Keystone logo
Dr. Ignacio Chavez National Institute of   Cardiology (Instituto Nacional de Cardología Dr. Ignacio Chávez)

Dr. Ignacio Chavez National Institute of Cardiology (Instituto Nacional de Cardología Dr. Ignacio Chávez)

Dr. Ignacio Chavez National Institute of   Cardiology (Instituto Nacional de Cardología Dr. Ignacio Chávez)

Wstęp

Narodowy Instytut Kardiologii został zainaugurowany 18 kwietnia 1944 r. wraz z postępową wizją jego założyciela, dr Ignacio Cháveza, który opisał jego cel jako „… Centrum, które było czymś więcej niż szpitalem dla pacjentów kardiologicznych, Centrum, które było jednocześnie szpital, laboratorium badawcze, szkoła i instrument pomocy społecznej i ludzkiej. "

Od momentu powstania Instytut w pełni spełnił tę obietnicę i zyskał międzynarodowe uznanie za swoje badania i szkolenia specjalistów. Podobnie podbił serca Meksykanów jakością i życzliwością opieki medycznej, którą zapewnia.

Dekretem prezydenckim, od 13 marca 1979 roku Instytut zmienił nazwę na Narodowy Instytut Kardiologii im. Ignacio Cháveza w zasłużonym hołdzie swojemu założycielowi.

Dziś Instytut kontynuuje oryginalne i znaczące badania naukowe i innowacje technologiczne na poziomie nauk podstawowych i klinicznych w dziedzinie kardiologii, kardioneumologii, nefrologii i reumatologii. Jest to ośrodek kształcący największą liczbę specjalistów z zakresu chorób układu krążenia, którzy ze względu na poziom akademicki i etykę zawodową podtrzymują nazwę Instytutu. Jest to ośrodek referencyjny zapewniający opiekę medyczną trzeciego stopnia, głównie pacjentom pozbawionym zabezpieczenia społecznego.

Aby zrealizować swój cel, w Instytucie pracuje około 2500 osób, koordynowanych przez pięć dyrekcji (medycznej, pielęgniarskiej, edukacyjnej, badawczej i administracyjnych).

Misja

Łagodź choroby układu krążenia dzięki transcendentnym badaniom naukowym, wyższej edukacji zawodowej i nowoczesnej opiece medycznej o humanitarnej jakości.

Lokalizacje

  • Mexico City

    Juan Badiano,1, 14080, Mexico City

    pytania