Keystone logo
Department of Neuroscience, City University of Hong Kong

Department of Neuroscience, City University of Hong Kong

Department of Neuroscience, City University of Hong Kong

Wstęp

Department of Neuroscience, City University of Hong Kong został ustanowiony 1 lipca 2019 roku. Naszą wizją jest przeprowadzenie przełomowych badań nad układem nerwowym i ustanowienie wybitnej platformy edukacyjnej dla szkoleń z zakresu neurobiologii, która przygotowuje absolwentów do ekscytującego i zróżnicowanego krajobrazu kariery w przyszłości.

Programy

Departament Neuroscience oferuje programy, które wyposażają absolwentów w niezwykłe możliwości kariery w rozwijających się dziedzinach, w tym w opiece zdrowotnej, badaniach podstawowych, przemyśle farmaceutycznym i edukacji, wśród innych opcji. Obecnie oferowane są studia badawcze MPhil i PhD. W trakcie opracowywania jest program studiów licencjackich z zakresu neurobiologii.

Badania

Wydział Neuronauki oferuje wybitne środowisko badawcze w dziedzinie neuronauki, w którym pracują innowacyjni naukowcy w szerokim zakresie tematycznym. Interdyscyplinarne badania czerpią z istotnych atutów City University w dziedzinach biologii, weterynarii, inżynierii, chemii i informatyki. Dynamiczne środowisko intelektualne City University zachęca do nieustraszonego dążenia do ważnych pytań z zakresu neuronauki i poszukuje możliwości translacyjnych z korzyścią dla społeczeństwa.

Neuronauki wkraczają w okres niezwykłych możliwości przełożenia podstawowych odkryć na ważne z medycznego punktu widzenia innowacje. Na przykład ostatnie postępy w zrozumieniu patofizjologii wyniszczających chorób, takich jak udar, demencja i choroba Parkinsona, otwierają drzwi dla badań neurobiologicznych w celu odkrycia nowych terapii. Możliwości te obejmują naukowe dążenie do poznania wielu schorzeń neurologicznych spowodowanych nieprawidłowościami w genach.

Lokalizacje

  • Kowloon Tong

    Tat Chee Avenue,83, , Kowloon Tong

    pytania