Keystone logo
CentraleSupélec

CentraleSupélec

CentraleSupélec

Wstęp

CentraleSupélec jest instytucją publiczną o statusie ministerialnym, zajmującą się naukami ścisłymi i inżynierią. Karta ta jest wspólna dla Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego, Badań i Innowacji oraz Ministerstwa Gospodarki, Przemysłu i Technologii Cyfrowych.

CentraleSupélec została oficjalnie utworzona 1 stycznia 2015 roku, łącząc dwie wiodące szkoły inżynierskie we Francji; Ecole Centrale Paris i Supélec. Współpraca pomiędzy naszymi dwoma grandes écoles, jak są one znane w systemie francuskim, stopniowo nabierała tempa od 2009 roku, z trwałym sojuszem w trzech głównych obszarach: edukacji inżynierskiej, edukacji wykonawczej i badań.

Od 1969 roku nasze szkoły mają ten sam proces przyjmowania na studia - poprzez konkursowe egzaminy wstępne. Podobieństwa w naszych populacjach studenckich naturalnie doprowadziły do pewnej harmonii w zakresie naszego podejścia do innowacji, przedsiębiorczości, internacjonalizacji i rozwoju przywództwa. Nasza podróż w kierunku stania się CentraleSupélec, pozwoliła nam skonsolidować nasze badania, aby objąć wszystkie nauki inżynieryjne i systemowe.

Dziś możemy pochwalić się wieloma kampusami w całym kraju; w regionie paryskim, Metz i Rennes. Mamy 4200 studentów i 370 członków wydziału i badaczy, z których wszyscy współdziałają z naszą globalną siecią: trzy międzynarodowe kampusy (Chiny, Indie i Maroko) i pięć stowarzyszonych laboratoriów (Brazylia, Kanada, Stany Zjednoczone i Chiny). Mamy również udane partnerstwo z 176 międzynarodowymi uniwersytetami i 140 instytucjami korporacyjnymi. Nasza akademicka i badawcza doskonałość jest zagnieżdżona w naszej stanowczej i owocnej współpracy z dużymi instytucjami krajowymi, takimi jak CNRS, CEA, INRIA, ISERM i ONERA.

Kompleksowa oferta akademicka słynąca z doskonałości

CentraleSupélec jest światowej klasy instytucją prowadzącą cztery podstawowe rodzaje działalności:

 • Prestiżowy program Ingénieurs Généralistes (obecnie odpowiednio w ramach ścieżek Centrale i Supélec).
 • Badania w zakresie nauk inżynieryjnych i systemowych.
 • Program doktorancki, z tętniącą życiem siecią ośmiu szkół doktoranckich, a także programem magisterskim.
 • Program Executive Education, który obejmuje Specialised Masters (w 23 obszarach tematycznych) i Executive Certificates.

Nowy program inżynierski w 2018 r.

W 2018 roku uruchomiliśmy nowy program nauczania inżynierii CentraleSupélec . Jest on zaprojektowany tak, aby podkreślić agencję studencką w ramach programu akademickiego budującego umiejętności; program mający na celu spreparowanie ekspertyzy, wspieranie autonomii i pielęgnowanie rozwoju kariery od samego początku.

W sercu tego programu jest połączenie nauk podstawowych i stosowanych, podchodząc z kompleksowej perspektywy w ramach multidyscyplinarnych. Dyscypliny te obejmują matematykę, fizykę, informatykę i technologię, energetykę, mechanikę i inżynierię przemysłową.

' CentraleSupélec odpowiada na potrzeby globalnej społeczności naukowej w kształtowaniu i wspieraniu naszych studentów, w ramach aktualnych potrzeb społeczeństwa, jednocześnie prowadząc je w kierunku przyszłych trajektorii. Nasza wizja to wizja całego inżyniera. Ten, który jest niezależny w myśleniu, a także odpowiedzialny społecznie i ekologicznie. Czy on lub ona twórca lub lider biznesu, absolwent CentraleSupélec , będzie w stanie połączyć doskonałość naukową, wiedzę techniczną i otwartość ducha oparte na wartościach humanizmu, szacunku, dzielenia się i współpracy; wartości, które określają nas jako instytucję. Romain Soubeyran, prezes CentraleSupélec.

Wiodąca instytucja publiczna o międzynarodowej sieci

Zaliczany do 200 najlepszych uniwersytetów na świecie przez QS, mamy sieć 176 uniwersytetów partnerskich w 45 krajach i 80 umów o podwójnym stopniu. Nasza międzynarodowa populacja studentów wynosi 30%, z 24% międzynarodowych członków wydziału, jak również. Mamy sieć absolwentów liczącą 35 000 osób na całym świecie.

