Keystone logo
Corvinus University of Budapest

Corvinus University of Budapest

Corvinus University of Budapest

Wstęp

Corvinus w skrócie

Uniwersytet Corvinus jest najwybitniejszą instytucją edukacyjną Węgier w dziedzinie ekonomii, zarządzania i nauk społecznych. Edukacja na poziomie uniwersyteckim, podobnie jak w najbardziej zaawansowanych krajach świata, rozpoczęła się w Budapeszcie w latach dwudziestych XX wieku na autonomicznym Wydziale Ekonomicznym Węgierskiego Królewskiego Uniwersytetu Nauk.

Wierzymy w ciągły rozwój. Nie powinniśmy zadowolić się dotychczas osiągniętymi wynikami. Dlatego zdecydowano, że od lipca 2019 r. Corvinus będzie utrzymywany przez fundację państwową, a nie przez samo państwo. Chociaż ten model pozwala na bardziej elastyczne operacje, zapewnia również długoterminowe i przewidywalne planowanie.

Nasz cel jest dość ambitny: przekształcić się w międzynarodowy uniwersytet, stać się wiodącą instytucją Europy Środkowej w dziedzinie ekonomii, zarządzania i nauk społecznych do 2030 r.

Oś czasu

1899: Powstaje bezpośredni prekursor Corvinus, Wschodnia Akademia Handlowa

1917: Na wniosek dyrektora generalnego Eleméra Balogha Hangya Szövetkezet (spółdzielnia producentów, dystrybutorów i konsumentów) oferuje fundusz w wysokości miliona koron węgierskich na rzecz przyszłej uczelni ekonomicznej

1920: 5 października wchodzi w życie ustawa XXXI z 1920 r. O utworzeniu Wydziału Ekonomii Węgierskiego Królewskiego Uniwersytetu Nauk. Pierwsza ceremonia rozpoczęcia semestru odbędzie się 31 października.

1934: Wydział Ekonomiczny zostaje włączony do Palatine Joseph University of Technology and Economics

1948: Powstaje autonomiczny Węgierski Uniwersytet Ekonomiczny

1950: Uniwersytet przenosi się do byłego Głównego Pałacu Celnego znajdującego się w Fővám tér

1953: Uniwersytet zostaje przemianowany na Uniwersytet Nauk Ekonomicznych im. Karola Marksa

1956: Zgromadzenie z udziałem naukowców i studentów przyjmuje 22-punktową listę zawierającą kluczowe wymagania polityki krajowej. 23 października uczniowie biorą udział w godnym marszu do pomnika Bem. Edukacja jest zawieszona do 1 lutego 1957 r.

1968: Kálmán Szabó zostaje rektorem i wprowadza poważną reformę w odniesieniu do programów studiów.

1970: Pierwszy tego typu na Węgrzech, założony zostaje Rajk László College of Advanced Studies pod kierownictwem Attili Chikána

1989: W wyniku restrukturyzacji wydziałów powstaje Szkoła Biznesu, Szkoła Ekonomiczna i Wydział Nauk Społecznych.

1990: Uniwersytet zostaje przemianowany na Uniwersytet Nauk Ekonomicznych w Budapeszcie

1996: Uniwersytet dołącza do CEMS Alliance wiodących szkół biznesu i firm na świecie.

2007: Inauguracja budynku „C” na rogu ulic Közraktár i Czuczor. Kampus po stronie Pesztu obejmuje teraz trzy budynki wraz z Naczelnym Pałacem Celnym i Solnym Domem

2019: Ustanawia się wspólny program MBA z jednym z najlepszych uniwersytetów na świecie, Fudan University of Shanghai

137097_pexels-photo-1438072.jpeg

Akredytacja

Akredytacja EQUIS przez EFMD

Corvinus Business School akredytowany przez 3 lata po raz pierwszy, 2018.

Dzięki tej akredytacji CBS weszło do grona najlepszych 2% szkół biznesu na świecie, które posiadają tę prestiżową akredytację

Akredytacje EPAS od EFMD

Program Executive MBA 4. raz na 3 lata

Licencjat w programie Business and Management 3. raz na 5 lat

Etykieta BSIS

Corvinus Business School, oznaczony BSIS, 2018 po raz drugi

Program Business School Impact System (BSIS) ma na celu określenie zakresu wpływu szkoły na jej środowisko lokalne - miasto lub region, w którym się znajduje.

