Keystone logo
© ©Dominican University College
Dominican University College

Dominican University College

Dominican University College

Wstęp

Dominican University College , założony po raz pierwszy w Ottawie w 1900 roku przez kanadyjską prowincję Zakonu Dominikanów, jest jedną z najstarszych uczelni uniwersyteckich w stolicy kraju. Jej edukacyjne korzenie sięgają Studium generale z 1260 r. Na samym początku rozwoju uniwersytetów w Europie. Dzięki specjalizacji z filozofii i teologii Dominican University College poświęca się poszukiwaniu prawdy w środowisku, które karmi krytyczne myślenie, przyjazny dialog i wyjątkowe doświadczenie edukacyjne.

Oświadczenie Wizji

Otwórz na odbiór. Chętny do dyskusji. Dążenie do transformacji.

Misja

Kultywując nawyki doskonałości akademickiej i ludzkiej, staramy się rozwijać wszechstronne i krytyczne umysły, które proponują kreatywne rozwiązania dzisiejszych złożonych problemów.

Cele te osiągamy w ramach bogatej i żywej tradycji katolickiej, dominikańskiej:

  • oferując solidne podstawy w filozofii i teologii;
  • w w pełni dwujęzycznym środowisku;
  • jednocześnie otwarcie angażując się w różne dyscypliny, środowiska i wyznania;
  • aby uczniowie mogli urzeczywistniać swój potencjał i zmieniać świat.

Jedna z najstarszych uczelni uniwersyteckich w Kanadzie.

Specjalizując się w filozofii i teologii, Dominican University College zajmuje się pielęgnowaniem krytycznego myślenia, analizy, pracy zespołowej i ogólnie unikalnego doświadczenia edukacyjnego.

Przynależność do Carleton University

W maju 2012 r. Dominican University College został formalnie powiązany z Carleton University. Wszystkie przyznane stopnie naukowe są połączone z Carleton University, a studenci mają możliwość zapisania się na zajęcia na obu kampusach.

Przystępność czesnego

Dominican University College oferuje najniższe czesne w Ontario. Naszym podejściem jest zapewnienie każdemu studentowi możliwości zdobycia wyższego wykształcenia i rozpoczęcia kariery.

Lokalizacje

  • Ottawa

    Empress Avenue,96, K1R 7G3, Ottawa

    pytania