Keystone logo
Cardiff University MA Dziennikarstwo, media i komunikacja
Cardiff University

MA Dziennikarstwo, media i komunikacja

Cardiff, Wielka Brytania

1 Years

Język angielski

Pełny etat

Request application deadline

23 Sep 2024

GBP 22 700 / per year *

W kampusie

* dla zagranicy | dla kraju: 11 700 GBP

Wstęp

MA Dziennikarstwo, Media i Komunikacja pomoże ci rozwinąć dogłębne zrozumienie tego, jak media działają w różnych kontekstach społecznych, kulturowych, gospodarczych i politycznych.

Skupia się na akademickim studiowaniu dziennikarstwa, ale oferuje również możliwości rozwoju umiejętności zawodowych poprzez opcjonalne moduły w drugim semestrze i poprzez badania.

Kurs zapewnia wgląd w to, jak dziennikarstwo zmienia się w zglobalizowanym kontekście, badając kluczowe debaty i kwestie w dzisiejszych studiach dziennikarskich. Zapewnia również szkolenie w zakresie korzystania z szeregu umiejętności badawczych w studiach dziennikarskich, w celu wspierania stypendiów akademickich w dziedzinie studiów dziennikarskich.

Nauczysz się oceniać, w jaki sposób media są powiązane między innymi z siłami globalizacji, instytucjami politycznymi, globalnymi reakcjami na wojnę i konflikty oraz wyzwaniami środowiskowymi.

Będziesz także badać rolę nowych technologii informacyjnych i komunikacyjnych, ich możliwości i wyzwania, ich demokratyczny potencjał i ich regulacje. Rozważymy również wspólnie kwestie obywatelstwa, rasy, płci, pochodzenia etnicznego i klasy, które kształtują współczesne formy treści mediów informacyjnych.

Kurs ten oferuje wiedzę i doświadczenie umożliwiające karierę w branży dziennikarskiej, medialnej i komunikacyjnej lub jako podstawa do badań doktoranckich.

Ten stopień nie został zaprojektowany jako stopień zawodowy i nie zapewnia praktycznego szkolenia w zakresie dziennikarstwa. Nie należy traktować tego stopnia jako kwalifikacji zawodowych.

Dlaczego warto studiować ten kurs?

Kurs ten zapewnia wgląd w to, jak dziennikarstwo i media zmieniają się w zglobalizowanym kontekście - od etyki dziennikarskiej po zarządzanie Internetem, od mediów społecznościowych po globalną komunikację i od raportowania kryzysów po transformacyjny potencjał nowych technologii.

Otwarte dla wszystkich

Ten stopień będzie odpowiedni dla osób z doświadczeniem w mediach i bez niego, które chcą pogłębić swoją wiedzę na temat branży medialnej.

Międzynarodowy Outlook

Przyciągamy studentów z całego świata, zapewniając bogate i zróżnicowane środowisko do nauki i krytyki akademickiej.

Cardiff Central

Będziesz pracować w samym sercu tętniącej życiem dzielnicy medialnej Cardiff, w specjalnie wybudowanym obiekcie sąsiadującym z nowym budynkiem BBC Cymru/Wales.

Doskonałość badawcza

Studia odbędą się w jednej z wiodących brytyjskich szkół dziennikarstwa, sklasyfikowanej przez rząd jako druga najlepsza w Wielkiej Brytanii.

Rekrutacja

Stypendia i Finansowanie

Program

Opłata za program

Realizacja programu

O szkole

Chat with students

pytania