Keystone logo
Brno University of Technology

Brno University of Technology

Brno University of Technology

Wstęp

Brno University of Technology (BUT)

Co sprawia, że Brno jest tak wyjątkowe?

Połączenie przemysłu technologicznego z ogromnym potencjałem zatrudnienia, szanowana na całym świecie architektura, od oszałamiających historycznych pałaców po funkcjonalne klejnoty, takie jak słynna Villa Tugendhat, wpisana na listę UNESCO, oraz przyjazne obywatelom usługi to tylko kilka elementów dla wszystkich, którzy szukają nowoczesnego stylu życia dzięki perspektywiczny. Mieszkańcy i goście uważają, że Brno jest również bardzo bezpiecznym miejscem do życia.

Biorąc pod uwagę strategiczną lokalizację Brna w Europie Środkowej, łatwo można wyjechać za granicę i zainspirować się sąsiednimi krajami. Piękne krajobrazy, pobliski Morawski Kras i wyjątkowe tradycje kulturowe, ludowe i winiarskie w Kraju Południowomorawskim zadziwiają turystów poszukujących wypoczynku i zajęć na świeżym powietrzu.

Dlaczego warto studiować na Brno University of Technology w Brnie?

 • ponad stuletnią tradycję, założoną w 1899 roku
 • ponad 55 studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich. programy w języku angielskim
 • Międzynarodowy Klub Studencki, członek sieci studenckiej Erasmus - program partnerski i Tydzień powitalny dla studentów zagranicznych
 • doskonałe zaplecze sportowe (stadion o standardzie olimpijskim) z szeroką ofertą zajęć sportowych
 • największe sale studenckie w Brnie
 • współpraca badawczo-rozwojowa (IBM, FEI, Honeywell, Bosch, Siemens, Škoda Auto itp.)
 • centra doskonałości (Central European Institute of Technology, IT4Innovations)
 • korzystne umieszczenie w rankingach uniwersytetów QS World i rankingach uniwersytetów światowych

Brno University of Technology (BUT) jest największą uczelnią techniczną/inżynieryjną w Republice Czeskiej i jedną z wiodących instytucji edukacyjnych, naukowo-badawczych w Europie Środkowej. Jego tradycja sięga 1899 roku, ponad 125 lat później na uczelni studiuje 17 000 studentów. Dziś ALE ma osiem wydziałów i trzy instytuty uniwersyteckie, pięć regionalnych ośrodków badawczych (AdMaS, CVVOZE, MRC, NETME, SIX) i jest częścią dwa centra doskonałości (CEITEC, IT4Inovation).

Wydziały

 • Wydział Architektury - FA
 • Wydział Biznesu i Zarządzania - FBM
 • Wydział Budownictwa - FCE
 • Wydział Chemii - FCH
 • Wydział Elektrotechniki i Komunikacji - FEEC
 • Wydział Sztuk Pięknych - FFA
 • Wydział Technologii Informacyjnych - FIT
 • Wydział Mechaniczny - FME

Instytuty uniwersyteckie

 • Instytut Inżynierii Sądowej - IFE
 • Central European Institute of Technology - CEITEC
 • Centrum aktywności sportowej - CESA

ALE programy obejmują nie tylko inżynierię, ale także dziedziny nauki przyrodniczej, architektury, sztuk pięknych, informatyki i ekonomii, z silnym interdyscyplinarnym naciskiem i bliskim związkiem ze sferą przemysłową. Dzięki najnowocześniejszym zapleczom badawczym i doskonałości akademickiej, BUT cieszy się renomą wśród studentów i profesjonalistów.

Brno University of Technology otrzymała jako jeden z pierwszych w Czechach certyfikat ECTS i DS Label. Oba certyfikaty są dowodem na to, że ALE spełnia kryteria UE w zakresie szkolnictwa wyższego, a ponadto w dużym stopniu przyczyniają się do zwiększenia mobilności i zwiększenia internacjonalizacji uczelni.

Uczelnia współpracuje zarówno z partnerami z UE, jak i spoza niej (obecnie ma ponad 600 umów) i jest zaangażowana w różne programy mobilności (Erasmus, CEEPUS, Akcja, EOG i fundusze norweskie itp.). Długofalowym planem uniwersytetu jest wzmocnienie swoją pozycję wśród czołowych, szanowanych na arenie międzynarodowej uniwersytetów badawczych. Współpraca międzynarodowa jest zatem jednym ze strategicznych priorytetów Politechniki w Brno University of Technology . Aby osiągnąć ten cel, BUT podejmuje z jednej strony działania mające na celu rekrutację większej liczby studentów zagranicznych, ale również zatrudnianie naukowców i nauczycieli z zagranicy. Jako członek Europejskiego Stowarzyszenia Uniwersytetów (EUA), CESAER i innych organizacji, BUT jest aktywny we wspólnych projektach i działaniach.

BUT od lat współpracuje z czołowymi międzynarodowymi firmami, takimi jak Škoda Auto, Siemens, FEI, Honeywell, Bosch i IBM.BUT łączy te firmy ze studentami, którzy mają możliwość odbycia stażu związanego z ich kierunkiem studiów lub nawet być nadzorowanym przez ekspertów branżowych podczas pracy nad swoimi pracami dyplomowymi. Oferty pracy udostępniane są zarówno studentom, jak i absolwentom. Uniwersytet oferuje szeroką gamę sportów w centrum sportowym CESA, które jest jednym z najlepiej wyposażonych ośrodków w Republice Czeskiej, ze stadionem o standardzie olimpijskim. Dla studentów PLE większość zajęć sportowych jest bezpłatna.

ALE ma największą zdolność zakwaterowania studentów we wszystkich uniwersytetach w Brnie. Wydatki na zakwaterowanie w akademikach wynoszą około 170 EUR miesięcznie, każdy pokój ma szybki internet. Prawie wszystkie usługi znajdują się w pobliżu kampusu - stołówki, kawiarnie, tereny sportowe, Międzynarodowy Klub Studencki i kluby uniwersyteckie. ALE akademiki znalazły się w pierwszej trójce w konkursie na najlepsze akademiki w Republice Czeskiej, co świadczy o ich dobrej jakości. Większość budynków uniwersyteckich znajduje się w kampusie uniwersyteckim (Pod Palackeho Vrchem) w północnej części miasta Brno.

Uczelnia posiada wiele placówek gastronomicznych na wydziałach i salach studenckich, w tym: kafeterie, restauracje, pizzerie, kawiarnie, bary i bary z przekąskami. W stołówkach i restauracjach dostępny jest szeroki wybór dań w formie ciepłej i zimnej, przygotowywanej na zamówienie, specjalnej diety i dań wegetariańskich. Istnieje skomputeryzowany system usług żywieniowych do zamawiania on-line i płatności bezgotówkowych kartami studenckimi.

Lokalizacje

 • Brno

  BRNO UNIVERSITY OF TECHNOLOGY Antonínská 548/1 601 90 Brno Czech Republic, , Brno

pytania