Keystone logo
Centro Studi Panta Rei

Centro Studi Panta Rei

Centro Studi Panta Rei

Wstęp

Centro Studi Panta Rei

Do integracji między psychologią, medycyną i neuronauką

Stowarzyszenie zawodowe Centro Studi Panta Rei zostało założone w 1997 roku w prowincji Como (Włochy) dzięki woli Foglia Manzillo Maria Cristina (psycholog, psychoterapeuta i lekarz) zapisanej do Rejestru Psychologów Lombardii (nr 03/4845) i rejestru Lekarzy z prowincji Como (nr 6539) i Nasti Nunzio (psycholog i psychoterapeuta) zapisali się do Rejestru Psychologów Lombardii (nr 03/4998) Centrum powstało z woli dwóch psychoterapeutów (Nasti Nunzio i Foglia Manzillo Maria Cristina) dorastała razem w latach studiów uniwersyteckich i kolejnych 4 latach od ukończenia szkoły, która w międzyczasie wyszła za mąż.

Nazwa Studium nie została wybrana przypadkowo. Zwrot "Panta Rei" natychmiast odnosi się do starożytnej filozofii greckiej i do konkretnego filozofa, Heraklita. Fraza ta jest powszechnie tłumaczona na język włoski jako "Wszystko płynie" lub "Wszystko staje się". Została wybrana, ponieważ dobrze pasuje zarówno do naszych wyborów życiowych, jak i naszej materii.

Zrobiliśmy "Wszystko zmienia" jako punkt odniesienia dla naszego życia. W rzeczywistości zgodziliśmy się na to: "Jeśli coś w naszym życiu nas nie satysfakcjonuje, warto spróbować to zmienić". Nie chcieliśmy żałować, że nie mieliśmy odwagi.

Jako młodzi ludzie, niezadowoleni z miejsca, w którym mieszkaliśmy (dawna "Campania Felix"), zdecydowaliśmy się przyjść na północ, wybraliśmy Como, zupełnie nieznane miejsce: wiedzieliśmy, że za tę decyzję zapłacilibyśmy lub zarobiliśmy Na początku dużo płaciliśmy, w pewnych momentach za dużo, ale potem, z upływem czasu, byliśmy zadowoleni zarówno z podjętej decyzji, jak i z powodu tego, że udało nam się znieść ból i zbudować nasze Centrum. po cegle, z nieskończoną cierpliwością, nasz mały projekt rośnie. Nasze doświadczenie nie różniło się od ścieżki psychoterapii z przewidywalnymi trudnościami w wyrwaniu korzeni do sadzenia nowych, z próbami wyburzenia i odbudowania, transformacji i wygładzaj, poszerzaj i zmieniaj swój horyzont. Uważamy, że nie możemy przedstawić się pacjentom, nie mając odwagi zmienić tego, co nam się nie podoba. czy moglibyśmy kierować inną osobę w podróż, której uniknęliśmy?

Staramy się więc uosabiać to, czego nauczył nas nasz zawód i dobrze wykorzystywać narzędzia, które nam obdarzyły.

Sposób, w jaki patrzymy na zmianę, nie jest skrajny, jak nic, co nas charakteryzuje. Żadna skrajna perspektywa nie należy do nas. Jesteśmy przekonani, że zmiana zbyt dużej ilości jest jak niezmienna.

Nasza misja

Lubimy ducha nauki, ponieważ jest on potencjalnie demokratyczny, ma zbiorową duszę, jest otwarty na zmiany w interesie wiedzy. Piszemy "potencjalnie", ponieważ nauka jest tworzona przez naukowców, którzy są istotami ludzkimi i wprowadza nasze słabości w dziedzinie nauki.

Kochamy psychologię, medycynę i neuronaukę. Bardzo pociąga nas zdolność człowieka do stawienia czoła trudnym sytuacjom, aby móc wstać po ciężkim głuchym odgłosie. Lubimy odporność (zdolność człowieka do zmierzenia się z nieuniknionymi trudnościami życia z konstruktywnym duchem). Dlatego badaliśmy wyżej wymienione tematy i jesteśmy pełni podziwu dla nowych odkryć niewyobrażalnej neuronauki dla wielu starych nauk, które się temu sprzeciwiają i wciąż nie integrują nowych odkryć w swojej codziennej praktyce klinicznej.

Lubimy dbać o innych (nie manipulować nimi ani nie wykorzystywać ich inni, ani prawnicy przyczyn utraconych na początku, uwaga!). Uważamy, że dobre relacje społeczne są pięknym żyznym gruntem dla ludzkiego spokoju. To jest dla nas.

Natura jest kolejnym z naszych zainteresowań. Staramy się mniej zanieczyszczać, lepiej poddawać recyklingowi, wykorzystywać kompostowanie w naszym domu, kupować żywność "zero km" od lokalnych producentów, zachęcać do metod rolnictwa ekologicznego, aby skorzystać z okazji, aby oczyścić ścieżkę (bóle w z powrotem pozwalając).

Nasze główne zainteresowania:

psychologia

Chociaż specjalizujemy się w psychoterapii poznawczo-behawioralnej, która jest podstawą naszych profesjonalnych przygotowań, staramy się rozpoznawać ich godne miejsce w klinikach psychologicznych dla wielu innych podejść. To sprawia, że ​​nasze ścieżki poradnictwa "stymulują" i "angażują" zarówno uczniów, jak i nauczycieli, ale także "stawiają wyzwanie".

medycyna

Pasja odczuwana zarówno przez psychologię, jak i psychologa.

Badania były i są fascynujące dla Marii Cristiny, która bierze udział w długiej podróży z powodu poważnych problemów zdrowotnych, które widziały ją zarówno jako studentkę, jak i chorą kobietę hospitalizowaną w różnych oddziałach.

Staje się to powodem cierpienia, jeśli czasami obserwujemy postawy w medycynie, które nie są dokładnie zgodne z tym, co chcielibyśmy być "elegancją i profesjonalizmem zawodu lekarza".

Neuroscience

Miłość do funkcjonowania ciała i umysłu postrzega najwyższą ekspresję w interesie neuronauki, na podstawie której powstają współczesne studia nad tworzeniem obwodów mózgu w toku życia i nad plastycznością tegoż. Od wieków otwierają się niespodziewane i skontrastowane scenariusze w medycynie i "klasycznej" neurologii na zdolność mózgu do przeprogramowania i radzenia sobie z przeciwnościami, które pojawiają się, nawet jeśli jest to skutek udaru, który wydarzył się wiele lat temu. Perspektywy są bardzo obiecujące z punktu widzenia przyszłości chorób i stanów neurologicznych uważanych przez stulecia za niezmienne.

Lokalizacje

  • Milan

    PIAZZA IRNERIO, 2 , 20146, Milan

pytania