Keystone logo
Ca' Foscari University of Venice

Ca' Foscari University of Venice

Ca' Foscari University of Venice

Wstęp

O Ca' Foscari

Pierwotnie założony jako pierwsza włoska szkoła biznesu w 1868 roku, Uniwersytet Ca' Foscari w Wenecji jest obecnie multidyscyplinarną instytucją oferującą szeroki zakres programów studiów z zakresu ekonomii i zarządzania, języków nowożytnych, nauk humanistycznych i ścisłych.

Ca' Foscari ma siedzibę w inspirującej Wenecji. Z kanałami i łodziami zamiast ulic i samochodów , to naprawdę wyjątkowe historyczne centrum tego miasta od ponad tysiąca lat jest tętniącym życiem miejscem wymiany kulturalnej i gospodarczej, a piękno jego sztuki i architektury sprawiło, że zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dzięki stymulującemu dziedzictwu kulturowemu dynamicznego, kosmopolitycznego kontekstu, Ca' Foscari charakteryzuje się synergicznym skrzyżowaniem tradycji i innowacji intelektualnych , oferując swoim studentom i profesorom wyjątkowo satysfakcjonującą możliwość nauki i pracy w jednym z najbardziej niezwykłych miast na świecie.

Lokalizacja

Uniwersytet Ca' Foscari znajduje się w światowej sławy Wenecji, wyjątkowym ośrodku miejskim położonym w lagunie na północno-wschodnim wybrzeżu Włoch, która jest bezpośrednio połączona z Morzem Adriatyckim.

Wenecja to miasto w północno-wschodnich Włoszech i stolica regionu Veneto. Zbudowana jest na archipelagu położonym w płytkiej lagunie, na którą składa się ponad 100 wysp połączonych kładkami. Ponieważ kanały zastępują drogi, ludzie poruszają się po mieście pieszo i łodziami. W rzeczywistości Wenecja jest największym nowoczesnym miastem bez samochodu w Europie.

Miasto charakteryzuje się bogactwem oszałamiającej zabytkowej architektury i sztuki, ponieważ historyczna Republika Wenecka była kwitnącym portem handlowym i główną potęgą morską w średniowieczu i renesansie, więc niektóre z miejsc w mieście znajdują się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO .

Jednak oprócz barwnej przeszłości Wenecja ma równie żywą teraźniejszość, ponieważ nadal jest ośrodkiem współczesnej sztuki i kultury .

Życie w historycznym centrum Wenecji oznacza prowadzenie ekologicznego stylu życia. Ze względu na konieczność chodzenia w większości miejsc, przestrzenie publiczne miasta stają się centrami społecznymi. W rzeczywistości jednym z najbardziej wyczekiwanych momentów dnia weneckiego studenta jest tak zwane aperitivo in campo lub aperitif na świeżym powietrzu: od popołudnia do późnego wieczora miejsca takie jak Campo Santa Margherita i Erbarìa w Rialto zamieniają się w miejsca, w których ludzie zbierają się, aby porozmawiać i posłuchać muzyki, popijając spritz i jedząc cicchetti – tradycyjny lokalny aperitif i przekąski, z których słynie Wenecja.

Doświadczenie w nauce

Oferta studiów Ca' Foscari University of Venice jest podzielona na 8 wydziałów odpowiedzialnych za działalność badawczą i dydaktyczną studiów licencjackich i magisterskich , 3 szkoły oraz prestiżowe Collegio Internazionale (International College). Obok nich istnieją trzy inne struktury:

 • Ca 'Foscari Graduate School, która koordynuje doktoraty badawcze (doktoraty).
 • Ca' Foscari Challenge School, która organizuje profesjonalne programy magisterskie (1. i 2. poziom) oraz inne możliwości kształcenia kadry kierowniczej.
 • Ca' Foscari School for International Education, która promuje intensywne kursy letnie i jesienne, programy orientacyjne, programy roku założycielskiego i inne zajęcia pozalekcyjne dla studentów włoskich i zagranicznych.

Dedykowana do zapewnienia studentom stymulującej, konkurencyjnej i najnowocześniejszej edukacji, Ca' Foscari stworzyła rozległą sieć akademicką uniwersytetów partnerskich, która obejmuje cały świat, w wyniku czego oferuje różnorodne wspólne i podwójne stopnie licencjackie i magisterskie i ma ponad 500 aktywnych międzynarodowych umów wymiany . W wyniku zaangażowania Uniwersytetu w pielęgnowanie międzynarodowej społeczności akademickiej, Ca' Foscari oferuje również znaczną liczbę programów studiów prowadzonych w języku angielskim.

