Keystone logo
Cardiff University MA Architectural Design
Cardiff University

MA Architectural Design

Cardiff, Wielka Brytania

1 Years

Język angielski

Pełny etat

Request application deadline

23 Sep 2024

GBP 28 200 / per year *

W kampusie

* dla zagranicy | dla kraju: 11 450 GBP

Wstęp

Jednoroczne studia magisterskie w pełnym wymiarze godzin z projektowania architektonicznego są skierowane do studentów poszukujących bogatego, zaawansowanego i angażującego programu studiów podyplomowych, który koncentruje się na wielu aspektach i relacjach między projektowaniem a badaniami. Ukończenie studiów magisterskich w zakresie projektowania architektonicznego zapewni studentom niezbędne umiejętności, aby stać się zaawansowanymi myślicielami i praktykami w zakresie projektowania i badań.

Dzieli wiele elementów projektowych naszego uznanego programu MArch (Master of Architecture / RIBA Part 2), ale zapewnia większą elastyczność w zakresie wyboru studiów, umożliwiając zaangażowanie się w zainteresowania naszej kadry naukowej.

Program koncentruje się na technikach i metodach badawczych opartych na projektowaniu, aby informować o procesie uczenia się i poszukiwaniach badawczych. Rozwiniesz swoje istniejące umiejętności projektowe, koncentrując się na tym, w jaki sposób myślenie projektowe może sprostać obecnym globalnym wyzwaniom. Takie podejście oferuje intensywne i żywe forum do eksploracji i dyskusji na temat zagadnień związanych z projektowaniem. Dlatego kładziemy szczególny nacisk na wykorzystanie designu jako środka do prowadzenia badań. Badanie poprzez projektowanie to twórcza aktywność, która ściśle integruje proces projektowania z aktem badania, tak aby mogły się wzajemnie informować. Będziesz badać problemy poprzez tworzenie i testowanie propozycji projektowych oraz wprowadzanie i rozwijanie ustalonej wiedzy w razie potrzeby. Poprzez pracę projektową będziesz czerpać wiedzę z wielu dyscyplin.

Studenci będą mieli możliwość rozwijania swojego myślenia projektowego w szeregu tematów związanych z różnorodnymi tematami badań i stypendiów Szkoły.

Będziesz pracować w małych grupach zwanych "jednostkami projektowymi" pod kierunkiem lidera jednostki, który będzie doświadczonym nauczycielem w zakresie badań i projektowania architektonicznego. Będziesz także pracować niezależnie, aby opracować podejście projektowo-badawcze do swoich studiów. Będzie to wymagało kwestionowania i oceny dowodów oraz kreatywnego, eksperymentalnego i iteracyjnego myślenia. Nacisk zostanie położony na indywidualne odkrycia i osobistą refleksję jako proces uczenia się.

Po co studiować ten kurs?

Wiodąca szkoła architektury

Studiuj w jednej z najlepszych szkół architektury w Wielkiej Brytanii.

Światowej sławy

Ucz się od uznanych na całym świecie i wielokrotnie nagradzanych praktyków i naukowców zajmujących się projektowaniem.

Oparte na praktyce

Idealny dla studentów, którzy dążą do praktycznego, aktywnego podejścia do nauki.

Innowacyjne moduły opcjonalne

Wybierz spośród szeregu opcjonalnych, najnowocześniejszych modułów, aby uzupełnić swoją naukę w interesujących Cię obszarach i rozwinąć ważne umiejętności w zakresie badań opartych na projektowaniu.

Wyróżniony na stronie Best Architecture Masters

Znajduje się na stronie internetowej BAM wraz z innymi doskonałymi kursami MA in Architectural Design na całym świecie.

Rekrutacja

Stypendia i Finansowanie

Program

Wynik programu

Opłata za program

Możliwości związane z karierą

Realizacja programu

O szkole

Chat with students

pytania