Keystone logo
Centrale Nantes MSc Marine Technology (M-TECH)
Centrale Nantes

MSc Marine Technology (M-TECH)

Nantes, Francja

2 Years

Język angielski

Pełny etat

Request application deadline

Sep 2024

EUR 18 000 / per course *

W kampusie

* 18,000 euros in total for 2 years for non-European students. Scholarships available

Wstęp

Ta specjalizacja w technologii morskiej ma na celu zapewnienie studentom zaawansowanego szkolenia w zakresie typowych problemów hydrodynamiki stosowanych w architekturze morskiej i inżynierii oceanicznej: opór statku, utrzymywanie się w morzu, zachowanie statku na nieregularnych morzach, wodzie, falach i środowisku morskim... fizyczne, modelowanie i badane są aspekty numeryczne.

Program obejmuje kursy teoretyczne dotyczące typowych problemów hydrodynamiki: oporów statków, ruchów wywołanych falami, modelowania fal i środowiska morskiego… oraz metod numerycznych stosowanych do rozwiązywania tych problemów. Duża część programu poświęcona jest także praktycznemu wykorzystaniu oprogramowania do rozwiązywania wyżej wymienionych problemów za pomocą szerokiej gamy metod numerycznych: elementów brzegowych lub metod spektralnych w ramach teorii przepływu potencjalnego, technik różnic skończonych lub objętości skończonych w solwerach dla przepływy lepkie, hydrodynamika cząstek gładkich (SPH). Studenci biorą także udział w pracach praktycznych, korzystając z oceanicznych obiektów testowych (zbiornik holowniczy, zbiornik falowy wyposażony w generator fal wieloklapowych itp.)

Program studiów trwa dwa lata akademickie – oznaczone M1 i M2 i prowadzone są w języku angielskim. Obejmuje trzy semestry studiów, po których następuje płatna praca magisterska/staż w ostatnim semestrze.

Nasze programy magisterskie z zakresu technologii morskiej są w pełni akredytowane przez francuskie Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego i Badań Naukowych.

Studenci ubiegający się o tę specjalność mogą również ubiegać się o przyłączenie do zintegrowanej ścieżki magistersko-doktoranckiej, która łączy dwa lata studiów magisterskich i trzy lata studiów doktoranckich. Zintegrowana ścieżka magisterska-doktorancka ma na celu zapewnienie studentom o wysokim potencjale dostępu do działań badawczych, gdy tylko dołączą do roku M1.

Rekrutacja

Program

Rankingi

Możliwości związane z karierą

Udogodnienia

Opłata za program

O szkole

pytania