Mobilność wyjazdowa

Dzięki ponad 500 umowom o współpracy między międzynarodowymi uczelniami a Ca' Foscari możesz spędzić trochę czasu studiując za granicą w ponad 70 krajach na całym świecie . Biuro Międzynarodowe promuje mobilność wyjazdową studentów Ca' Foscari poprzez udział w wiodących międzynarodowych programach mobilności, rozwijanie relacji z zagranicznymi uniwersytetami i firmami goszczącymi oraz zapewnianie zachęt do uczestnictwa wszystkim członkom społeczności uniwersyteckiej.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę internetową .

Życie studenckie

Niewiele innych uniwersytetów oferuje możliwość studiowania i prowadzenia badań w jednym z najpiękniejszych miast na świecie, bardzo wyjątkowym mieście, w którym można wędrować godzinami, a nawet zgubić się, napić się spritzu na jednym z pięknych placów w Wenecji, odwiedzić światowej sławy muzea i wystawy, podróżuj łodzią po mniejszych wyspach laguny, ciesz się plażami Lido i skosztuj pysznego jedzenia.

W Ca' Foscari tradycja kulturowa i innowacja intelektualna mogą się spotkać: życie w Wenecji to życie w sztuce, architekturze, rozwoju, badaniach, trosce o środowisko i odkrywaniu starożytnych tradycji i różnych kultur.

Co więcej, Ca' Foscari gwarantuje studentom wszechstronne doświadczenie w nauce dzięki szerokiej gamie zajęć sportowych i stowarzyszeniom studenckim :

 • Erasmus Student Network (ESN) – z ponad 12 000 członków z 36 krajów, Erasmus Student Network wspiera i promuje międzynarodowe sieci, zapewniając studentom możliwości zrozumienia kulturowego i samorozwoju zgodnie z zasadą studenci pomagają studentom.
 • Uniwersyteckie Centrum Sportowe (CUS) – CUS oferuje studentom możliwość uprawiania szerokiej gamy sportów dzięki swoim obiektom w historycznym centrum Wenecji.
 • Radio Ca' Foscari – stworzona przez studentów Ca' Foscari uniwersytecka internetowa stacja radiowa jest niezwykle popularnym środkiem komunikacji. Interesujący studenci mogą brać udział w jego eksploatacji w oparciu o swoje indywidualne umiejętności i doświadczenie.
 • Chór i orkiestra uniwersytecka – od ponad dwudziestu pięciu lat chór i orkiestra Ca' Foscari oferują studentom możliwość odkrywania i rozwijania ich miłości do muzyki. Repertuar zespołu zmienia się z roku na rok i obejmuje utwory od średniowiecznych po współczesne.
 • Shylock University Theatre Center (PK) – Shylock to stowarzyszenie kulturalne, którego celem jest promowanie innowacji techniczno-artystycznych w dziedzinie przedstawień teatralnych. Organizuje szkolenia i warsztaty eksperymentalne, gości spektakle i pokazy, prowadzi projekty badawcze i produkcyjne.

Ponadto, jeśli zdecydujesz się mieszkać w historycznym centrum Wenecji, z pewnością spodoba ci się życie lokalne i zrównoważone dzięki temu, że odległości są do pokonania i nie ma samochodów ani korków, z którymi można by konkurować.

Ca' Foscari pomaga studentom podczas całej ich kariery uniwersyteckiej, oferując szereg pożyczek, stypendiów i stypendiów za pośrednictwem Biura Pomocy Finansowej . Dostosowane do potrzeb wsparcie jest dostępne dla studentów zagranicznych, studentów pracujących i studentów niepełnosprawnych.

Stypendia

Jako uniwersytet publiczny w Europie, Ca' Foscari nie tylko utrzymuje niskie czesne, ale także zapewnia ukierunkowaną pomoc finansową dla studentów zagranicznych osiągających wysokie wyniki.

Uniwersytet Ca' Foscari oferuje międzynarodowym studentom osiągającym wysokie wyniki odnawialne pakiety stypendialne o różnej wielkości, od 6500 euro rocznie dla studentów studiów licencjackich do 8000 euro rocznie dla studentów studiów magisterskich.

Te pakiety stypendialne mają na celu zapewnienie wsparcia przez cały czas trwania stopnia zdobywcy nagrody. Aby kwalifikować się do złożenia wniosku, potrzebujesz co najmniej 8,5/10 CGPA. Pełne informacje o wymaganiach znajdziesz na dedykowanej stronie internetowej .

Samorząd regionalny oferuje również pomoc finansową dla studentów zagranicznych z rodzin o niskich dochodach, o którą można ubiegać się po rejestracji.

