biblijny) zreformowany pogląd na edukację w społeczeństwie. W społeczeństwie, w którym człowiek stał się normą, bardzo poważnie podchodzimy do tej odpowiedzialności.

Przeprowadzamy badania edukacyjne, oceniając teorie (koncepcje teoretyczne), a następnie stosując je dla nauczycieli w tej dziedzinie. Wierzymy, że wiedzę można rozwijać tylko poprzez współpracę z nauczycielami i innymi praktykami oraz współpracę z naszymi partnerami (ponad granicami krajowymi i kulturowymi).

Misja

Driestar Christian University for Teacher Education to instytucja edukacyjna z misją.

Jako Driestar Christian University for Teacher Education inspirujemy, kształcimy i wspieramy (studenckich) nauczycieli i szkoły zapewniające edukację opartą na zreformowanych chrześcijańskich zasadach.

Nasza idealna szkoła

 • zapewnia chrześcijańską edukację.

 • jest idealnym miejscem pracy dla chrześcijańskiego nauczyciela.

 • to miejsce, w którym uczniowie mogą się uczyć w inspirującym środowisku

 • jest szkołą, w której dzieci ze specjalnymi potrzebami otrzymują specjalną opiekę i uwagę.

 • ma doskonałe przywództwo i jest dobrze zarządzany.

 • postrzega rodziców jako (jednego z) najważniejszych partnerów w edukacji i wspiera rodziców w wychowywaniu ich rodzin.

Lokalizacje

 • Gouda

  Driestar Hogeschool University for Teacher Education Burg. Jamessingel 2 PD GOUDA, 2803, Gouda

pytania