Keystone logo
© CUHK
The Chinese University of Hong Kong Business School

The Chinese University of Hong Kong Business School

The Chinese University of Hong Kong Business School

Wstęp

CUHK Business School przetarła szlak edukacji biznesowej w Hongkongu i Azji od 1963 roku, kształcąc absolwentów osiągających wysokie wyniki, którzy kierują i kształtują globalny krajobraz biznesowy. Ten duch przywództwa i innowacji leży u podstaw naszej spuścizny, ponieważ CUHK ma pierwszą szkołę biznesu w Azji, która oferuje pełny zestaw programów Bachelor of Business Administration (BBA), Master of Business Administration (MBA) i Executive MBA (EMBA) . Dziś nasz światowej klasy wydział i najnowocześniejsze badania nadal pielęgnują zwinnych liderów, przedsiębiorców i zarządców społecznych, a nasza dumna sieć ponad 40 000 absolwentów ma znaczący wpływ na deltę Rzeki Perłowej, region Azji i Pacyfiku i nie tylko.

Misja wizja

Nasza wizja

Aby rozwijać światowych liderów biznesu dla azjatyckiego stulecia.

Nasza misja

Naszą misją jest kontynuacja pionierskiego rozwoju światowych liderów przygotowanych do sprostania wyzwaniom i możliwościom wieku azjatyckiego poprzez zapewnienie bogatego środowiska uczenia się, dającego możliwości samopoznania, budowania charakteru, tworzenia wiedzy, dzielenia się nią i stosowania.

Nasze atuty

Innowacja

Wspieramy innowacje i kreatywne myślenie we wszystkich formach i zachęcamy naszych studentów i pracowników do odkrywania nowych pomysłów i możliwości. Rozwijamy postawy przedsiębiorcze w sprzyjającym środowisku i zapewniamy umiejętności niezbędne do konkurowania w świecie biznesu napędzanym technologią.

Globalna perspektywa

Przyjmujemy globalną perspektywę we wszystkim, co robimy i zapewniamy możliwości kontaktu i doświadczeń z pierwszej ręki. Rozwijamy naszych studentów i pracowników, aby adaptowali się i odnosili sukcesy w różnych kulturach i środowiskach w tym szybko zmieniającym się świecie.

Złącze Greater Bay Area

Jesteśmy jednym z najbardziej uznanych uniwersytetów GBA i aktywnie przyczyniamy się do rozwoju społeczno-gospodarczego tego regionu. Wkład ten jest możliwy dzięki naszej wyjątkowej zdolności do koordynowania synergii działań dydaktycznych, aplikacji badawczych, zaangażowania absolwentów oraz dostępu do sieci regionalnych przedsiębiorców i firm.

Cel społeczny

Dzięki naszej wierze w rozwój całej osoby i transformacyjną edukację, jesteśmy zaangażowani w kultywowanie odpowiedzialnego społecznie sposobu myślenia naszych pracowników, przyczyniając się do zrównoważonego środowiska biznesowego i wywierając pozytywny wpływ na poprawę społeczeństwa.

Funkcje kampusu

Kampus Chińskiego Uniwersytetu w Hongkongu (CUHK) jest zbudowany na zboczu wzgórza i jest największym i najbardziej oszałamiającym kampusem w Hongkongu. Większość tego obszaru pokryta jest zielenią, która jest ładnie wyrzeźbiona w skałach na trzech płaskowyżach, a wśród zieleni znajdują się gustowne budynki prezentujące mieszankę chińskiego i zachodniego stylu architektonicznego. Kampus CUHK jest znanym rajem dla wielu odmian flory i fauny, którą z wielką starannością chroniono i ulepszano. Roztacza się z niego także panoramiczny widok na port Tolo i pobliskie pasma górskie.

Od kompleksowego portalu informatycznego dla studentów, bibliotek, programów doskonalenia nauki i opieki zdrowotnej po planowanie kariery i wiele innych usług, CUHK zapewnia pełne wsparcie akademickie i osobiste swoim studentom studiów podyplomowych na terenie kampusu.

Biblioteka CUHK

Biblioteka CUHK jest wiodącą biblioteką badawczą w Azji Wschodniej i posiada znaczący dwujęzyczny zbiór zasobów elektronicznych i drukowanych. Jej misją jest partnerstwo w tworzeniu, dostępie, rozpowszechnianiu i ochronie wiedzy w celu inspirowania i wspierania CUHK w badaniach, uczeniu się i nauczaniu. Biblioteka CUHK ściśle współpracuje z wykładowcami i studentami oraz ma silne powiązania z innymi bibliotekami uniwersyteckimi w Hongkongu, Wielkich Chinach i na arenie międzynarodowej.

