Keystone logo
China University of Petroleum

China University of Petroleum

China University of Petroleum

Wstęp

historia

Chiny Uniwersytet Ropy Naftowej (CUPB) Został założony w 1953 roku, mianowany jednym z kluczowych krajowych uniwersytetów w 1960 roku i jest "211" uniwersytetami krajowymi pod kierownictwem Ministerstwa Edukacji. Jako pierwszoplanowy krajowy uniwersytet Chin, misja CUPB polega na przygotowaniu wykwalifikowanych inżynierów i oferowaniu wysokiej jakości usług technicznych dla globalnego przemysłu naftowego poprzez edukację o najwyższej jakości i doskonałych badaniach.

Przegląd Uniwersytetu

Dzięki wieloletnim staraniom firma CUPB pracuje nad poprawą jakości programu, stale rozwijającą się, aby pozostać w czołówce badań i postępów przemysłowych, a także poszerzać swoje dyscypliny i obszary badawcze. Obecne znaczenie CUPB obejmuje tradycyjne dziedziny związane z energią, a także nowe możliwości w zakresie zrównoważonej i odnawialnej technologii energetycznej oraz czystej technologii energetycznej, technologii wody głębinowej, strategii energetycznej i badań nad polityką, bezpiecznej inżynierii technologii, inżynierii środowiska i zarządzania energią. W CUPB jest 16 szkół wyższych, które oferują 27 programów licencjackich, 99 programów magisterskich i 48 programów doktoranckich. Ma 2 krajowe laboratoria kluczowe, 1 krajowe centrum edukacji inżynieryjnej i 20 ministrów kluczowych laboratoriów lub instytutów badawczych.

Akademików, którzy zajmują pozycję CUPB jako krajowego lidera w dziedzinie energetyki, są istotną częścią bogatego środowiska akademickiego. W sumie jest łącznie 1.369 nauczycieli, w tym 229 profesorów i 274 profesorów. Wśród nich są dwie nagrody z chińskiej Nagrody Akademii Nauk, dwóch laureatów Chińskiej Akademii Technicznej. Obecnie CUPB dysponuje 7.663 studentami studiów magisterskich, 5,426 studentów magisterskich, 1076 doktorów i 832 zagranicznych studentów z 52 krajów.

Jedną z zasad organizacji CUPB była współpraca z wiodącymi światowymi firmami energetycznymi, takimi jak China National Petroleum Corporation, China Petroleum and Chemical Corporation, China National Offshore Oil Corporation, TOTAL, Shell, Petronas, Saudi Aramco, Kogas, BP, StatOil , Itd. Wspomagane przez te organizacje ponad 65% projektów badawczych. Internacjonalizacja jest jednym z trzech kluczowych priorytetów strategicznych CUPB, których celem jest przyciągnięcie uczonych na całym świecie i zaangażowanie naszych wydziałów i studentów w poznawanie świata i dzielenie się ich zdolnością ze światem poprzez powiązania z globalnymi instytucjami partnerskimi CUPB. Obecnie CUPB współpracuje z 120 instytucjami szkolnictwa wyższego i organizacjami akademickimi z 36 krajów.

Kampus

China University of Petroleum, Pekin, znajduje się w malowniczym regionie turystycznym w Changping County w Pekinie, około 5 mil do grobowców Ming i 15 mil do Wielkiego Muru. Zmiana jest dynamiczna, a jednocześnie wyluzowana, bogata w kulturę, ale w dół do ziemi. Można łatwo zwiedzić Changping na piechotę lub rowerem z jego doskonałym rozmiarem. CUPB posiada piękny campus podzielony na dwa stosunkowo niezależne dzielnice, które posiada doskonałe zaplecze dydaktyczno-naukowe oraz dobrze wyposażone tereny mieszkalne.

Lokalizacje

  • Beijing

    China University of Petroleum-Beijing, 18 Fuxue Road, Changping, , 102249, Beijing

pytania