Keystone logo
Centrale Nantes EIT Manufacturing Masters
Centrale Nantes

EIT Manufacturing Masters

Nantes, Francja

2 Years

Język angielski

Pełny etat

Request application deadline

Aug 2024

EUR 15 000 / per year *

W kampusie

* dla studentów spoza Europy: 15 000 euro / 2 lata – od września 2024 r

Wstęp

EIT Manufacturing Master's (EIT-M) ma na celu przyciągnięcie i wzmocnienie najlepszych talentów, przygotowując ich do zostania wiodącymi innowatorami i przedsiębiorcami w branży produkcyjnej.

Pięć różnych programów jest oferowanych w ramach EIT-M Master School na konsorcjum europejskich uniwersytetów, z których dwa są dostępne w Centrale Nantes. Studenci przenoszą się z uczelni początkowej pod koniec pierwszego roku na uczelnię końcową w innym kraju na drugim roku. Językiem wykładowym jest angielski.

Absolwenci programu EIT-M otrzymują dwa tytuły magistra - po jednym z każdej uczelni. Certyfikat EIT Label jest również przyznawany uczestnikom, którzy uczestniczyli w jednym z 5 programów (z mobilnością międzynarodową), wzięli udział w kursach z zakresu przedsiębiorczości Innovation & (w szczególności w szkole letniej) i pomyślnie ukończyli staż w przemyśle.

EIT-M, który przyjął pierwszych studentów we wrześniu 2021 r., ma być jednym z głównych atutów społeczności innowacji EIT Manufacturing, rozpowszechniając innowacje i tworząc nowe firmy w ekosystemie produkcyjnym. Centrale Nantes, wraz z INP Grenoble, jest jedną z dwóch francuskich instytucji oferujących programy w ramach EIT Manufacturing Master School.

Informacje o programach EIT-M

Programy oferują mobilność, mentoring, networking, innowacje &, przedsiębiorczość i moduły biznesowe. Absolwenci studiów magisterskich EIT-M będą generować start-upy lub wprowadzać innowacje w firmach produkcyjnych i ekosystemach, przyczyniając się do konkurencyjności Europy, zrównoważonego rozwoju środowiska i tworzenia nowych miejsc pracy wysokiej jakości.

Programy magisterskie EIT-M charakteryzują się silnym udziałem branży z prawdziwymi studiami przypadków, wizytami w firmach i stażami.

Do wyboru pięć programów

  • Ludzie i roboty dla zrównoważonej pracy
  • Produkcja addytywna zapewniająca pełną elastyczność
  • Produkcja bez wad dla gospodarki o obiegu zamkniętym
  • Cyfrowa produkcja dla innowacyjnych ekosystemów (wcześniej znana jako platformy dla zdigitalizowanych sieci wartości) - w ofercie Centrale Nantes
  • Nauka o danych i sztuczna inteligencja dla konkurencyjnej produkcji - w ofercie Centrale Nantes

Rekrutacja

Program

O szkole

pytania