Biuro Spraw Studenckich (OSA)

Aby pomóc studentom w odkrywaniu i doświadczaniu różnych aspektów życia uniwersyteckiego oraz w jak najlepszym wykorzystaniu go, Biuro Spraw Studenckich zapewnia różnorodne działania i usługi.

Centrum Usług Informatycznych (ITSC)

ITSC obsługuje kompleksowy portal uniwersytecki MyCUHK, który umożliwia spersonalizowany dostęp do usług poczty elektronicznej w chmurze, usług bibliotecznych i chińskiego systemu informacji o studentach uniwersyteckich (CUSIS) w celu zarządzania szczegółami dotyczącymi studiów osobistych. ITSC zapewnia również zaplecze IT, sieci na terenie kampusu i poza nim, systemy e-learningowe, szkolenia i warsztaty online.

Centrum doskonalenia i badań edukacyjnych (CLEAR)

CLEAR organizuje program doskonalenia kształcenia podyplomowego (IPL), którego celem jest wprowadzenie podejść, metodologii i ram umożliwiających pracę badaczy w sposób formalny i ustrukturyzowany; wspieranie doskonałości i stypendium Uniwersytetu w nauczaniu i uczeniu się; oraz wyposażenie studentów studiów podyplomowych w umiejętności i wiedzę niezbędną do prowadzenia badań.

Uniwersytecka Służba Zdrowia

Uniwersytecka Służba Zdrowia zapewnia studentom studiów stacjonarnych na terenie kampusu usługi medyczne, stomatologiczne i promocję zdrowia. Nasz zespół medyczny składa się z lekarzy zatrudnionych na pełen etat, którzy zapewniają członkom Uczelni kompleksową opiekę z zakresu medycyny rodzinnej. Przychodnia wyposażona jest w małą salę operacyjną, przychodnię, laboratorium medyczne i gabinet fizjoterapii, które zapewniają świadczenia podstawowej opieki zdrowotnej i stomatologicznej. Usługi medyczne są z reguły bezpłatne, natomiast Gabinet Stomatologiczny pobiera symboliczną opłatę.

Obiekty sportowe

Zabawa i fitness zapewniają tak potrzebną równowagę w pracy i nauce. CUHK i jego uczelnie oferują szeroką gamę obiektów sportowych, w tym stadiony, sale gimnastyczne, basen o wymiarach olimpijskich, korty do tenisa i squasha, sale fitness i centrum sportów wodnych. Uczelnie udostępniają również pracownikom i studentom miejsca do grillowania.

Inne udogodnienia dostępne na terenie kampusu: autobus wahadłowy, restauracje, księgarnia, banki, stoisko z pamiątkami, supermarket i salon fryzjerski.

  Rekrutacja

  Złóż wniosek online

  Załóż konto i złóż wniosek na portalu.

  Prześlij dokumenty uzupełniające

  Prześlij swoje dokumenty do portalu aplikacji i wyślij określone dokumenty pocztą do odpowiedniego Biura Programu.

  Wywiad (na zaproszenie)

  Kandydaci z krótkiej listy mogą zostać zaproszeni na rozmowy kwalifikacyjne bezpośrednie lub internetowe.

  Wynik aplikacji

  O wynikach kandydaci zostaną powiadomieni drogą e-mailową.

  Płatność depozytu

  Wybrani kandydaci zobowiązani są do uiszczenia wpłaty zadatku jako potwierdzenia przyjęcia oferty.

  Wiza (jeśli dotyczy)

  Nasi specjaliści ds. programu pomogą Państwu w złożeniu wniosku wizowego po przyjęciu do naszego programu.

  Wymagania wizowe

  Elastyczna polityka wizowa:

  Ustalenia imigracyjne dla absolwentów zagranicznych (IANG)

  Absolwenci zagraniczni posiadający wizę studencką/pozwolenie na wjazd mogą ubiegać się o udział w programie „Uzgodnienia imigracyjne dla absolwentów nielokalnych” (IANG). Wybrani kandydaci mogą ubiegać się o pobyt w Hongkongu przez 12 miesięcy po ukończeniu studiów w celu poszukiwania zatrudnienia.

  Statystyki absolwentów

  Akredytacje

  Akredytowane przez AMBAAkredytowane przez AACSB

  Rankingi

  • Chiński Uniwersytet w Hongkongu (CUHK) jest jednym z najlepszych uniwersytetów publicznych w Hongkong SAR, Hongkong SAR. Zajmuje 47. miejsce w rankingach QS World University Rankings 2024.
  • #12 Rankingi uniwersytetów azjatyckich
  • Nr 53 w najlepszych światowych uniwersytetach
  • 26. miejsce na świecie (5. w Azji) według QS
  • 31. miejsce na świecie (4. w Azji) według Times Higher Education

  Lokalizacje

  • Sha Tin

   Sha Tin, Hongkong

  pytania