Keystone logo
Claremont Graduate University Institute of Mathematical Sciences (IMS) Magister inżynierii finansowej
Claremont Graduate University Institute of Mathematical Sciences (IMS)

Magister inżynierii finansowej

Claremont, Stany Zjednoczone

Request duration

Język angielski

Request pace

Request application deadline

Sep 2023

Request tuition fees

W kampusie

Stypendia

Poznaj możliwości stypendialne, aby pomóc sfinansować swoje studia

Wstęp

Oferowany wspólnie przez Instytut Nauk Matematycznych i Drucker School of Management, Master of Science in Financial Engineering (MSFE) zapewnia elastyczny, interdyscyplinarny program nauczania, który pozwala dostosować naukę do celów zawodowych. Jego cechą charakterystyczną jest ścisła integracja zarządzania i matematyki.

Program MSFE zapewnia umiejętności tworzenia i oceny złożonych produktów finansowych, które pomogą Ci stać się strategicznym liderem w tej dziedzinie. Będziesz korzystać z narzędzi z matematyki stosowanej, statystyki oraz teorii finansowych i ekonomicznych, integrując koncepcje i aplikacje menedżerskie. Nasz program należy do 30 najlepszych programów inżynierii finansowej w kraju i zapewnia naszym absolwentom doskonałe przygotowanie do kariery w zakresie zarządzania ryzykiem, inwestycji, bankowości, finansów korporacyjnych, funduszy hedgingowych, instrumentów pochodnych i innych.

NAJWAŻNIEJSZE PROGRAMY

Elastyczny, interdyscyplinarny program nauczania, obejmujący opcje w pełnym i niepełnym wymiarze godzin, pozwala dostosować naukę do celów zawodowych w zakresie finansów ilościowych.

Ucz się od pracowników naukowych i doświadczonych praktyków posiadających wiedzę w zakresie od zarządzania ryzykiem po technologie finansowe (FinTech) i nie tylko.

Zwiększ swoją wartość rynkową, zwiększając koncentrację na analizie danych lub technologii fintech, lub poprzez zdobycie podwójnego dyplomu z matematyki.

Studenci inżynierii finansowej mogą ubiegać się bezpośrednio o dwuletni podwójny program MSFE / MS z matematyki.

Studenci inżynierii finansowej mają możliwość uczestniczenia w projektach klienckich w ramach programu Engineering & Computational Mathematics Clinic.

Nasz program MSFE jest oznaczony jako STEM, co umożliwia międzynarodowym absolwentom programu pozostanie w USA przez 36 miesięcy po ukończeniu studiów i odbycie szkolenia w miejscu pracy.

Absolwenci MSFE przechodzą na stanowiska kierownicze w niektórych z najbardziej znanych firm i firm finansowych na świecie, takich jak Goldman Sachs, Barclays i AIG.

O szkole

pytania

Podobne kursy

 • Magister inżynierii aktuarialnej i finansowej
  • Leuven, Belgia
 • Magister inżynierii biznesowej: Inżynieria finansowa
  • Antwerp, Belgia
  • Online
 • Magister inżynierii finansowej
  • Nice, Francja