Keystone logo
China Europe International Business School

China Europe International Business School

China Europe International Business School

Wstęp

Wiodąca Szkoła Biznesu w Azji

China Europe International Business School (CEIBS) , spółka joint venture zajmująca się edukacją menedżerską, została założona przez rząd chiński i Unię Europejską (UE) w 1994 r., a jej partnerami wykonawczymi są Uniwersytet Jiao Tong i EFMD. CEIBS ma kampusy w Szanghaju, Pekinie, Shenzhen, Akrze w Ghanie i Zurychu w Szwajcarii.

Jako jedyna szkoła biznesu w Chinach, która wywodzi się ze współpracy na szczeblu rządowym, CEIBS jest zaangażowana w kształcenie odpowiedzialnych liderów znających się na „China Depth, Global Breadth” zgodnie z mottem „Sumienność, innowacyjność i doskonałość”. Przywódcy chińskiego rządu centralnego i UE chwalili CEIBS jako „kolebkę doskonałej kadry kierowniczej” i „wzór współpracy UE-Chiny”.

CEIBS oferuje MBA, Finance MBA, EMBA, Global EMBA, Hospitality EMBA, Executive Education i Ph.D. programy. Znana ze swojego akademickiego rygoru, CEIBS jest pierwszą szkołą biznesu w Chinach kontynentalnych, która została akredytowana zarówno przez EQUIS, jak i AACSB oraz jedyną szkołą biznesu w Azji, która jednocześnie znalazła się na liście 5 najlepszych MBA i Programy EMBA.

CEIBSZespół wydziałowy, jeden z najlepszych w Azji, jest wyjątkowo wyposażony, aby zapewnić połączenie China Depth i Global Breadth zarówno w nauczaniu, jak i badaniach. Prawie 70 pełnoetatowych członków wydziału, ekspertów w pięciu dyscyplinach, reprezentuje ponad 10 krajów i regionów na całym świecie. Wnoszą bogate doświadczenie z nauczania za granicą, badań i praktyki biznesowej. Każdego roku szkoła zaprasza również blisko 100 odwiedzających wykładowców z całego świata do dzielenia się i wymiany najbardziej aktualną wiedzą zarówno z Chin, jak i spoza nich.

Do tej pory CEIBS ma ponad 22 000 absolwentów z ponad 80 krajów na całym świecie i zapewnia szeroką gamę programów zarządzania dla ponad 160 000 kadry kierowniczej w kraju i za granicą.

Mimi Thian / Unsplash

126681_photo-1531545514256-b1400bc00f31.jpg

Czerpiąc z doświadczeń zagranicznych, CEIBS poświęca się dogłębnej analizie praktyk biznesowych w Chinach. Na liście najczęściej cytowanych naukowców z chińskich instytucji w 2018 r. 9 naukowców z kategorii biznes, zarządzanie i księgowość pochodziło z CEIBS . To już piąty rok z rzędu, w którym CEIBS zajmuje czołowe miejsce w tej kategorii, co jest wskaźnikiem możliwości badawczych szkoły w tych dziedzinach.

Zainicjowana przez CEIBS Global Platform of China Cases zgromadziła ponad 1200 spraw skoncentrowanych na Chinach, kładąc solidne podstawy do dostarczania wiedzy na temat Chin. Badania szkoły, która znajduje się na szczycie autorytatywnych rankingów, łączą najnowszą teorię z wiedzą praktyczną. Jej ośrodki badawcze są na bieżąco z ciągle zmieniającymi się praktykami biznesowymi w kluczowych obszarach, takich jak globalizacja chińskich przedsiębiorstw, innowacyjność i przedsiębiorczość, fintech itp.

Każdego roku w dziesiątkach dużych miast w Azji, Europie i Afryce CEIBS wykorzystuje globalne spostrzeżenia i mądrość do organizowania ekskluzywnych forów akademickich i branżowych. Wydarzenia te koncentrują się na kluczowych branżach i aktualnych zagadnieniach, takich jak motoryzacja, opieka zdrowotna, internet, prestiżowe marki, biznes rodzinny i dziedzictwo, innowacyjność i przedsiębiorczość i nie tylko. Zgodnie z obecnymi trendami w kierunku „masowej przedsiębiorczości i innowacji” CEIBS uruchomiła Platformę Przedsiębiorczości (e-platformę), aby stworzyć ekosystem przedsiębiorczości i innowacji poprzez silną sieć absolwentów szkoły i globalne zasoby, integrując programy edukacyjne, coaching przedsiębiorczości oraz usługi, inkubacje i usługi finansowe w organiczny system, który towarzyszy CEIBS przedsiębiorcom na każdym etapie ich postępu, aby ostatecznie przyczynić się do realizacji chińskiej strategii „masowej przedsiębiorczości i innowacji” oraz jej transformacji gospodarczej.

W ciągu ostatnich 25 lat CEIBS rozwijało się wraz z chińską gospodarką. W nadchodzących latach szkoła będzie nadal kładła nacisk na innowacyjność, transformację i globalizację chińskiej gospodarki w celu ułatwienia globalnej współpracy gospodarczej.

126682_Info.png

Wizja i misja

Misja CEIBS : kształcenie odpowiedzialnych liderów zorientowanych na „China Depth, Global Breadth”.

Wizja CEIBS : stać się najbardziej szanowaną międzynarodową szkołą biznesu, łącząc Wschód i Zachód w zakresie nauczania, badań i praktyki biznesowej oraz promując rozwój społeczno-gospodarczy Chin poprzez tworzenie i rozpowszechnianie wiedzy o dużym wpływie.

CEIBS Wzmacniacz

W momencie ustanowienia CEIBS stronami podpisującymi oficjalną umowę założycielską były Uniwersytet Jiao Tong w Szanghaju oraz Europejska Fundacja Rozwoju Zarządzania (EFMD). Organizacje te nadal zapewniają gwarancje instytucjonalne, dzięki którym CEIBS jest centrum doskonałości w zarządzaniu biznesem i badaniach w Azji i na całym świecie.

Ponad stuletni Uniwersytet Jiaotong w Szanghaju jest jednym z wiodących uniwersytetów w Chinach. Ma rozległe i długotrwałe kontakty z firmami w kraju, dzięki czemu jest w stanie ułatwić CEIBS ' relacje z chińskim światem korporacyjnym.

EFMD z siedzibą w Brukseli w Belgii jest globalną organizacją non-profit opartą na członkostwie, zajmującą się rozwojem zarządzania. Uznawany na całym świecie jako organ akredytacyjny dla szkół biznesu, programów szkół biznesu i uczelni korporacyjnych. Dzięki wsparciu ponad 900 członków w ponad 90 krajach i regionach, EFMD działa jako katalizator promujący i zwiększający doskonałość w rozwoju zarządzania na całym świecie.

Lokalizacje

 • Pudong

  Hong Feng Lu,699号, 201203, Pudong

 • Beijing

  Building 20, Zhongguancun Software Park, 8 Dongbeiwang West Road, Haidian District, 100193 , Beijing

 • Shenzhen

  Suite 10A, Taihua Wutong Industrial Park, Gushu Development Zone, Hangcheng sub-district, Baoan, 518026 , Shenzhen

 • Zürich

  Zurich Institute of Business Education, Hirsackerstrasse 46, P.O. Box, CH-8810, , Zürich

 • Accra

  5 Monrovia Road, East Legon, , Accra

pytania