Magister zaawansowanych systemów mobilności powietrznej
CZAS TRWANIA
1 up to 3 Years
JĘZYKI
Język angielski
TEMPO
Pełny etat, Niepełny etat
TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW
01 Jul 2025
NAJWCZEŚNIEJSZA DATA ROZPOCZĘCIA
Oct 2025
CZESNE
GBP 11 850 / per year *
FORMACIE STUDIÓW
W kampusie
* Kraj: £11,850 | Zagranica: £24,725
Wstęp
Pojawienie się transformacyjnej, zautomatyzowanej i autonomicznej technologii zarówno w załogowych, jak i bezzałogowych systemach zarządzania ruchem lotniczym, w tym nowych, zrównoważonych i inteligentnych platform powietrznych do transportu ludzi i towarów, stanowi kolejny kamień węgielny w trwającej ewolucji przemysłu lotniczego.
Jest to napędzane przez trendy rynkowe i branżowe, takie jak cyfryzacja zarządzania ruchem lotniczym (ATM), eksplozja zastosowań bezzałogowych systemów powietrznych (UAS) w ostatnich latach i ich integracja z przestrzenią powietrzną lotnictwa załogowego. Stwarza to znaczne zapotrzebowanie na utalentowanych absolwentów, którzy mogą pomóc w uwolnieniu pełnego potencjału aplikacji Advanced Air Mobility (AAM). Advanced Air Mobility Systems MSc ma na celu wyposażenie absolwentów w umiejętności wymagane do kontynuowania udanej kariery w przekształcaniu przemysłu lotniczego, stosując zdobytą wiedzę do wprowadzania nowych zautomatyzowanych i autonomicznych rozwiązań, aby umożliwić bezpieczną, uporządkowaną i sprawną zintegrowaną przestrzeń powietrzną, w której bezzałogowe systemy powietrzne działają obok załogowych statków powietrznych.
Idealni studenci
Dla kogo to jest?
Kurs ten zapewnia absolwentom inżynierii, fizyki, informatyki lub matematyki zaawansowane umiejętności, które można zastosować w lotnictwie, dronach, bezpieczeństwie, obronności i przemyśle lotniczym.
Wynik programu
Dlaczego ten kurs?
Magister Advanced Air Mobility Systems ma na celu wyposażenie Cię w umiejętności wymagane do kontynuowania udanej kariery w przekształcaniu przemysłu lotniczego, wykorzystując zdobytą wiedzę do wprowadzania nowo zautomatyzowanych i autonomicznych rozwiązań w celu ulepszenia całej branży.
Nauczany w ramach unikalnej kombinacji sesji teoretycznych i praktycznych, będziesz omawiał tematy z zakresu ATM, zarządzania ruchem bezzałogowym (UTM), umożliwiającej infrastrukturę czujników (komunikacja, nawigacja, nadzór), fuzję czujników i sztuczną inteligencję dla systemów autonomicznych. Treść kursu magisterskiego została oparta na radach Przemysłowej Rady Doradczej, składającej się z przedstawicieli przemysłu, od dużych firm prime po małe i średnie przedsiębiorstwa. Przemysłowa Rada Doradcza rekomenduje również tematy prac dyplomowych i projektów, zapewniając ich znaczenie w świecie rzeczywistym, co jest kolejnym skutecznym wyróżnikiem na rynku pracy. Dzięki temu studenci mogą zapoznać się z firmami z Przemysłowej Rady Doradczej i poznać ich zainteresowania badawcze, torując drogę potencjalnym możliwościom zatrudnienia.
Ten kurs jest wyjątkowy, ponieważ oferuje kombinację tematów bardzo poszukiwanych w lotnictwie, ruchu powietrznym i branży dronów, które nie są objęte jednym kursem magisterskim nigdzie indziej, kładąc szczególny nacisk na cyfrową zintegrowaną architekturę, czujnik umożliwiający infrastruktura (w tym komunikacja, nawigacja i obserwacja) oraz inteligentne algorytmy, takie jak zarządzanie lotami i planowanie oraz rozwiązywanie konfliktów. Wybrani absolwenci naszego kursu magisterskiego zdobywają wiedzę w kluczowych aspektach automatyzacji i autonomii w powstającym zarządzaniu ruchem załogowym/bezzałogowym, co zapewnia im przewagę na dzisiejszym konkurencyjnym rynku pracy.
Kluczową cechą tytułu magistra jest włączenie zatwierdzonego przez CAA kursu kompetencji pilota zdalnego sterowania UAV. Kurs obejmuje element szkoły naziemnej dotyczący planowania lotu – obejmujący zasady lotu, zasady i przepisy lotnicze, korzystanie z map lotniczych, ocenę ryzyka i meteorologię – oraz szkolenie w locie w celu zapewnienia podstawowych kompetencji pilota, w tym reagowania w sytuacjach awaryjnych i zachowania się w stanie obsługiwać funkcje bezpieczeństwa. Pomyślne ukończenie kursu umożliwia studentom latanie małymi bezzałogowcami w kategorii Open.