Keystone logo
Centrale Nantes

Centrale Nantes

Centrale Nantes

Wstęp

Zgodnie z tradycjami francuskich szkół inżynierskich ( grandes écoles d'ingénieurs ), założona w 1919 roku Centrale Nantes kształci wszechstronnych inżynierów na bardzo wysokim poziomie naukowym i technicznym. Wyposażeni w silną kulturę zarządzania, są w stanie umieścić tematy naukowe w globalnym kontekście obejmującym kwestie środowiskowe i społeczne.

Jako członek Grupy Ecoles Centrales (Lille, Lyon, Marsylia, Nantes i Paryż), Centrale Nantes zapewnia program nauczania najwyższej jakości rygorystycznie wyselekcjonowanym studentom. Na kampusie Nantes jest obecnych ponad 2000 studentów.

Nasze rozległe powiązania z najlepszymi światowymi uniwersytetami otwierają międzynarodowe możliwości studiowania. Szkoła należy do jednej z najbardziej ekskluzywnych sieci, która stale się rozwija, szczególnie w kierunku Indii, Japonii, Brazylii i Rosji.

Oprócz tego renomowanego szkolenia, przy wsparciu wielu silnych partnerstw instytucjonalnych i przemysłowych Centrale Nantes prowadzi światowej klasy badania akademickie i stosowane. Nauka i edukacja zawsze szły w szkole w parze. Kierunki naukowe mieszczą się w obszarze badawczym kadry pedagogicznej szkoły, która swoje badania prowadzi w laboratoriach szkolnych. Ta osmoza między edukacją a nauką będzie cenna, korzystna i gwarantem jakości studiów w Centrale Nantes .

Innowacje i wsparcie

W Centrale Nantes będziesz w zgodzie ze światem gospodarczym, w samym sercu innowacji. W duchu innowacyjnej eksploracji, przedsiębiorczości i praktycznego zastosowania, nasze szkolenie skonfrontuje Cię z głównymi wyzwaniami XXI wieku, łącząc teorię i „działanie”.


Centrale Nantes dysponuje dwoma głównymi narzędziami innowacji i tworzenia : bezkonkurencyjnymi platformami badawczymi (ośrodki do testów oceanicznych, testy dynamiczne i statyczne, szybka produkcja, stanowiska do testowania silników itp.) oraz inkubator z 20-letnim doświadczeniem we wspieraniu projektów typu start-up. Ponieważ inżynier opracowuje produkty dla społeczeństwa, dowiesz się, jak działają firmy i rozwiniesz umiejętność ich tworzenia, rozwijania i zarządzania nimi. Dla tych z Państwa, którzy chcą założyć własną firmę, z pomocą przychodzi Inkubator Przedsiębiorczości Centrale Audencia ensa Nantes.

Najważniejsze dla nas, poza przekazywaniem wiedzy, jest wsparcie Cię w Twoich planach rozwoju osobistego i zawodowego, niezależnie od tego, czy są one już dobrze zdefiniowane, czy jeszcze nie zostały poruszone. Z tego powodu każdy program szkoleniowy jest inny, a coaching, z którego skorzystasz, wzmocni Twój rozwój osobisty i rozwój kariery.

Dostęp do najnowocześniejszych platform technologicznych

Jako źródło innowacji i otwartości, Centrale Nantes zapewnia silne powiązania z przemysłem i cieszy się reputacją doskonałości na całym świecie. Jednostki badawcze szkoły posiadają sprzęt eksperymentalny, który jest unikalny w swoich dziedzinach, szczególnie w hydrodynamice morskiej, mechanice płynów, inżynierii lądowej, testach zderzeniowych, rzeczywistości wirtualnej, robotyce i obróbce skrawaniem. Laboratoria badawcze są całkowicie zintegrowane z programem edukacyjnym szkoły, aby zapewnić studiowanie przez badania studentom inżynierii i wzbogacić ich szkolenie, dając im dostęp do pedagogiki indukcyjnej w laboratoriach i umożliwiając tym, którzy rozpoczynają karierę w badaniach i rozwoju, przygotowanie się do ich przyszłe obowiązki.

Oto oferta najlepszych międzynarodowych programów magisterskich Centrale Nantes : 6 International Masters (kursy prowadzone w języku angielskim) z 14 specjalizacjami:

Miasto i środowisko miejskie:

 • Atmosfera, woda i środowisko
 • Architektura, atmosfera, miejskość

Inżynieria mechaniczna:

 • Zaawansowany kompozyt, inżynieria i nauka
 • Zaawansowana produkcja
 • Energetyka i napęd
 • Mechanika obliczeniowa

Kontrola i robotyka:

 • Zaawansowana robotyka
 • Przetwarzanie sygnału i obrazu
 • Systemy kontrolne

Inżynieria lądowa:

 • Materiały i struktury w ich środowisku

Inżynieria przemysłowa:

 • Agile Factory Management
 • Inteligentne i połączone przedsiębiorstwo

Technologia morska:

 • Hydrodynamika dla inżynierii oceanicznej
 • Kapitan atlantycki w zakresie operacji na statkach i inżynierii okrętowej

Funkcje kampusu

Informacje praktyczne

Biuro międzynarodowe pomaga studentom międzynarodowym wypełnić wymagania administracyjne i uzyskać zakwaterowanie w pobliżu kampusu. Centrale Nantes proponuje również mnóstwo działań poprzez różne kluby i stowarzyszenia.

  Stypendia i Finansowanie

  KwotaTermin składania wniosków
  Elite Scholarship3,000 EURFebruary 29, 2024

  Lokalizacje

  • Nantes

   Ecole Centrale de Nantes International Relations Office 1 rue de la Noé BP 92101

  pytania