Keystone logo
© ©Pavel Danilyuk, Pexels
Collége De L'Île

Collége De L'Île

Collége De L'Île

Wstęp

Collège de l'Île istnieje pod tą nazwą od 23 czerwca 2008 r., Kiedy to otrzymała od rządu Wyspy Księcia Edwarda oficjalny tytuł francuskojęzycznej uczelni.

W 2006 r. Société éducative otworzyło drugie Centrum Kształcenia Dorosłych w Carrefour de l'Île-Saint-Jean w Charlottetown, udostępniając edukację w college'u dorosłym z akadyjczyków i frankofonów spoza regionu Évangéline. Od 2012 roku kampus Charlottetown znajduje się pod adresem 111 Grafton Street.

W 2007 r. Société éducative kontynuowało swoje postępy, ustanawiając trzecie centrum, tym razem w Centre acadien de Prince-Ouest w Deblois. Dzięki temu szkolenie stało się dostępne w zachodniej części województwa.

W 2008 roku Collège de l'Île podpisało porozumienie o współpracy z Departamentem Innowacji i Zaawansowanego Kształcenia Wyspy Księcia Edwarda, potwierdzając jego oficjalny status francuskojęzycznej uczelni, która jest finansowana ze środków publicznych. Umowa została przedłużona w 2013 roku.

Société éducative nadal istnieje, ponieważ jest osobą prawną stojącą za Collège de l'Île Rada Dyrektorów odpowiedzialna za ogólne zarządzanie Collège składa się z przedstawiciela społeczności akadyjskiej i frankofońskiej (reprezentowanej przez Société Saint-Thomas-d Aquin), Departament Edukacji i Wczesnego Rozwoju Dzieci, Departament Innowacji i Zaawansowanego Kształcenia oraz Holland College, dwóch przedstawicieli sektora gospodarczego i po jednym przedstawicielu studentów i kadry nauczycielskiej Collège.

Lokalizacje

  • Charlottetown

    Kent Street,295, C1A 1P4, Charlottetown

    pytania