Keystone logo
© Ecole Centrale Méditerranée
Centrale Méditerranée

Centrale Méditerranée

Centrale Méditerranée

Wstęp

Centrale Méditerranée , mamy świat do przekształcenia. Centrale Méditerranée to jedna z najbardziej prestiżowych publicznych szkół inżynierskich we Francji, należąca do grupy Ecoles Centrale, grupy szkolnictwa wyższego o międzynarodowej renomie, posiadającej potężną globalną sieć 35 000 absolwentów. Pracodawcy doceniają duże umiejętności naukowe i techniczne absolwentów Ecoles Centrale oraz ich zdolność do projektowania i prowadzenia złożonych i innowacyjnych projektów. Środowisko badawcze: Pracownicy wydziału Centrale Méditerranée należą do 8 laboratoriów zajmujących się chemią, fizyką, fotoniką, mechaniką, inżynierią chemiczną i informatyką. Te najwyżej oceniane laboratoria są powiązane z Narodowym Centrum Badań Naukowych (CNRS) i słyną z wysokiej jakości badań naukowych we Francji i za granicą. Życie studenckie: Kluby studenckie są częścią doświadczenia studenckiego: między innymi studenci zagraniczni, Inżynierowie bez granic, sport i żeglarstwo, sztuka, Fablab Marseille, Ginfo (IT) i E-Gab (robotyka). Podczas swojego życia studenckiego rozwiniesz ducha wzajemnego sukcesu i szacunku międzyludzkiego, determinację w inicjowaniu rozwiązań i rozwiązywaniu problemów, a także poczucie odpowiedzialności środowiskowej i społecznej. Studiuj w Marsylii lub Nicei i odkrywaj południe Francji przez 300 słonecznych dni w roku!

Zarządzanie

Centrale Méditerranée wdraża zarządzanie zdolne przewidywać przyszłość, reagować na codzienne wyzwania, otwarte na zbiorową inteligencję i kreatywność ludzi, którzy na co dzień chodzą po kampusie: studentów, nauczycieli i pracowników”.

Wizja, misja, wartości

Marka Centrale Méditerranée to nasz wspólny punkt wsparcia, który wyznacza sposób, w jaki mówimy o szkole i projekcie Centrale Méditerranée . Zaspokaja naszą potrzebę spójności wokół tego, co nas łączy. Nowa tożsamość odzwierciedla markę i wspiera nasze przesłania.

Nasza wizja

Ludzkość stoi przed bezprecedensowymi wyzwaniami w coraz bardziej złożonym i współzależnym świecie.

Aby temu zaradzić, nauka i technologia muszą służyć dobru wspólnemu.

Organizacje potrzebują zatem nowych pokoleń innowacyjnych inżynierów i menedżerów, otwartych na współpracę i międzynarodową oraz przepojonych dużym poczuciem odpowiedzialności.

Nasza misja

 • Formularz
 • Szukać
 • Wprowadzać innowacje

Aby nasi uczniowie mogli zostać menedżerami naukowymi zaangażowanymi w transformację organizacji i świata.

Nasze wartości

 • Wymaganie
 • Innowacja
 • Poszukiwanie dobra wspólnego
 • Otwartość na innych i świat

Funkcje kampusu

Marsylia

Marsylia, miasto Fokaean, bogate w 2600 lat historii, położone na skrzyżowaniu Morza Śródziemnego, ma wiele atutów: morze, słońce, przyrodę i kulturę .
Uznawane za miasto sztuki i historii, rozwija swoją dynamikę gospodarczą i kulturalną, która obecnie przeżywa rozkwit.

Często napiętnowana, dziś przeżywa silny renesans atrakcyjności i jest identyfikowana jako płuco kreatywnej młodzieży. Zdobywca europejskiego znaku „100 miast neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla do 2030 r.” miasto Marsylia i metropolia współpracują nad strukturalizacją projektów prowadzących do osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla .

