Keystone logo
© Ulf Palm
Chalmers University of Technology

Chalmers University of Technology

Chalmers University of Technology

Wstęp

Ucz się po szwedzku na Chalmers University of Technology

Zapewniając wszechstronną edukację w zakresie nauki, inżynierii, technologii i architektury, Chalmers University of Technology jest jednym z najbardziej szanowanych skandynawskich uniwersytetów i konsekwentnie plasuje się wysoko wśród najlepszych na świecie. Chalmers to nazwa domowa w Szwecji, uważana za najbardziej renomowany i znany Uniwersytet w kraju.

Studiując na Chalmers University of Technology, stajesz się częścią bogatej i różnorodnej kultury sięgającej 1829 roku. Oprócz światowej klasy obiektów i wydziału, życie studenckie jest pełne zabawy i przygód, z setkami klubów i stowarzyszeń oferujących wszystko, od baloniarstwa, robotyki i jazzu po kluby teatralne i sportowe. Ta strona życia studenckiego jest głęboko osadzona w duchu Chalmers , z ponad połową naszych studentów zaangażowanych w życie kulturalne Uniwersytetu w ten sposób.

A jeśli chodzi o edukację i badania w Chalmers, przekonasz się, że jesteś w samym centrum zainteresowania swojej dziedziny. Dzięki ponad dwustuletniej doskonałości i nowoczesnej infrastrukturze oraz metodom nauczania, spotkasz się tu z bardzo szczególnym sposobem działania. Studiując w Chalmers, uczysz się myśleć niezależnie, wykorzystując metody inżynierskie w innowacyjny sposób, aby stawić czoła największym wyzwaniom stojącym przed społeczeństwem, od zmian klimatycznych po rewolucję cyfrową. Zachęcamy do kreatywności i wierzymy w znaczenie wolnego myślenia. Aby ułatwić otwartość i współpracę między studentami i nauczycielami, dążymy do klasycznie skandynawskiej atmosfery, która jest prawdziwie nieformalna i niehierarchiczna - szwedzki sposób.

Oprócz edukacji na światowym poziomie, studiując w Chalmers, otrzymasz również szansę na życie w jednym z najbardziej oszałamiających i wyrazistych miast w całej Europie. Nasz kampus znajduje się w samym sercu Göteborga, na pięknym zachodnim wybrzeżu Szwecji - jednym z najbardziej zielonych miast na świecie, zbudowanym wokół lasów, jezior, wysp i rzek. Ale Göteborg jest również znany ze swojej wyjątkowej atmosfery społecznej - doskonałej mieszanki uroku małego miasteczka i wielkomiejskiej energii. Konsekwentnie klasyfikowany jako najbardziej przyjazne i towarzyskie miasto w Szwecji, Göteborg ma spontaniczną i swobodną atmosferę, która odróżnia go od wielu innych miast uniwersyteckich w Skandynawii i Europie.

Zrównoważony rozwój, przedsiębiorczość i równość to podstawowe aspekty wszystkiego, co robimy w Chalmers. Poprzez zadania oparte na projektach, zapewniamy praktyczne, wspólne doświadczenie, koncentrując się na zastosowaniu wiedzy teoretycznej do rozwiązania obecnych i przyszłych problemów. Mamy doskonałe kontakty z wieloma odpowiednimi partnerami przemysłowymi i społecznymi, w tym z lokalnymi gigantami, takimi jak Volvo, SKF i AstraZeneca, dzięki czemu nasze badania i edukacja są zawsze ściśle powiązane z rzeczywistymi wyzwaniami i zastosowaniami. Nasza globalna koncentracja przyciąga studentów i pracowników z około 70 krajów, a my oferujemy około 40 programów magisterskich nauczanych całkowicie w języku angielskim - przygotowując Cię do prawdziwie międzynarodowej kariery.

Chalmers University of Technology to ekscytujący i dynamiczny uniwersytet, w pięknym i wyjątkowym mieście. Nasze dzisiejsze motto pozostaje takie samo jak w 1829 roku: Avancez - do przodu.

Lokalizacje

 • Gothenburg

  Chalmers University of Technology

  • Lindholmen

   Hörselgången,4, 417 56, Lindholmen

   • Kungsbacka V

    Observatorievägen,90, 439 92, Kungsbacka V

    pytania