Keystone logo
CEPT University

CEPT University

CEPT University

Wstęp

CEPT University koncentruje się na zrozumieniu, projektowaniu, planowaniu, budowie i zarządzaniu siedliskami ludzkimi. Jego programy nauczania mają na celu budowanie przemyślanych profesjonalistów, a programy badawcze pogłębiają zrozumienie osiedli ludzkich. CEPT University podejmuje również projekty doradcze, aby wspierać cel, jakim jest uczynienie siedlisk bardziej przyjaznymi do życia. Poprzez swoją działalność edukacyjną, badawczą i doradczą CEPT dąży do poprawy wpływu zawodów siedliskowych na wzbogacanie życia ludzi w indyjskich wioskach, miasteczkach i miastach.

Uniwersytet składa się z pięciu wydziałów. Wydział Architektury powstał jako „Szkoła Architektury” w 1962 roku. Koncentruje się na projektowaniu w sferze prywatnej. Wydział Planowania, skoncentrowany na planowaniu w sferze publicznej, powstał w 1972 roku jako „Szkoła Planowania”. Wydział Technologiczny, który koncentruje się na inżynierii i budownictwie, powstał w 1982 roku jako „Szkoła Budownictwa i Techniki Budowlanej”. Wydział Wzornictwa powstał w 1991 roku jako „Szkoła Architektury Wnętrz”. Zajmuje się wnętrzami siedliskowymi, rzemiosłem, systemami i produktami. Wydział Zarządzania powstał w 2013 roku i koncentruje się na zarządzaniu siedliskami i projektami.

CEPT University bierze swoją nazwę od „Centrum Planowania i Technologii Środowiskowej”. CEPT i różne szkoły, które obejmuje, zostały założone przez Towarzystwo Edukacyjne Ahmedabad przy wsparciu rządu Gujarat i rządu Indii. Rząd Gudżaratu włączył CEPT jako uniwersytet w 2005 r. W 2007 r. Komisja ds. Grantów Uniwersyteckich uznała CEPT University zgodnie z sekcją 2(f) ustawy UGC z 1956 r. Departament Badań Naukowych i Przemysłowych (DSIR) rządu Indii uznaje Uniwersytet jako Naukowa i Przemysłowa Organizacja Badawcza (SIRO).

Lokalizacje

  • Ahmedabad

    University Road, 380009, Ahmedabad

    pytania