Keystone logo
Catholic University Of Uruguay includes ISEDE and all schools

Catholic University Of Uruguay includes ISEDE and all schools

Catholic University Of Uruguay includes ISEDE and all schools

Wstęp

Zainstalowany w Montevideo i kilku miastach w głębi kraju, Universidad Católica del Uruguay jest najstarszym prywatnym uniwersytetem w kraju i najbardziej rozpowszechnionym pod względem geograficznym.

Początkowo założony w 1882 roku przez pierwszego arcybiskupa Montevideo, Mons. Mariano Soler ponownie otwarty i powierzony Towarzystwu Jezusowemu w 1985 r. Katolicki Uniwersytet Urugwaju jest głównym dziełem Kościoła katolickiego w dziedzinie szkolnictwa wyższego w Urugwaju. Jej zaangażowanie w doskonałość akademicką, pluralizm ideologiczny, ekumenizm i dialog międzyreligijny uczyniły ją jednym z podstawowych aktorów życia kulturalnego kraju.

Od momentu powstania Katolicki Uniwersytet Urugwaju postawił sobie wyzwanie bycia inną opcją w edukacji uniwersyteckiej. To skłoniło ją do podjęcia pracy na zaniedbanych wcześniej obszarach i do odegrania nowatorskiej roli w rozwoju nowych metod wychowawczych i ewangelizacji kultury. Dziś, z ośmioma tysiącami uczniów w swoich salach i w toku kilkudziesięciu programów akademickich, przeżywa fazę konsolidacji i stoi przed wyzwaniem odpowiedzi na nowe wymagania społeczeństwa Urugwaju.

Przekazywanie wiedzy, formacja ludzka i rozpowszechnianie kultury to nasz uniwersytecki sposób służenia.

Lokalizacje

  • Montevideo Department

    Avenida 8 de Octubre,2738, 11600, Montevideo Department

    pytania