Kontynuujemy również rozwój naszej obecności w Chinach, Indiach i innych głównych krajach przyszłości. W 2005 roku Ecole Centrale Paris, wraz z Groupe Ecole Centrale , stała się pierwszą najwyższej klasy francuską szkołą inżynierską, która wyeksportowała swój model pedagogiczny za granicę, tworząc Ecole Centrale Pekin w Chinach. W 2014 roku w Indiach uruchomiono Mahindra Ecole Centrale, a w 2015 roku w Maroku Ecole Centrale Casablanca. Oprócz naszych zagranicznych kampusów, mamy również aktywne partnerstwo z instytucjami akademickimi i badawczymi na całym świecie, z pięcioma powiązanymi międzynarodowymi laboratoriami w Chinach, Stanach Zjednoczonych, Singapurze i Kanadzie.

Budujemy w ten sposób globalną grupę szkół i połączonych ze sobą laboratoriów, którą zamierzamy dalej rozbudowywać w kolejnych latach. Ostatnio, w październiku 2015 roku, Grupa École Centrale podpisała Memorandum of Understanding z Uniwersytetem w São Paulo w kierunku pewnego dnia otwarcia szkoły w Brazylii. Pracujemy również nad pomysłem południowoafrykańskiej Ecole Centrale na Mauritiusie.

Wiodąca szkoła inżynierska w ramach Uniwersytetu Paris-Saclay

CentraleSupélec był kluczową szkołą w definiowaniu projektu Université Paris-Saclay, rozwoju jego szkół doktoranckich, programu magisterskiego, a także tworzeniu etykiety Inicjatywy Doskonałości (IDEX).

Jako wiodąca szkoła inżynierska w ramach Uniwersytetu Paris-Saclay, my:

 • współdyrektor pięciu szkół doktorskich: Interfaces, SMEMG, STIC, EOBE oraz Mathematics Jacques Hadamard
 • oferują szeroki zakres przedmiotów w ramach programów magisterskich. W latach 2015-2019 program został zrestrukturyzowany wokół 14 tytułów i 40 kursów
 • uczestniczyć w 6 laboratoriach doskonałości (LABEX) i 2 urządzeniach doskonałości (EQUIPEX)
 • współpraca z podmiotami o dużym znaczeniu na Plateau de Saclay (EDF R & D, CEA, CNRS, IRT SystemX, itd.)

Szkoła dla przyszłości

Nasz świat doświadcza bezprecedensowych zmian, zwłaszcza dzięki cyfrowej rewolucji i ogromnym ilościom danych. Te przemiany w społeczeństwie są nie tylko realne, ale niosą ze sobą ogromne wyzwania, którymi będą musieli kierować nasi inżynierowie przyszłości.

Potrzebujemy inżynierów, którzy potrafią radzić sobie z problemami w coraz bardziej złożonych systemach, potrzebujemy inżynierów, którzy potrafią myśleć naukowo i wreszcie potrzebujemy inżynierów, którzy są naprawdę innowacyjni. Nasza wizja w CentraleSupélec dla naszych absolwentów jest taka, aby byli w stanie połączyć różne dziedziny wiedzy, generować nowe rozwiązania, inicjować i wywoływać zmiany. Naszą misją jest, aby nasi absolwenci weszli w życie zawodowe z silnym naciskiem na etykę, odpowiedzialność i obywatelstwo, a także z zaangażowanym dialogiem i działaniami na temat problemów społeczno-środowiskowych.

Jesteśmy szkołą tego zmieniającego się świata, jesteśmy nią od 1829 roku. Na każdym etapie naszej historii dostosowywaliśmy i dostosowujemy nasz program nauczania i badania, aby dopasować się do czasów, zmienić się z czasem, a przede wszystkim nasi inżynierowie zdefiniowali swoje czasy i będą to robić w przyszłości.

Kształtujemy przyszłość poprzez:

 • szkolenie multidyscyplinarnych inżynierów-przedsiębiorców i ekspertów w dziedzinie systemów złożonych
 • rozwijanie innowacyjnych badań w odpowiedzi na główne wyzwania technologiczne, gospodarcze, społeczne i środowiskowe
 • umożliwienie praktykującym specjalistom zdobycia umiejętności niezbędnych do dostosowania się do zmian i zwiększenia konkurencyjności ich przedsiębiorstw

Statystyka

 • 4300 studentów, w tym 3200 w ramach programu inżynierskiego
 • 400 naukowców i wykładowców
 • 70 pracowników dydaktycznych
 • 482 pracowników niepedagogicznych
 • Budżet 105 mln euro
 • 3 kampusy we Francji.
 • 105 000 m2 doskonałości i innowacji w Saclay.

  Rankingi

  Jesteśmy:

  • zaliczany do najlepszych uniwersytetów na świecie; 177 miejsce według QS;
  • 28. miejsce według QS i 35. według THE pod względem szans na zatrudnienie.

  Sieć absolwentów CentraleSupélec liczy 35 000 absolwentów z różnych sektorów na pięciu kontynentach.

  CentraleSupélec jest także członkiem-założycielem Université Paris-Saclay, TIME Network i Alliance 4Tech, oprócz tego, że jest strategicznym partnerem ESSEC Business School i sprawuje przewodnictwo w Groupe École Centrale.

  Lokalizacje

  • Gif-sur-Yvette

   Rue Joliot Curie,3, 91190, Gif-sur-Yvette

   pytania