Keystone logo
Dagon University

Dagon University

Dagon University

Wstęp

Dagon University , jeden z największych uniwersytetów w Birmie, istnieje od 1993 roku. Wszyscy, nie tylko pracownicy administracyjni, ale także nauczyciele, dokładamy wszelkich starań, aby stworzyć miejsce, które może stworzyć dobrą atmosferę akademicką, na której można polegać i na której można się cenić. przez społeczeństwo, a to może ukształtować budowę nowoczesnego i rozwiniętego demokratycznego narodu. Ponadto dokładamy wszelkich starań, aby móc wychowywać wybitnych studentów, co jest dewizą naszej uczelni. Naszym głównym celem jest przy tym wychowanie nie tylko dobrych naukowców, ale także wybitnych absolwentów, którzy w przyszłości mogą stać się filarami rozwoju narodu.

Jeśli chodzi o statut naszej uczelni, na naszej uczelni działa dwadzieścia wydziałów: 12 artystycznych i 8 ścisłych. Antropologia, archeologia, ekonomia, język angielski, geografia, historia, stosunki międzynarodowe, prawo, Birma, orientalizm, filozofia i psychologia to wydziały sztuki i botaniki, chemii, informatyki, geologii, chemii przemysłowej, matematyki i fizyki oraz zoologii . Wszystkie wydziały starają się zapewnić studentom podstawowe podstawy akademickie, a także wiedzę zawodową, którą mogą wykorzystać nie tylko w prowadzeniu badań, ale także w życiu codziennym. Prowadzenie badań odgrywa istotną rolę w promowaniu standardów edukacyjnych, a także w zaspokajaniu potrzeb społeczności lokalnej. Dlatego Dagon University zapewnia studentom w pełni wyposażone laboratoria, multimedialne sale lekcyjne, laboratoria językowe i czteropiętrową bibliotekę, w której studenci mają dostęp do szerokiej gamy naukowych e-czasopism i e-książek, podręczników, a także Internet 24/7.

Ponadto Dagon University podpisał ponad 30 MoU / MoA z międzynarodowymi uniwersytetami i instytucjami, dzięki czemu możemy stworzyć z nimi silniejszą sieć uniwersytecką i zdobyć nie tylko nowe spostrzeżenia na temat różnych tematów, ale także wiedzę i doświadczenie na temat różnorodnej kultury za pośrednictwem studentów i programy wymiany wydziałowej między podpisanymi instytucjami. Co więcej, od dzisiejszej młodzieży wymaga się umiejętności XXI wieku: krytycznego myślenia, umiejętności rozwiązywania problemów, umiejętności komunikacyjnych, kreatywnego myślenia, umiejętności współpracy, oprócz umiejętności akademickich. Dlatego Dagon University zachęca studentów do udziału nie tylko w zajęciach akademickich, ale także w innych zajęciach społecznych, takich jak działalność usługowa, harcerstwo, czerwony krzyż itp., Aby rozwijać ich jako całość.

Na koniec, jako Alma-Mater, chciałbym zaprosić wszystkich absolwentów do zgłaszania sugestii i aktywnego udziału w działaniach prowadzonych przez Dagon University . Jestem głęboko przekonany, że te zajęcia mogą przynieść uczniom owoce nie tylko w rozwoju fizycznym, ale także umysłowym. Mamy nadzieję, że możemy stworzyć lepsze możliwości i sytuacje dla studentów, aby podnieść ich umiejętności akademickie, a także inne niezbędne umiejętności, łącząc wszystkie nasze ręce we wszystkich sprawach.

Lokalizacje

  • Yangon

    Taw Win Road, , Yangon

    pytania