Keystone logo
Cardiff University MA Przemysł kulturalny i kreatywny
Cardiff University

MA Przemysł kulturalny i kreatywny

Cardiff, Wielka Brytania

1 Years

Język angielski

Pełny etat

Request application deadline

23 Sep 2024

GBP 22 700 / per year *

W kampusie

* dla zagranicy | dla kraju: 11 700 GBP

Wstęp

Odzwierciedlając współczesną wiedzę, teorię, praktykę i badania dotyczące branży kreatywnej, program ten pomoże ci rozwinąć umiejętności potrzebne do sprostania wyzwaniom tego ekscytującego sektora.

Wspierane przez najnowocześniejsze badania i praktykę zawodową, studia magisterskie w branży kreatywnej i kulturalnej oferują równowagę między teorią a profesjonalnymi studiami.

Zapewniamy wiedzę koncepcyjną i umiejętności zawodowe, które pozwolą ci zidentyfikować pojawiające się obszary możliwości w branżach kreatywnych. Staniesz się elastycznym i refleksyjnym praktykiem z umiejętnościami i wiedzą, aby dostosować się do zmieniających się wymagań kreatywnego miejsca pracy.

Będziesz badać wpływ różnych kontekstów politycznych, gospodarczych, społecznych i kulturowych na funkcjonowanie tych branż, dzięki czemu będziesz mógł zastosować krytyczne myślenie w scenariuszach zawodowych, aby zwiększyć swoją skuteczność w wybranej karierze.

Dowiedz się, jak zarządzać produkcją medialną

Poznasz również praktykę i teorię kreatywności cyfrowej oraz umiejętności i wiedzę potrzebną do zarządzania mediami cyfrowymi i społecznościowymi w kontekście kreatywnym, a także zbadasz innowacyjne sposoby, w jakie kreatywni praktycy łączą się ze swoimi odbiorcami, wykorzystując metody cyfrowe, immersyjne i mieszane.

Oprócz zdobycia cennych umiejętności praktycznych i zawodowych oraz doświadczenia zawodowego w branży, podejmiesz indywidualne badania. Będzie to zarówno krytyka aktualnego stanu wybranej dziedziny zainteresowań, jak i narzędzie do rozwoju umiejętności zawodowych odpowiednich do przyszłych ambicji zawodowych.

Współpraca z sektorem kreatywnym

Kluczową częścią MA Cultural and Creative Industries i tym, co wyróżnia ten program, jest jego charakter branżowy, w tym moduł stażu zawodowego. Współpracujemy bezpośrednio z zewnętrznymi partnerami z branży kulturalnej i kreatywnej oraz korzystamy z naszego domu w sercu Cardiff.

Angażujemy firmy z branży kreatywnej, organizacje i praktyków z czołówki branży w warsztaty, wizyty terenowe i wykłady gościnne w całym programie.

Program jest odpowiedni dla absolwentów poszukujących kariery w branży kulturalnej lub kreatywnej lub dla profesjonalistów pragnących poszerzyć swoją dotychczasową wiedzę i perspektywy kariery. Program przygotuje również studentów do badań doktoranckich w szeroko rozumianych branżach kulturalnych i kreatywnych.

Dlaczego warto studiować ten kurs?

Creative Networking

Dzięki naszej współpracy z Creative Cardiff będziesz mieć dostęp do największej w mieście profesjonalnej sieci kreatywnych firm.

Doskonałość badawcza

Będziesz studiować w jednej z wiodących brytyjskich szkół zajmujących się badaniami kulturoznawczymi, zajmującej 2. miejsce w Wielkiej Brytanii.

Cardiff Central

Będziesz pracować w samym sercu tętniącej życiem dzielnicy medialnej Cardiff, w specjalnie wybudowanym obiekcie sąsiadującym z nowym budynkiem BBC Cymru/Wales.

Umiejscowienie branży

Możliwość odbycia stażu w tętniącym życiem sektorze kreatywnym w Cardiff zapewni ci zarówno umiejętności zawodowe, jak i cenne doświadczenie zawodowe.

Rekrutacja

Stypendia i Finansowanie

Program

Wynik programu

Opłata za program

Możliwości związane z karierą

Realizacja programu

O szkole

Chat with students

pytania