Akredytacja EAPAA

Certyfikacja jest w posiadaniu tylko około dwóch tuzinów uniwersytetów w Europie i tylko czterech z honorami regionu środkowego z regionu Europy Środkowej i Wschodniej, w tym Corvinus.

Magister polityki publicznej i zarządzania - pierwszy raz od 7 lat

Rankingi, nagrody

Jesteśmy szczególnie dumni z licznych sukcesów akademickich.

Sukces na Węgrzech

Biorąc pod uwagę liczbę kandydatów na pierwszym miejscu, Corvinus Business School była ponownie najpopularniejszą szkołą. Zajmuje również wiodącą pozycję, jeśli chodzi o doskonałość przyjętych studentów.

Według magazynu HVG Szkoła Nauk Społecznych i Stosunków Międzynarodowych Corvinus zajmuje pierwsze miejsce pod względem doskonałości studenckiej. O doskonałości studentów świadczy również fakt, że prawie 98% przyjętych studentów ma co najmniej jeden egzamin językowy, a wydział zajmuje 10 miejsce w krajowych rankingach wydziałów. W rankingu szkół ekonomicznych Corvinus Business School zajął 1 miejsce w kategorii doskonałości studenckiej, a Corvinus School of Economics 1 miejsce w kategorii doskonałości nauczycielskiej.

W dziale nauk społecznych OTDK studenci Szkoły Nauk Społecznych i Stosunków Międzynarodowych zdobyli w sumie 20 1, 2 i 3 miejsce w 2019 r. W sekcji ekonomicznej OTDK Corvinus zdobył ponad 50% 1 miejsce. Doktorat kandydat Korwina został nagrodzony nowo ustanowioną nagrodą Roska Tamás.

Międzynarodowy sukces

Według Eduniversal Corvinus Business School zdobyła pierwsze miejsce wśród najlepszych szkół biznesu w Europie Wschodniej, a także uzyskała Akredytację EQUIS na corocznej konferencji EFMD.

Corvinus Business School znalazł się również wśród pierwszych 100 najlepszych szkół biznesu w rankingu Financial Times Business Schools.

Na podstawie oceny studentów i głosów dyrektorów akademickich Corvinus został uznany za 3 najlepszy spośród 32 członków CEMS w 2019 r. W kategorii Szkoła Roku CEMS.

Sklep naukowy Corvinus zaowocował uznanym na arenie międzynarodowej wzrostem w 2019 r .: w ramach kursów prowadzonych przez 29 profesorów 765 studentów miało możliwość rozwinięcia pytań zadanych przez naszych 40 partnerów, w wyniku czego stworzyli znaczący pozytywny wynik wpływ społeczny.

Program magisterski z matematyki aktuarialnej i finansowej Corvinus School of Economics zajął 31 miejsce wśród 40 najlepszych programów magisterskich na świecie w rankingu Eduniversal w kategorii Ubezpieczenia, Ryzyko i Nauki aktuarialne.

W 2019 r. Program magisterski z zakresu polityki publicznej i zarządzania uzyskał międzynarodową akredytację Europejskiego Stowarzyszenia Akredytacji Administracji Publicznej (EAPAA) na lata 2019-2026, co było drugim przypadkiem w przypadku programu węgierskiego i po raz pierwszy w przypadek programu angielskiego. Ponadto liczba studentów ubiegających się o miejsca stypendialne w ramach programu licencjackiego z ekonomii stosowanej wzrosła o 30 procent, w tym liczba osób ubiegających się o pierwsze miejsce.

Magister ekonomii regionalnej i środowiskowej Szkoły Nauk Społecznych i Stosunków Międzynarodowych zajął szlachetne miejsce wśród ponad 1000 uniwersytetów w globalnym rankingu Eduniversal: zajął 36. miejsce wśród 100 najlepszych programów na rzecz zrównoważonego rozwoju i zarządzania środowiskowego.

Lokalizacje

  • Budapest

    Budapest, Fővám tér 8., 1093 Hungria, , Budapest

pytania