Keystone logo
Czech Technical University in Prague Magister Cybernetyki i Robotyki
Czech Technical University in Prague

Magister Cybernetyki i Robotyki

Prague 6, Czechy

2 Years

Język angielski

Pełny etat

Request application deadline

Request earliest startdate

CZK 132 000 / per year *

W kampusie

* opłata za zgłoszenie: 32 EUR

Stypendia

Poznaj możliwości stypendialne, aby pomóc sfinansować swoje studia

Wstęp

Studenci studiów magisterskich Cybernetyka i Robotyka zdobędą zaawansowaną wiedzę z zakresu cybernetyki, robotyki, automatyki, diagnostyki i czujników w przedmiotach obowiązkowych programu, a także rozwiną kreatywne umiejętności inżynierskie w przedmiotach typu projekt. Studenci studiują ogólny kierunek zwany Cybernetyka i Robotyka i mogą wybierać kursy z czterech dostępnych specjalizacji. Jednak nadal mogą uzyskać wgląd w inne sektory programu, wybierając wymagany przedmiot do wyboru (jest to przedmiot obowiązkowy w jednej z czterech specjalności), a także przez wybór przedmiotów fakultatywnych.

Z drugiej strony studenci kierunku ogólnego - celowo nazwany tak samo jak sam kurs - mogą pokierować swoją drogą przez program zgodnie z własnymi potrzebami, wybierając wymagane przedmioty fakultatywne w sposób zygzakowaty - z przedmioty obowiązkowe dla wszystkich specjalności. Tym samym, zachowując dogłębną wiedzę w niektórych obszarach, nasi studenci są w stanie poszerzać swoje horyzonty także w innych dziedzinach, co pomaga im w dalszej karierze i otwiera drzwi do reszty świata.


Jelleke Vanooteghem / Unsplash

127473_photo-1518314916381-77a37c2a49ae.jpeg

Cybernetyka i robotyka - program studiów

Zapewnia szerszy zakres wiedzy niż wyspecjalizowane dziedziny, ale nie jest tak dokładny. Studenci przechodzą program, wybierając odpowiednią kombinację (zygzak) wymaganych przedmiotów do wyboru. Pochodzą one z listy obowiązkowych przedmiotów poszczególnych specjalizacji.

Robotyka

Wyspecjalizowaną dziedziną

Specjalizacja w zaawansowanej robotyce mobilnej i zbiorowej oraz sztucznej inteligencji. Głęboka znajomość programowania systemów czasu rzeczywistego i przemysłowych systemów informatycznych.

Systemy i sterowanie

Specjalistyczna dziedzina

Specjalizuje się w automatycznym sterowaniu systemami inżynieryjnymi, biologicznymi, medycznymi, transportowymi i innymi rzeczywistymi. Głęboka znajomość optymalnej i solidnej kontroli; szacowanie, filtrowanie i wykrywanie; systemy nieliniowe, systemy dyskretnych zdarzeń; sieci dynamiki i sterowania.

Czujniki i oprzyrządowanie

Specjalistyczna dziedzina

Specjalizuje się w zaawansowanych czujnikach, wideometrii i pomiarach bezkontaktowych, akwizycji i transferze danych, przetwarzaniu i digitalizacji sygnałów oraz oprzyrządowaniu wirtualnym.

Systemy lotnicze

Specjalistyczna dziedzina

Specjalizuje się w awionice oraz systemach i technologiach kosmicznych. Dogłębna znajomość oprzyrządowania lotniczego, systemów sterowania lotem, zintegrowanej awioniki, radiowych systemów lotniczych i inżynierii kosmicznej.

Ciągłość z programem licencjackim

Kurs magisterski jest luźno oparty na programie licencjackim Cybernetyka i robotyka, ale jest otwarty dla absolwentów innych programów, wydziałów i szkół. Ukończony tytuł licencjata w dowolnym programie o podobnym profilu jest głównym wymaganiem. Brak wiedzy studentów z innych wydziałów lub uczelni można uzupełnić zajęciami fakultatywnymi w pierwszym roku studiów. Dzieje się tak dzięki różnorodności dostępnych przedmiotów do wyboru. Żaden z kierunków nie wymaga specjalizacji na poprzednim studiach licencjackich.

Egzamin wstępny

  • Tak (wywiad na Skype)

Wymagania wstępne

  • Formularz wniosku
  • Transkrypcja badań (zapis)
  • Notarialnie kopia certyfikatu i transkryptu rekordów
  • Opłata za złożenie wniosku: 32 EUR

Poziom angielskiego

  • Certyfikaty takie jak TOEFL iBT 70 / IELTS 6 / TOEIC 800 lub inne podobne certyfikaty potwierdzające doskonałą znajomość języka angielskiego

Rekrutacja

Program

O szkole

pytania

Podobne kursy