Keystone logo
© CESI
CESI - School of Engineering

CESI - School of Engineering

CESI - School of Engineering

Wstęp

CESI Ecole d'Ingénieurs daje każdemu studentowi inżynierii możliwość zbudowania dostosowanej do jego potrzeb ścieżki kariery, w której jest aktorem, poprzez pięcioletnią szkołę, status studenta, praktykę lub stałe szkolenie; 32 kursy fakultatywne i 25 kampusów we Francji.

Skrojona na miarę ścieżka, która zapewni Ci przyszłość

CESI Ecole d'Ingénieurs daje każdemu studentowi inżynierii możliwość zbudowania dostosowanej do jego potrzeb ścieżki kariery, w której jest aktorem, poprzez pięcioletnią szkołę, status studenta, praktykę lub stałe szkolenie; 32 kursy fakultatywne i 25 kampusów we Francji.

Zostań inżynierem z CESI

Bycie inżynierem oznacza dzisiaj zajmowanie czołowej pozycji w firmie. Inżynier musi być wszechstronnie uzdolniony, posiadać wiedzę naukową i techniczną oraz dobrze rozumieć mechanizmy zarządzania i administracji.

Statystyka

Kluczowe dane

 • 60 lat doświadczenia w szkoleniu przyszłych inżynierów;
 • 43 000 absolwentów;
 • 7 902 studentów w 2020 r.;
 • 1/5 studentów studiów zawodowych we Francji zapisanych na CESI (praktyki);
 • 10 stopni Executive Post-Master – oznakowane CGE;
 • 120 partnerów na całym świecie;
 • 8 000 firm partnerskich.

  Funkcje kampusu

  25 kampusów we Francji

  CESI Ecole d'Ingénieurs obejmuje całe terytorium Francji z 25 lokalizacjami: dostosowana ścieżka do uzyskania tego samego stopnia.

  Życie społecznośći

  Ponad 100 aktywnych i zaangażowanych klubów umożliwia dynamiczne życie kampusu.

  Imprezy przez cały rok

  BDE (Biuro Studenckie) i BDS (Biuro Sportowe) przyczyniają się do życia na kampusie. Wybierany co roku przez studentów BDE jest odpowiedzialny za wszystkie wydarzenia w życiu kampusu.

  Na terenie kampusu działa ponad 100 klubów i stowarzyszeń. Życie po szkole kwitnie! Czwartkowe popołudnia są na ogół poświęcone życiu asocjacyjnemu, a punkty ECTS są przydzielane zgodnie z projektami.

  Studenci mogą prowadzić lub uczestniczyć w różnych zajęciach, brać udział w różnych wydarzeniach sportowych, kulturalnych lub humanitarnych, często o zasięgu ogólnopolskim:

  • Udział w zawodach Grandes Ecoles: e=M6, Course Croisière de l'EDHEC, Euromanager, 4L Trophy, 24H de Stan, Coupe de France de robotique, SwitchUp Challenge Cisco, Défi H, Challenge du Monde des Grandes Écoles…
  • Organizacja misji humanitarnych: woda pitna w Nikaragui, biblioteka w Meksyku, pomoc wzajemna dla Haiti…
  • Zajęcia kulturalne i sportowe: muzyka, karting, piłka nożna, siatkówka, salsa, organizacja weekendów (narty, europejskie stolice)…

  Seminarium integracyjne

  Seminarium integracyjne odbywa się na początku pierwszego roku studiów licencjackich na 25 kampusach CESI.

  Seminarium to ma na celu wprowadzenie do rocznego programu i pedagogicznego podejścia do programu.

  W zabawny sposób uczniowie zostaną wprowadzeni w pedagogikę problemową i projektową.

  Ten projekt zespołowy wprowadzi ich również w inne rodzaje uczenia się, takie jak:

  • Nauki i techniki inżynierskie,
  • Umiejętności interdyscyplinarne w zawodzie inżyniera.

  Weekend integracyjny (WEI)

  Każdego roku powstaje zespół, który organizuje WEI. To kluczowe wydarzenie na początku roku szkolnego gromadzi nowych i byłych uczniów z każdego kampusu.

  Ten pierwszy pobyt pozwala nowym uczniom lepiej zintegrować się z klasą. Dla byłych uczniów spotykają się z przyjaciółmi i kolegami.

  Na WEI zawsze wybierane jest wyjątkowe miejsce i oferuje wiele zajęć sportowych i rekreacyjnych!

  Światowa Noc Studentów (NEM)

  Każdego roku od 17 lat francuskie miasta witają międzynarodowych studentów poprzez świąteczny program, Noc Studentów Świata #NEM,

  koordynowany przez Erasmus Student Network (ESN), AVUF (Stowarzyszenie Miast Uniwersyteckich Francji) we współpracy z CROUS (Regionalne Biuro Opieki Społecznej dla Studentów) i interesariuszami szkolnictwa wyższego.

  W 2019 roku 25 miast we Francji zorganizowało ten wieczór powitalny poświęcony zagranicznym studentom, z koncertami, grami, pokazami itp.

  Nasze kampusy są związane z wydarzeniami organizowanymi w ich mieście, aby zachęcić studentów z zagranicy do przyłączenia się.

  Dni Erasmusa

  W październiku świętujemy Erasmus+, a szerzej mobilność i obywatelstwo europejskie.

  Wszystkich naszych studentów zapraszamy do wzięcia udziału w festynach organizowanych lokalnie na naszym kampusie lub w mieście.

  Zajęcia kulturalne i sportowe

  Nasze kampusy biorą również udział w ErasmusDays i oferują szereg europejskich i międzynarodowych wydarzeń przez cały rok, często organizowanych przez naszych studentów. Aby ułatwić przyjmowanie i integrację studentów zagranicznych, studenci mogą zostać „kumplami” lub sponsorami studentów zagranicznych.

   Stypendia i Finansowanie

   Stypendyści CESI

   Zgodnie ze swoją polityką integracji społecznej CESI Ecole d'Ingénieurs wita stypendystów i studentów we wszystkich swoich programach i stopniach.

   CESI Ecole d'Ingénieurs dokłada wszelkich starań, aby zapewnić środowiska uczenia się integrujące i wspierające sprawiedliwe i sprawiedliwe traktowanie wszystkich uczniów, bez względu na ich tożsamość społeczną, co oznacza różne atrybuty lub cechy, z którymi się silnie identyfikuje i postrzega jako integralne z ich tożsamością . Zobowiązanie to wymaga usunięcia niepotrzebnych barier dla większej różnorodności w CESI oraz środków wspierających i promujących integrację, różnorodność i równość w całej instytucji i wśród jej firm partnerskich.

   Lokalizacje

   • Nanterre

    Paris Nanterre's Campus 93 boulevard de La Seine CS 40177, 92023, Nanterre

    • Le Mans

     Mans's Campus 44 avenue Frédéric Auguste Bartholdi, 72000, Le Mans

     • Orléans

      Orléans's Campus 1 allée du Titane, 45100, Orléans

      • Saint-Nazaire

       Saint-Nazaire's Campus Boulevard de l’Université, 44603, Saint-Nazaire

       • Nantes

        Nantes's Campus 1 avenue Augustin Louis Cauchy La Chantrerie, 44307, Nantes

        pytania