Zakwaterowanie

Biuro mieszkaniowe Ca' Foscari to usługa dla włoskich i międzynarodowych studentów, badaczy, profesorów i personelu administracyjnego przyjeżdżających na studia lub do pracy w Ca' Foscari. Oferuje przydatne informacje i kontakty, aby znaleźć odpowiednie i wygodne zakwaterowanie w Wenecji iw pobliżu.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę internetową .

Wsparcie kariery i Dzień Kariery

Biuro Karier organizuje staże i praktyki zarówno we Włoszech, jak i za granicą, prowadzi również targi pracy, akcje rekrutacyjne i warsztaty, aby pomóc obecnym studentom i absolwentom zdobyć umiejętności zawodowe niezbędne do bycia konkurencyjnymi na rynku pracy.

Dzień Kariery to całodniowe wydarzenie poświęcone rekrutacji, podczas którego studenci i absolwenci mogą spotkać się z menedżerami uczestniczących firm i poznać świat pracy. Studenci mogą odwiedzać stoiska firm, rozpowszechniać swoje CV, brać udział w rozmowach kwalifikacyjnych oraz zdobywać informacje o otwierających się przed nimi możliwościach zawodowych i zawodowych. Dzień Kariery to także szereg warsztatów, seminariów i prezentacji firm.

Statystyka

Ca' Foscari ma około 24 000 studentów i każdego roku gości ponad 1500 międzynarodowych studentów . W głębokim przekonaniu, że szkolnictwo wyższe i najnowocześniejsze badania muszą być zarówno innowacyjne, jak i międzynarodowe, uniwersytet stworzył rozległą sieć akademicką uniwersytetów partnerskich obejmującą cały świat , co pozwala mu oferować różnorodne wspólne i podwójne stopnie licencjackie i magisterskie i więcej 500 aktywnych umów wymiany z instytucjami na całym świecie. Ca' Foscari przygotowuje również swoich studentów do konkurencyjnego globalnego miejsca pracy i wspiera międzynarodową, integracyjną społeczność akademicką, oferując programy studiów prowadzone w języku angielskim zarówno na poziomie licencjackim, jak i magisterskim.

  Funkcje kampusu

  Główny kampus Ca' Foscari znajduje się w samym sercu historycznego centrum Wenecji, ale ma również dodatkowe kampusy na kontynencie.

  Oferuje studentom możliwość korzystania z:

  • 6 bibliotek
  • Szkoła Edukacji Międzynarodowej
  • Podyplomowa Szkoła Wyzwania
  • centrum nauki języków: Centrum prowadzi kursy języków obcych z języka angielskiego, francuskiego, rosyjskiego, hiszpańskiego i niemieckiego na różnych poziomach
  • przestrzenie wystawiennicze
  • Teatr
  • ośrodek sportowy
  • stołówki: Uniwersytet posiada stołówki w wielu lokalizacjach, zarówno w historycznym centrum Wenecji, jak i na kampusach na kontynencie w Mestre, Marghera i Treviso
  • stowarzyszenie studenckie S
  • biura studenckie: np. International Welcome Unit oferuje szeroki zakres usług dla międzynarodowych beneficjentów, takich jak doradztwo i pomoc w procedurach rejestracji, uznawaniu kwalifikacji akademickich, procesie ubiegania się o wizę, pozwolenie na pobyt, usługi dla studentów, kwestie zdrowotne i transport.

   Rankingi

   Ca' Foscari zajmuje trzecie miejsce we Włoszech za doskonałość swoich badań i zdobyło tak wiele pożądanych stypendiów badawczych Komisji Europejskiej Marie Curie, że jest jednym z dziesięciu uniwersytetów europejskich odnoszących największe sukcesy pod tym względem. Globalnie rankingi QS World University plasują Ca' Foscari wśród 100 najlepszych uniwersytetów w zakresie języków nowożytnych, 150 najlepszych w historii, 200 najlepszych w dziedzinie językoznawstwa i geografii oraz 250 najlepszych w dziedzinie ekonomii i ekonometrii oraz rachunkowości i finansów.

   Lokalizacje

   • Venice

    Linguistic Campus Dorsoduro, 3246, 30123, Venice

   • Venice

    Economic Campus San Giobbe, Cannaregio 873, 30121, Venice

    • Venice

     Humanistic Campus Malcanton Marcorà, Dorsoduro 3484/D, 30123, Venice

     • Venice

      Linguistic Campus Ca' Cappello San Polo 2035, Calle del Magazen, 30125, Venice

      • Venice

       Scientific Campus Via Torino 155, 30170, Venice

       • Treviso

        Treviso Campus Palazzo San Paolo, Riviera Santa Margherita 76, 31100, Treviso

        • Roncade

         H-Campus Via Sile 6, 31056, Roncade

         pytania