Region ten, będący drugim co do wielkości publicznym ośrodkiem badawczym we Francji, gości także drugi co do wielkości kontyngent personelu CNRS.
Jednocześnie terytorium to charakteryzuje się także rozwojem na najwyższym poziomie licznych sektorów przemysłu, szczególnie w dziedzinie aeronautyki, mikroelektroniki, transportu, energetyki, chemii itp.

Miły

Ładne, to Promenada Anglików, około 300 słonecznych dni, a w tle ośnieżone góry.

Dynamiczne miasto i region z bogatą ofertą kulturalną, przerywaną jednym z najsłynniejszych karnawałów na świecie, kilkoma festiwalami jazzowymi o międzynarodowej renomie, a także Festiwalem w Cannes.

Nicea Lazurowe Wybrzeże skupia 2700 naukowców dla około 26 000 studentów w najnowocześniejszych sektorach, takich jak

 • Mikroelektronika
 • Telekomunikacja i sieci
 • Inżynieria oprogramowania
 • Przemysł kosmiczny i lotniczy
 • Nauki o życiu i środowisku
 • Zdrowie-biotechnologie-agrochemia
 • Przemysł aromatyczny.

Nicea jest także drugim po Paryżu krajowym centrum konferencyjnym i jednym z pierwszych europejskich ośrodków w dziedzinie medycyny.

Dziś terytorium to podjęło nowe wyzwanie : budowę Lazurowego Wybrzeża XXI wieku. W ramach trwającej operacji interesu narodowego równina Var ma stać się kręgosłupem nowego wszechświata gospodarczego z zupełnie nową dzielnicą biznesową, miejskim technopolem i eko-dzielnicami… to właśnie tam znajduje się Centrale Méditerranée.

  Stypendia i Finansowanie

  Aby żaden student ani student inżynierii nie był karany w swojej edukacji ze względów finansowych, istnieje wiele pomocy finansowych w różnych formach.

  Pomoc finansowa

  Obecnie każdy francuski student może uzyskać, w zależności od swojej sytuacji rodzinnej:

  • Ogólnopolskie stypendium naukowe (bcs) przyznane przez Rektorat,
  • Wydziałowe stypendium na studia wyższe przyznawane przez niektóre Rady Generalne (akta do odbioru w ratuszu domu rodzinnego),
  • Pożyczka honorowa przyznana przez Rektorat,
  • Stypendium wyjazdowe (w zależności od kraju docelowego) ze strony Rektoratu,
  • Stypendium wyjazdowe Ministerstwa Edukacji Narodowej.

  Inne finansowanie

  Istnieją inne formy pomocy i pożyczki, których udziela się w szczególności, pożyczki studenckie gwarantowane przez państwo, bez gwarancji lub warunków dotyczących zasobów, są oferowane przez banki (Société Générale, Crédit Mutuel, CIC, Banques Populaires i kasy oszczędnościowe).

  Dodatek Erasmus+

  Stypendium Erasmus+ przyznawane jest studentom odbywającym część studiów w Europie w ramach wymiany międzyuczelnianej.

  Pomoc tę można łączyć ze stypendium BCS.

  Międzynarodowa pomoc w zakresie mobilności

  Pomoc w zakresie mobilności międzynarodowej w wysokości 400 euro miesięcznie to dodatek wypłacany m.in. stypendystom BCS za pobyty studyjne za granicą trwające od 2 do 9 kolejnych miesięcy.

  Należy skontaktować się z działem stosunków międzynarodowych szkoły:

  • Ecole Centrale Marsylia

  Molo, Działka 3

  Aby umożliwić Ci ukończenie kursu w Centrale Méditerranée w możliwie najlepszych warunkach, stowarzyszenie absolwentów Centrale Méditerranée nawiązało współpracę z Crédit Agricole Alpes-Provence.

  Daje to dostęp do kredytów bankowych na bardzo uprzywilejowanych warunkach.

  Lokalizacje

  • Marseille

   Pôle de l'Etoile, Technopole de Château Gombert, 38 rue Joliot-Curie, Marseille Cedex 13. , 13451 , Marseille

   • Nice

    Bâtiment Premium Meridia, 61/63 Avenue Simone Veil Nice., 06200, Nice

    pytania